Velžio gimnazijos vadovas – geriausias

Velžio gimnazijos vadovas – geriausias

Pastaruoju metu dažniau girdime apie Lietuvos švietimo spragas, o ne privalumus ar pedagogų pasiekimus. Tačiau pirmą kartą „Žinių ekonomikos forumo“ iniciatyva organizuotuose inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose paaiškėjo, kad turime kuo didžiuotis. Vienos svarbiausių, „Metų mokyklos vadovo“, nominacijos laureatu tapo Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis.

Pranokęs 47 konkurentus iš visos Lietuvos direktorius juokavo, kad laimėjimas jam buvo toks netikėtas, kad net nepagalvojo tą dieną apsirengti kostiumo.

„Pripažinimas labai malonus, tačiau manau, kad tai ne mano, o viso kolektyvo sėkmė. Esame lyderių mokykla, 28 procentai čia dirbančių mokytojų yra nacionalinio lygmens konsultantai. Galime pasigirti aukšta pedagogų kvalifikacija, puikiais išorės vertinimo bei mokinių rezultatais. Tikriausiai visa tai ir lėmė sėkmę“, – „Sekundei“ pergalės paslaptį atskleidė direktorius.

R. Baltušis pripažino, kad siekiant aukščiausių rezultatų, būtina pasitikėti savo kolektyvu, o į darbą priimti tik motyvuotus bei aukštą savivertę turinčius profesionalus.

„Tokių darbuotojų rasti nelengva. Tačiau stengiamės jiems suteikti kūrybos laisvę, skatiname rašyti įvairius projektus, dalyvauti konkursuose. Nuolat stengdamasis, pedagogas tampa laimėtoju, jaučiasi reikalingas, o tuomet jau jokie pinigai nesvarbu. Net mokslininkai yra nustatę, kad piniginiai klausimai sudaro tik labai mažą dalį žmogaus motyvacijos. Daug svarbiau – galimybė kurti“, – įsitikinęs gimnazijos vadovas.

Dovana mokyklai

Kartu su pripažinimu Velžio gimnazijos direktorius gavo leidimą išsirinkti norimą prizą. Tačiau jis nė nesvarstė galimybės paprašyti patogesnės kėdės, stalo ar naujo kompiuterio savo kabinetui. Užuot tai daręs, R. Baltušis teisę išsirinkti svajonių prizą atidavė į mokytojų rankas.

„Pripažinimas labai malonus, tačiau manau, kad tai ne mano, o viso kolektyvo sėkmė.“

R. Baltušis

Pedagogai ilgai svarstė, ką norėtų padovanoti mokyklai, kol galiausiai mini konkursą laimėjo informacinių technologijų mokytoja Edita Davidonytė. Ji pasiūlė įsigyti apie 4000 eurų kainuojančią interaktyvią lentą.

„Kai iš direktoriaus gavome pasiūlymą išrinkti, ko labiausiai reikia, iš pradžių net nesitikėjau, kad prizas atiteks būtent mano klasei. Visgi, kai apsistojome ties modernios lentos idėja, labai daug domėjausi įvairiais modeliais ir galiausiai išsirinkome geriausią variantą“, – džiaugėsi mokytoja.

E. Davidonytė pasakojo, kad naujoji lenta akimirksniu sulaukė moksleivių susižavėjimo, leidžia sutaupyti brangaus pamokų laiko, o jau naudotis ir paįvairinti mokymosi medžiagą gali ne tik informatikai, bet ir biologijos ar kitų dalykų mokytojai.

Pedagogė juokavo, kad bene didžiausias naujosios lentos privalumas – jos nereikia valyti kempine, viskas išsitrina vos paspaudus vieną mygtuką, o išmokti ja naudotis visai nesudėtinga.

„Klasėje lentą pakabino sausio mėnesį, o jau kitą dieną turėjau vesti seminarą rajono specialistams. Tad jai perprasti turėjau vos vieną dieną. Laimė, su planšetiniais kompiuteriais jau esu dirbusi, tad mokydamasi su dideliais sunkumais nesusidūriau. Visgi labai džiaugiuosi, kad net po mėnesio treniruočių kiekvieną kartą atrandu vis naujų lentos galimybių“, – apie naująjį mokyklos inventorių kalbėjo pedagogė.

Dovana džiaugėsi ne tik E. Davidonytė bei kiti mokyklos darbuotojai, bet ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. Pasak jo, gautas prizas ne tik leidžia pasidžiaugti jau pelnytomis pergalėmis, bet ir skatina siekti naujų tikslų.

„Manau, visa gimnazijos bendruomenė turi susivienyti ir kitais metais laimėti konkursą dar kartą. Tuomet galbūt gautumėte dar vieną prizą, rajono Savivaldybė taip pat suteiktų apdovanojimą ir žingsnelis po žingsnelio galėtume džiaugtis dar modernesne gimnazija“, – juokavo P. Žagunis.

Pranoko lūkesčius

Nors konkursą laimėjo gimnazijos direktorius, 4000 eurų vertės prizas atiteko informacinių technologijų mokytojai E. Davidonytei. T. Šiaudinio nuotr.

Nors konkursą laimėjo gimnazijos direktorius, 4000 eurų vertės prizas atiteko informacinių technologijų mokytojai E. Davidonytei. T. Šiaudinio nuotr.

Pirmą kartą organizuoto konkurso iniciatoriai „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius Arminas Varanauskas bei UAB „Šviesa“ direktorė Jurgita Nacevičienė džiaugėsi projekto sėkme bei atrastais Lietuvos šviesuoliais.

„Gavome daugiau nei 400 paraiškų iš visos Lietuvos, o išrinkti pačius geriausius buvo išties sudėtinga užduotis. Mano manymu, visi dalyvavusieji nusipelnė liaupsių. Labai džiaugiamės projekto sėkme ir tuo, kad bent iš dalies pavyko parodyti, kad šalyje mes turime daug talentingų ir savo profesijai atsidavusių specialistų. Žinoma, nesakome, kad Lietuvos švietimo sistemoje viskas gerai, neužsimerkiame prieš blogybes, tačiau esu įsitikinęs, kad rodyti gerus pavyzdžius – būtina. Juk turime mokėti ne tik skųstis, bet ir pasidžiaugti gerais dalykais“, – kalbėjo A. Varanauskas.

Išsakytoms mintims pritarė J. Nacevičienė. Pasak jos, siekiant gerinti šalies švietimo sistemą, būtina atkreipti dėmesį į geruosius pavyzdžius, parodyti, kad sunkus pedagogų bei mokyklų vadovų darbas yra matomas bei vertinamas.

Idėjos iniciatoriai pripažino, kad konkurso pradžioje buvo bijoma, kad jame dalyvaus tik didžiųjų miestų pedagogai, o rajonų bei mažesnių miestelių talentai bus tarsi pamiršti. Laimė, nuogąstavimai nepasitvirtino. Netgi priešingai, kiekvienos nominacijos geriausiųjų trejetuke dominuoja ne didieji miestai, o mažesnės šalies gyvenvietės. Pasak A. Varanausko, tai dar kartą įrodė, kad keliant sau tikslus ir siekiant aukščiausių rezultatų, gyvenamoji vieta visai nesvarbi.

Galerija

Komentarai

  • Kiekvienas Rimtą Baltušį pažįstantys per jo darbo metus gerai žino, kad tai – žmogus iš Panevėžio krašto, kuris Velžio gimnazijai lieka ištikimas bet kuriomis aplinkybėmis. Už tai ir yra gerbiamas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų