Gatvės muzikos diena Panevėžio neaplenks

Gatvės muzikos diena Panevėžio neaplenks

Pernai Gatvės muzikos diena Panevėžyje sukėlė daug diskusijų, nes nesulaukė dalyvių dėmesio. Šiemet muzikinį vairą į savo rankas perėmė iniciatyvus jaunimas, kuris  žada sudrebinti miesto erdves bei pradžiuginti melomanus.

Pirmoji gatvės muzikos diena dainų autoriaus ir atlikėjo Andriaus Mamontovo kvietimu sostinėje buvo surengta prieš daugiau nei dešimtmetį, pirmąjį gegužės šeštadienį. Tačiau jau kelis metus iš eilės ji organizuojama trečiąjį gegužės šeštadienį.

Šiais metais Panevėžys žada neatsilikti ir gegužės 20-ąją kartu su visa Lietuva paskęsti muzikos garsuose. Gatvės muzikos diena Aukštaitijos sostinėje organizuojama Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ (PAS) iniciatyva.

„Tikimės, jog tai taps gražia jaunimą vienijančia tradicija“, – „Sekundei“ sakė PAS valdybos narė Kamilė Jurėnaitė.

Viena iš organizatorių pažymi, kad nėra netinkamo instrumento ar muzikos žanro ir kviečia jau dabar aktyviai registruotis mėgėjus ir profesionalus. Gatvės muzikos dienoje dalyvausiantys muzikantai grojimo vietą galės pasirinkti patys. Tačiau K. Jurėnaitė pataria nenutolti nuo miesto centro.

„Panevėžiečiai mėgsta pasivaikščioti po Laisvės aikštę, todėl ši vieta muzikavimui turėtų būti patogiausia. Svarbiausia, kad muzikantai praneštų ko jiems reikia. Pavyzdžiui, jei jų instrumentams reikalinga elektra,  pasiūlysime atitinkamą vietą ir suteiksime visas grojimui būtinas sąlygas“, – pabrėžė PAS valdybos narė.

K. Jurėnaitė nusiteikusi optimistiškai ir tiki, jog dalyvių skaičius būsiąs nemažas. Daugiausiai iniciatyvos tikimasi iš miesto mokyklų, kuriose gausu muzikuojančių jaunuolių.

Panevėžio gatvėse gegužės 20-ąją muzikos garsai pradės vilnyti nuo dešimtos ryto. Organizatoriai tikisi, jog dalyviai nenorės išsiskirstyti iki dešimtos vakaro ir miestui padovanos išskirtinę šventę ir nuotaiką.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų