M. Garucko nuotr.

Gatvių lopymas sukėlė nuostabą

Gatvių lopymas sukėlė nuostabą

Neatnaujintose Panevėžio gatvėse po žiemos vėl atsivėrė krateriai.

Lopyti duobių atsiųstų kelininkų darbas pro šalį važiuojantiems vairuotojams labiau panašus į anekdotą. Panevėžiečiai kraipo galvas matydami, kaip į gatvėse telkšančias balas pilamas ir trombuojamas šaltas asfaltas.

„Tradicinis panevėžietiškas būdas užlopyti duobes – į balą supilti asfaltą. Po tokio remonto toje pačioje vietoje duobė vėl atsiveria po savaitės, o pinigai už tokį darbą iš mūsų visų kišenių sumokami. Gatvė po tokio remonto atrodo, švelniai tariant, keistokai“, – piktinosi taip remontuojamą Respublikos gatvę matydamas panevėžietis Jonas.

Praėjusiais metais po to, kai Savivaldybės įmonės „Panevėžio gatvės“ darbininkai buvo nufilmuoti duobę, užpiltą asfaltu, lyginantys užtrepsėdami kojomis, iš posto lėkė direktorius Gintaras Petrauskas.

„O šaltą asfaltą pilti į balas yra normalu?“ – tos pačios įmonės darbo kokybe stebėjosi Jonas.

Pernai lapkritį „Panevėžio gatvių“ direktore paskirta Viktorija Juodikienė sutinka, kad žmonės neklysta – duobių tvarkymo efektas jas užpilant šaltu asfaltu iš tiesų trumpalaikis.

„Tai yra tik gelbėjimasis iš padėties, laikinas sprendimas. Tikrai nėra duobės užtaisymas“, – aiškina naujoji vadovė.

Anot jos, toks metodas naudojamas laikinai užlyginant dideles, gilias duobes, kad čia važiuojanti technika išvengtų nuostolių. Pasak direktorės, taip gatvės taisomos esant nepalankioms oro sąlygoms: įšalui, drėgmei. Tikrasis remontas, kai duobės užliejamos karštu asfaltu, vyksta šiltuoju metų sezonu.

V. Juodikienė pripažįsta, kad kai kurias duobes tenka taisyti ne vieną kartą, kai pravažiavus sunkesniam transportu jos padidėja arba šalia atsiveria dar viena. Nors tai kainuoja, tačiau šiuo metu, pasak direktorės, lopymas šaltu asfaltu yra vienas greičiausių ir pigiausių problemos sprendimų.

Pasak V. Juodikienės, duobės gatvėse atsiveria ištisą žiemą. Tik dabar, mažėjant baloms, tokios kliūtys gatvėse tampa labiau matomos. Visgi direktorė tikina, kad šįmet Panevėžio gatvės mažiau duobėtos, nei būdavo anksčiau.

„Daug gatvių jau sutvarkytos, iš naujo asfaltuotos. Problemos mažesnės ir tai tikrai jaučiama“, – sako V. Juodikienė.

Panevėžio savivaldybė šiais metais miesto gatvėms tvarkyti jau yra numačiusi daugiau nei 4 mln. Eur biudžeto ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos skirtų lėšų.

Galerija

 

Komentarai

 • Man tai geriau tegul užlopo, nes laukti vasaros vidurio kol tos kelių inspekcijos lėšos ateis su duobėm nenoriu. Lopo ten kur tikrai ratai smunka. Žiemą kelio tai neasfaltuosi iš naujo.

 • ne kaip dirba gatvės, jiems reikia parodyt , pranešt apie duobę, nes patys tuo mažai domisi, prašyti savivaldybės leidimo…………..kažkas daroma ne taip , kaip turėtų būti -duobės keliuose reiktų regėti ir operatyviai taisyti, kad nereiktų taisyti mašinų ir žmonių

 • sitos gatves netaiso normaliai, nes ji bus visiskai rekonstruota su es pinigais tvarkant laisves aikstes prieigas

 • Kedainiu gatve ,,taiso“ kas menesi, tikrai judri gatve, nei apsviesta ,nei pesciuju tako nera ,kada nutrenks koki zmogu,gal tada ir atsiras pesciuju takas, o duobes ….kiekviena diena randam po kalpoka griovy…atvaziuoja kelininkai ,,pataiso“ su kastuvu pameto kazko i bala ir isvaziuoja,po valandos ta duobe buna ismusta vel!!! Sutvarkykit viena karta normaliai ir fsio…

  • Šiemet bus tvarkoma kapitaliai

 • man tai idomiausias ju piesimas gal kreida ant asfalto liniju kurios po menesio pradeda trinis

  • Pritariu.

 • tai batai irgi nebe tokie kaip smetoniški.Visiems reikia darbo ir duonos..

 • Taip ir galimai plovė pinigus Račkauskas, kad naują asfaltą reikia lopyti. Būtų uokinga, jeigu ne būtų pikta 🙁

  • grigiene ar cia jus

  • Komentaro durnumas tiesiogiai proporcingas komentatoriaus intelektui

 • Koks sutapimas…Respublikos gatvės lopymas vyko kelios minutės iki paskutinių debatų pradžios Bibliotekoje (beje Respublikos g.) tarp Urbšio ir Račkausko….

 • Vakar pervažiavome Parko ir kitas gatves, kurias praėjusią vasarą asfaltavo. Veriasi duobės. Tai apie kokią darbų kokybę galima kalbėti?

 • Kaip teisingai kažkas pastebėjo :rekomstruojant Statybininkų gatvę susiaurėjo važiuojamoji dalis(matuoti netgi neverta), tačiau labai daug paplatinta pėsčiųjų,žalioji zona turėtų tapti, kai užbaigs darbus. Kad Parko gatvėje veriasi duobės ir dar kitur, nebestebina. O pasakė dėl susiairėjimo priežasties štai ką:akmenukai gi mažiau kainuoja nei lieti asfaltą(„sutaupo“?) o kai jau sutaisytas taisyti reikia – ne taupo? Štai ir viskas.

 • Račkausko šūkis Panevėžyje atsinaujina duobės. Sutaupė ir pasamdė pigiausiu gatvių afaltavimo metodu asfaltuojančią įmonę kurios darbo kokybė tarnauja pusę metų 🙂 Panevėžyje atsinaujina duobės tai susikompromitavusio mero šūkis.

  • Atsakyti
 • yra protingesnis asfalto lopymo būdas – infraremontas – pigiau, greičiau, ekologiškiau ir patikimiau

Rodyti visus komentarus (16)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų