Gatvės remontas paliko tamsoje

Gatvės remontas paliko tamsoje

 

Panevėžyje įsibėgėjęs gatvių remontas leido atsikvėpti per duobes besikračiusiems vairuotojams, tačiau gyventojus įkalino savotiškoje baimėje.

Įvairiose Panevėžio vietose pastarąją savaitę pasipylus praeivių apiplėšimams, kapitališkai remontuojamoje Statybininkų gatvėje aklina tamsa vakarais čia gyvenantiesiems kelia siaubą. Savivaldybė aiškina spaudžianti rangovus greičiau užbaigti apšvietimo rekonstrukciją.

Nors kelininkai tvarkomoje Statybininkų gatvėje gyventojų patogumui jau įrengė laikiną kelią, jis žmones guodžia tik tol, kol sėdi automobilyje. Vakarais išlipti iš mašinos, netgi privažiavus arti savo daugiabučio, ne vienam neramu. Gatvėje senąjį apšvietimą keičiant nauju, jau kurį laiką nėra nė vieno šviestuvo – per naktį čia stoja aklina tamsa.

„Ėjau pas gydytoją vakare, iš jos išėjau prieš 20 val. Nors nuo poliklinikos iki namų vos keli šimtai metrų, man jie virto kilometrais. Ėjau aklinoje tamsoje. Taip ir lindo mintys, kada iš nugaros per pakaušį duos“, – pasakojo Statybininkų g. gyvenanti Roma.

Panevėžietė sutinka, kad remontuojant gatvę nepatogumų neįmanoma išvengti. Ji sako dėl jų ir nesipiktintų, jei netektų rizikuoti savo saugumu.

„Žibintuvėlis rankoje – ne išeitis. Užpuolikui būtų vienas juokas tokį atimti. Negi su dabartinėmis technologijomis nebuvo įmanoma bent laikinai laidų išvedžioti? Su kaimynėmis pakalbam, jog gerai bent kad esame pensininkės, vakarais iš namų stengiamės nelįst, bet ką daryti vakare iš darbo grįžtantiesiems“, – stebėjosi Roma.

Vakarais neapšviesta remontuojama Statybininkų gatve namo grįžtančius panevėžiečius Savivaldybės atstovas ramina, jog jau po poros trejeto savaičių gatvėje nušvis nauji, modernūs šviestuvai. M. Garucko nuotr.

Laikinumo kaina – 20 tūkst. eurų

Savivaldybės atstovai teisinasi, jog tamsa remontuojamoje gatvėje ir jiems nepatinka. Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotas Darius Linkonas pripažįsta irgi sulaukęs gyventojų skundų ir prašymų įrengti bent laikiną apšvietimą. Gyventojams ėmus bruzdėti, Savivaldybė šią savaitę suskubo kviesti į pasitarimą gatvę remontuojančius rangovus – įmonę „Eurovia“.

Visgi gyventojams dar teks šiek tiek paklydinėti vakarais tamsoje. Pasak D. Linkono, su rangovu sutarta naują pastovų apšvietimą įrengti anksčiau, nei buvo numatyta plane – iki spalio pabaigos. Jau duoti nurodymai sumontuoti valdymo spintas.

Pavaduotojas motyvuoja, jog įrengti laikinąjį apšvietimą neleido finansinės galimybės.

„Dėl laikino apšvietimo mėnesiui investuoti 20 tūkst. eurų būtų per dideli pinigai. Nutiesti kabelius, išgręžti, pastatyti laikinus stulpus, įrengti šviestuvus brangiai kainuoja“, – aiškino Savivaldybės atstovas.

Anot jo, per ateinančias porą trejetą savaičių įrengtas naujas, energiją taupantis apšvietimas nebespigins žmonėms į butų langus, kaip būdavę iki šiol. Jis bus nukreiptas į gatvę.

Šįmet kelininkai Statybininkų gatvėje darbuosis iki lapkričio 30-osios.

Stos iki pavasario

Iš esmės rekonstruota Statybininkų gatvė jau kitąmet turėtų atrodyti visiškai kitaip nei iki šiol. Numatyta ne tik perkloti asfaltą, bet ir įrengti pėsčiųjų, dviračių takus, pakeisti apšvietimą, įrengti „kišenes“ automobiliams stovėti. Šiais metais planuojama atlikti 80 proc. darbų – įrengti apšvietimą, gatvės pagrindą ir pakloti apatinį asfalto sluoksnį. Eismą Statybininkų gatve numatyta atnaujinti lapkričio pabaigoje. Kitąmet gatvę vėl planuojama uždaryti, tačiau tikinama, kad ne ilgiau nei savaitei, kol bus paklotas viršutinis asfalto dangos sluoksnis. Kapitalinis gatvių remontas šiais metais pradėtas Pušaloto gatvėje, tvarkoma ir Molainių gatvė nuo Projektuotojų gatvės iki paties galo. Po remonto visos šios gatvės atrodys taip pat moderniai, kaip 2016-ųjų pabaigoje baigta rekonstruoti J. Tilvyčio gatvė.

Komentarai

 • Nereikia jokio jokio remonto vien tik smarvė nuo asfalto ir zmogaus varginimas su žibintuveliais be lauko sviesos ir dar dulkes visur smelis purvas kai zmones nori ramybes sumazintu penciju sugrazinimo ir ramiai pagyventi.

  • Atsakyti
  • Jus pensininkai nebenorit geru gatviu,bet yra jaunu žmoniu kuriems tai reikia

 • Staniūnuose gal keli žibintai tik degą, mes visą laiką su prožektoriais vaikštom ir su baltu pavydu žiūrim kaip miestas visas spindi šviesoje.

  • Staniūnuose gyvena Panevėžio rajono meras P.Žagūnis, bet jam giliai dzin, kad jo gyvenvietėje kas antra spingsulė dega, juk jau baigėsi taupymo rėžimo laikai… GĖDA

   • Tai ką Staniūnai ne miestas??

    • Ne. Staniūnai priklauso Panevėžio rajono savivaldybei.

     • Atsakyti
 • Sudetinga situacija toje gatveje, bet kantriai laukiame pabaigos rezultato. Bet galetu tvarkyti atkarpomis, ar specialiai padaryti taka, kad zmones galetu vaikscioti. Dienos metu mano mergaite vos galvos nenusisuko eidama per akmenis, tai neisivaizduoju, kaip zmones vaiksto tamsoje…

 • Ne jokio remonto neatliksi be nepatogumu .Geda panevezietei ,kuri reikalauja to kas neimanoma.Prisidirbe zmones labai bijo tamsos…..

  • Atsakyti
 • 20 t už laikinų šviestuvų įrengimą! Tai gal tie šviestuvai auksiniai? Gal Račkauskas juos statys?

 • O gal pasidžiaukim, kad miestas gražėja. Tiek kentėjęs apleistą gatvę, su malonumu pakentėsiu pusmetį be šviesų

 • Kada dviračiu taka prie Velžio kelio atnaujinsite ? Neįmanoma važiuoti !

 • Netvarko negerai tvarko vel negerai kažkokie išproteje žmones

  • Atsakyti
 • Netvarko negerai tvarko vel negerai kažkokie išproteje žmones.Promblemele prožektoriuka nusipirkti už keleta euru ir pakenteti nepatogumus

  • Atsakyti
 • Tai va būtent tokius darbus reikia dirbti pavasarį, o ne rudenį……kaip ir su kelių tvarkymu ir juostų dažymu……..

  • Pritariu

   • Atsakyti
 • Tai jei jiems baisu kodėl namas nepasikabina šviestuvo ant namo ir kiemas butu apsviestas, ar geriau dejuoti ir laukti kol kas padarys ? paskui sakys dar tas negerai dar tas, tegul apsidaro kaip reikia.

Rodyti visus komentarus (16)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų