Delfi nuotr.

Gimnazijos konkuruoja dėl šimtukų

Gimnazijos konkuruoja dėl šimtukų

 

Sužinojus paskutinių brandos egzaminų rezultatus, mokyklose jau pradedami teikti atestatai, rengiamasi pagerbti šimtukininkus. Nors yra neišlaikiusiųjų, tačiau vertinama, kad egzaminai šiemet pavyko visai neblogai. Tiesa, dar tebelaukiama kitą savaitę turinčių paaiškėti apeliacijų rezultatų.

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Minolė Petronytė-Kairienė sako, kad iš paskutiniųjų trijų egzaminų – istorijos, geografijos, chemijos – visiems pavyko įveikti tik chemiją. Geografijos egzamino neišlaikė du abiturientai, tačiau bendras išlaikiusiųjų procentas yra didesnis nei šalyje: 96,6, o šalyje – 96,2 procento. Istoriją moksleiviams irgi pavyko išlaikyti geriau – Panevėžyje išlaikymo vidurkis 97,15 procento, o šalyje – 95,3.

Mieste padaugėjo šimtukų – po 100 balų gauta už istoriją ir chemiją. Abu šimtukus gavo K. Paltaroko gimnazijos auklėtiniai. Tad šiemet mieste yra 86 šimtukai, trys moksleiviai gavo po tris šimtukus, dešimt – po du. Šie trylika moksleivių bus pagerbti antradienį.

„Pernai turėjome šiek tiek daugiau šimtukininkų, jų buvo 99“, – sako M. Petronytė-Kairienė ir priduria, kad dėl to niekas nenusimena – 86 taip pat labai geras rezultatas.

Daugiausia šimtukų tradiciškai susižėrė J. Balčikonio gimnazijos abiturientai – 49, tačiau, pasak vyriausiosios specialistės, jiems labai stiprią konkurenciją sudaro K. Paltaroko gimnazistai, gavę 17 šimtukų. M. Petronytės-Kairienės teigimu, J. Balčikonio gimnazijoje gerokai daugiau moksleivių,

pavertus procentine išraiška, akivaizdu, kad K. Paltaroko gimnazijos rezultatai – labai aukšti.

Gerai parengiami

Nors šiemet džiaugiamasi, kad visose miesto mokyklose yra šimtukininkų, tačiau visose yra ir neišlaikiusiųjų. M. Petronytė-Kairienė teigia kol kas negalinti palyginti bendrų rezultatų su visos šalies, tačiau mano, kad bendras neišlaikymo procentas nedidelis. Tiesa, lietuvių kalbos ir literatūros bei fizikos egzaminų mieste neišlaikė daugiau moksleivių nei šalyje, tačiau džugu, kad, palyginti su pernai, sumažėjo neišlaikiusiųjų lietuvių kalbos ir literatūros egzamino. Vyriausioji specialistė mano, kad galėjo būti aukštesni biologijos bei chemijos egzaminų rezultatai.

„Mūsų sėkmė, kad visų gimnazijų rezultatai panašūs – yra ir šimtukų, ir po kelis neišlaikiusiuosius. Bendras balų vidurkis yra panašus – didelio atotrūkio nėra. Nesvarbu, kurią gimnaziją baigia abiturientas, – vis tiek yra ganėtinai stipriai parengiamas. Galimybės stoti į universitetus beveik vienodos baigus bet kurią miesto gimnaziją ir tai mūsų mokyklų stiprybė“, – įsitikinusi M. Petronytė-Kairienė.

Išsiskiria Velžio gimnazija

Panevėžio rajone šimtukininkų skaičius neišaugo – už paskutinius tris egzaminus negauta nė vieno šimtuko. Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė sako, kad istorijos egzaminą rajone laikė 60 moksleivių, o nepasisekė septyniems. Išlaikymo procentas mažesnis nei šalies vidurkis. Geografijos egzaminą laikė 25, neišlaikė – vienas. Išlaikymo procentas – toks pat, kaip ir šalyje. Chemijos egzaminą laikė 5 abiturientai, tačiau vienam nepavyko. Dėl mažo laikiusiųjų skaičiaus neišlaikymo procentas labai nukritęs ir yra žemesnis nei šalies vidurkis.

„Labai džiaugiamės Velžio gimnazija, kurios visi abiturientai išlaikė pasirinktus egzaminus. Jų ir balų vidurkis nemažas – gavo aukštesnių įvertinimų“, – sako I. Čingienė.

Du šios gimnazijos abiturientai gavo tris šimtukus. Dar vienas šimtukas rajone – Krekenavos M. Antanaičio gimnazijoje.

„Normaliai išlaikė. Džiaugiuosi, kad visų gimnazijų balų vidurkis yra aukštesnis negu pernai. Vadinasi, einame į priekį, į gerąją pusę“, – ji sako, kad neišlaikiusiųjų būna kasmet.

Geriausiai besimokantieji, ne tik tie, kurie gavo šimtukus, bet visi, gavusieji nuo 86 iki 100 balų, bus pagerbti jau šį penktadienį tradiciniuose mero pusryčiuose. Tokių šiemet – 27.

Nemažai apeliacijų

Dalis miesto ir rajono abiturientų tebelaukia apeliacijų rezultatų. Jų šiemet pateikta kiek daugiau.

Panevėžyje pateikta 40 apeliacijų dėl lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatų, 7 – dėl matematikos, 1 – dėl anglų kalbos. Nors ketvirtadienis buvo paskutinė diena teikti apeliacijas dėl trijų paskutinių egzaminų, tačiau vakar priešpiet jau žinota, kad miesto abiturientai pateikė tris apeliacijas dėl istorijos egzamino ir vieną – dėl chemijos. Dėl geografijos egzamino priešpiet nebuvo nė vienos.

Rajone dėl lietuvių kalbos ir literatūros egzamino pateiktos 5 apeliacijos, dėl matematikos – 1, dėl geografijos – 1. Neatmesta tikimybė, kad jų gali atsirasti ir daugiau – laiko teikti apeliacijas dėl geografijos, istorijos ir chemijos egzaminų dar buvo.

Pernai mieste buvo pateiktos 38 apeliacijos dėl lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, viena dėl istorijos, keturios – dėl matematikos, viena – dėl biologijos egzaminų. Panevėžio rajone pateiktos trys apeliacijos – dvi dėl lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimo, o viena – dėl matematikos. Visas jas pateikė Naujamiesčio gimnazijos abiturientai.

Komentarai

 • Na, Paltaroko gimnazijoj vaikai mokosi nuo pirmosios klasės, per 12 metų privalu gerai paruošti. Į Balčikonio gimnaziją švietimo skyrius priima visus, net su prastais pažymiais, tai, kas pasiekiama per 4 metus, puikus rezultatas. Labai džiaugiuosi savo vaiko rezultatais. Ne šimtukai, bet pažanga ir pasiekimai didžiuliai.

 • Labai džiaugiuosi už Paltaroko gimnaziją, smagu kai yra konkurencija tai skatina tobulėti eiti į priekį. Sėkmės ir kitais metais.Kuo daugiau gabių vaikų tuo visiems geriau. Gera buvo Balčikonio gimnazijai, kai galėdavo susirinkti geriausius moksleivius, dabar sąlygos panašios kaip ir kitur. Galima suprasti, kad Balčikonio gimnazija gauna 8 metus visai nemokytus vaikus ? 🙂

  • Na, manasis kažkodėl netiko Paltaroko gimnazijai. Perėjo į Balčikonio gimnaziją. Šiandien jam įteiktas atestatas. Puikūs įvertinimai, gerokai geresni už tuos, su kuriais, baigęs 8 klases Paltaroko gimnazijoje, perėjo į Balčikonį. Tai nežinau, kaip čia su tais 8 metais. Bet pritariu, kad konkurencija geras dalykas.

 • Kažkaip mano vaikas irgi netiko Paltarokui. Ir ačiū Dievui. Jei norite demokratiškos aplinkos, tikrų, plataus akiračio draugų, smagių švenčių, afterių – rinkitės Balčikonį. Man sūnus visa tai čia rado. Ir dar: o mokytojai ten vaikų dėl mokslų nenukankina, tiesiog smagu mokytis ir siekti tikslų drauge.

 • Juozo Balcikonio gimnazija ugdo asmenybes, leidzia buti savarankiskiems, kurybingiems.Smagu, kad ja renkasi norintys atsiskleisti kaip idomus zmones…

 • O kas tas simtukininkas …genijus ar kalikas… Dazniausiai tai buna .. be savo nuomones .. paprasciausias kalikas …

 • Miltinis, Paltarokas, Balčikonis ar kita gimnazija, viskas priklauso nuo vaikų ir jų noro mokytis, bendrauti, pažinti. Mokytojai taip pat vieni yra geri, kiti silpnesni specialistai kuriems savo darbas nepatinka, ir tai nepriklauso nuo gimnazijos. Nesutinku dėl reklamos Balčikonio gimnazijai. Visi žinome, kad Balčikonio gimnazijoje mokiniai papildomai turi po 3-4 korepetitorius ir tai jiems reikia padėkoti už rezultatus.

  • Atsakyti
  • balčikoniečius gelbsti korepetitoriai.

  • jei vaikas negavo pakankamai žinių kitoje mokykloje (saulėtekio, žemynos, paltaroko ir t.t.), tai aišku reikia samdyti ir vytis geriau besimokančius klasiokus – geroje mokykloje tokios spragos greitai pasimato

   • Atsakyti
 • Visi balčikoniečiai tik su korepetitorių pagalba mokosi!

  • Tikriausiai jūs visus JBG moksleivius asmeniškai pažįstate, kad taip teigiate?

 • Prie ko čia mokyklos. Jokia mokykla neišmokys, jei pats mokinys neturės tikslo ateičiai, motyvacjos.

Rodyti visus komentarus (12)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų