V. Bulaičio nuotr.

Gatvę vaduos nuo spūsčių

Gatvę vaduos nuo spūsčių

Nuo automobilių dūstanti A. Jakšto gatvė jau netrukus turėtų sulaukti savo renesanso.

Panevėžiečiai ilgą laiką buvo maitinami pažadais šioje vietoje įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę ir taip išspręsti transporto statymo klausimą, tačiau tai ir liko tuščiomis kalbomis.

Laukia permainos

Kaip suvaldyti automobilių srautus A. Jakšto gatvėje, sprendimų buvo ieškoma gerą dešimtmetį. Grandioziniams projektams su požeminėmis kelių tūkstančių vietų automobilių stovėjimo aikštelėmis miesto biudžete vis neatsirasdavo lėšų, o tokiems infrastruktūros darbams paramos iš europinių fondų nebuvo galima tikėtis. Visgi buvo rastas saliamoniškas sprendimas, kuris jau netrukus gerokai pakeis vieną labiausiai apkrautų miesto gatvių.

Kaip „Sekundei“ teigė Panevėžio miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas, jau birželio pradžioje bus pasirašyta sutartis su A. Jakšto gatvės rekonstrukcijos projekto konkursą laimėjusia įmone ir, jeigu niekas neapskųs konkurso rezultatų, realūs darbai turėtų prasidėti po mėnesio.

Planuojama atnaujinti visą A. Jakšto gatvę – nuo pat sankirtos su Smėlynės iki Stoties gatvės. Palei visą Nevėžio krantinę bus įrengti techniniai šaligatviai automobiliams statyti, kur leidžia galimybės, jie bus įrengti ir šalia rajono bei Konsultacijų poliklinikų. Užtat nebebus leidžiama automobilių statyti prie R. Sargūno sporto gimnazijos esančioje aikštėje, kur stūkso prieš daugiau nei 40 metų pastatyta ir į saugomų kultūros paveldo vertybių sąrašą įtraukta Kazimiero Kisielio skulptūra „Žemė-motina-taika“, šiuo metu iš visų pusių apstatyta automobiliais. Aikštę kartu su link Smėlynės gatvės vedančiu Maironio taku numatyta rekonstruoti iš URBAN programos, skirtos penkių didžiųjų šalies miestų probleminėms teritorijoms sutvarkyti, lėšų.

„Iš viso bus įrengta 113 vietų, iš kurių 9 – neįgaliųjų automobiliams, – vardijo D. Linkonas. – Tiek, kiek leidžia techninės galimybės, nekertant dabar esančių medžių. Manome, kad bent iš dalies tai išspręs automobilių stovėjimo vietų trūkumo bei saugumo problemą, nes važiuojamoji gatvės dalis bus atlaisvinta nuo transporto priemonių.“

Miesto Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža neslepia, kad prasidėjus gatvės rekonstrukcijai gyventojams teks apsišarvuoti kantrybe. V. BULAIČIO nuotr.

Miesto Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža neslepia, kad prasidėjus gatvės rekonstrukcijai gyventojams teks apsišarvuoti kantrybe. V. BULAIČIO nuotr.

Nepatogumai neišvengiami

Rekonstruojant A. Jakšto gatvę, bus pakeista ir asfalto danga – iš viso apie 1,3 km ruožas, įrengta eismo saugumo priemonių – perėjų, atitvarų. Taip pat sutvarkyti pėsčiųjų bei dviračių takai, įrengta mažosios architektūros elementų: suoliukų, apšvietimas, lietaus kanalizacija. Iš viso šiam projektui numatyta apie 2 mln. eurų – didžioji jų dalis – europinės lėšos. Planuojama, kad rekonstrukcijos darbai bus baigti kitąmet.

Miesto Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža teigė, kad jau netrukus į miesto gydymo įstaigas – Respublikinę Panevėžio ligoninę, Konsultacijų bei rajono poliklinikas skubantys pacientai turėtų planuotis savo kelionę – vykdant rekonstrukcijos darbus teks gerokai ilgiau paieškoti vietos, kur palikti savo transporto priemones, mat dalis ar net visa A. Jakšto gatvė bus uždaryta.

„Natūralu, kad vykstant darbams automobilių judėjimas bus organizuojamas kitomis gatvėmis. Bus keičiama gatvės danga, įrengiami šaligatviai, apšvietimas. Rekonstrukcija rimta, tad gali būti, kad gatve visai nebus galima važiuoti. Teks pakentėti, šiuo atveju nepatogumai neišvengiami“, – sakė R. Pauža.

Pasak administracijos direktoriaus, gatvės rekonstrukcija automobilių stovėjimo vietų trūkumo problemos visu šimtu procentų neišspręs. Tačiau A. Jakšto gatvėje bus gerokai saugiau, be to, bus geresnis ir transporto priemonių pralaidumas.

„Vietų tikrai nepadaugės, rekonstruojant gatvę ji nepailgės. Rekonstrukcijos tikslas – didinti gatvės pralaidumą ir gerinti eismo saugumą, nes dabar automobiliai stovės ne važiuojamojoje gatvės dalyje, o tam skirtose nišose“, – paaiškino R. Pauža.

Rasti vietą automobiliui prie didžiausių gydymo įstaigų – Respublikinės Panevėžio ligoninės, Konsultacijų ar rajono poliklinikų – kone iššūkis, tad vairuotojai nesibodi savo transporto priemonių palikti prie pat saugomų kultūros paveldo vertybių sąrašą įtrauktos skulptūros. V. BULAIČIO nuotr.

Rasti vietą automobiliui prie didžiausių gydymo įstaigų – Respublikinės Panevėžio ligoninės, Konsultacijų ar rajono poliklinikų – kone iššūkis, tad vairuotojai nesibodi savo transporto priemonių palikti prie pat saugomų kultūros paveldo vertybių sąrašą įtrauktos skulptūros. V. BULAIČIO nuotr.

Gali tekti susimokėti

Tiesa, jis neatmetė prielaidos, kad po rekonstrukcijos stovėjimo vietų gali ir sumažėti. Jeigu taip atsitiktų, bus imamasi kitų priemonių. Galbūt net svarstoma stovėjimo vietas apmokestinti. Smėlynės gatvės patirtis parodė, kad tai gali būti itin efektyvi priemonė, reguliuojanti automobilių srautus. Nuo tada, kai Smėlynės gatvės atkarpa prie Respublikinės Panevėžio ligoninės buvo apmokestinta, beveik visada galima rasti laisvų vietų automobiliui pasistatyti. Pasak administracijos direktoriaus, simbolinis mokestis už stovėjimą savotiškai drausmina tuos, kurie savo automobilius čia palikdavo visai dienai.

„Nemanau, kad 30 centų labai dideli pinigai atvažiavusiesiems lankyti ligonio. Kam tikrai reikia, susimokės tą simbolinį mokestį, nepatirdami didelės žalos, bet tai padės reguliuoti automobilių srautus. Juk didelė dalis čia dirbančiųjų į darbą gali vykti ne tik nuosavu, bet ir visuomeniniu transportu, pėsčiomis ar dviračiu. Aišku, kol kas dar anksti kalbėti apie stovėjimo vietų apmokestinimą – kai bus problema, bus ir ieškoma sprendimo būdų“, – sakė R. Pauža.

Komentarai

 • labai nuoširdžiai pritariu sprendimui palikti pagrindinę puošmeną – medžius. Miesto architektei PAGARBA.

  • Siaip, tai ten pagrinde auga uosialapiai klevai – Aplinkos ministerijos paskelbti kaip naikintini invaziniai augalai..

 • Neskųs? Iš pavydo besprogdami užvers visas institucijas iki pat Briuselio skundais raštais ir peticijomis.
  Ir vėl sabotažui diriguos švelnios moteriškos rankos?

 • Gal ir autobusas galėtu važiuoti pro Jakšto gatvę tada,kad senam žmogui ar mamai su vaiku ant rankų patogiau polikliniką pasiekt būtu?

 • Jei ten važiuotų autobusas, sumažėtų automobilių. Absurdas, kad nėra susisiekimo, ligotiems žmonėms reikia vartytis per ligoninės kiemo barjerus

 • Nelabai įsivaizduoju, kaip nekirsdami medžių išspręsite parkavimo problemą. Nei vietos labai padarysite, nei ką. Žinoma, bus gražiau, bet tai bus eilinė kosmetika, kaip ir visi Račkausko darbai. Nesprendžianti problemos iš esmės. O išleis daugybę pinigų.

 • Skulptūrą iškelti.

 • Tikrai gerai autobusą paleisti Jakšto gatve, kuris iš autobusų stoties į rajono polikliniką atvežtų senus rajono gyventojus.

 • Manau,kad tų mašinų nebūtų tiek daug,jei pro poliklinikas važiuotų autobusas.Nebūtinai pats didžiausias-gali būti ir mikriukas.Ligotiems labai svarbu ir šimtas metrų.Dabar sunkiai vaikštančiam ar su vaiku pereiti per ligoninės kiemo visus laiptelius tiesiog iššūkis.

  • Atsakyti
 • Butu gerai kad autobusai vaziuotu juk anksciau vazinedavo kad dar suoliuka pastatytu prie stoteles zmonems butu labai patogus susiekimas

 • iskirskit tuos medzius vietoi ju jaunus medelius atsodinkit ir bus grazu.o dabar nuo seno vienas cia medis kitas ten.sovietinis palikimas be idejos.

 • O kokie tie techniniai šaligatviai? Galėjo pateikti gatvės projekto vizualizaciją. Matytume bent kaip atrodys.

 • manau reiketu paminkla iskelti ir tikrai pagalvoti kad kursuotu miesto autobusas.

  • Atsakyti
 • Smėlynės g. nepagrindinė miesto arterija, ten niekas nedūsta ir ten meistriškumo nereikia ….

Rodyti visus komentarus (15)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų