G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka. "Sekundės" archyvo nuotr.

Garsiajai bibliotekai ieško naujo vadovo

Garsiajai bibliotekai ieško naujo vadovo

 

Vienam ryškiausių ir svarbiausių Panevėžio bei apskrities kultūros židinių – G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekai ieškoma naujo vadovo. Baigiantis ilgametės direktorės Rimos Maselytės kadencijai, Kultūros ministerija paskelbė konkursą į jos vietą.

Išrinkus laimėtoją, naujo bibliotekos etapo pradžia simboliškai sutaptų su metų virsmu – naujasis direktorius pareigas pradėtų eiti nuo sausio 3-iosios.

„Gera naujiena visiems, norintiems įdomaus, prasmingo gyvenimo. Turintiems idėjų, norintiems gyventi tikrai įdomiai, tai puiki galimybė burti komandą ir kartu nuveikti daug įdomių dalykų. Biblioteka ta vieta, kurioje visiškai gali save realizuoti, jei tik to nori“, – dalyvauti konkurse ragina R. Maselytė.

Panevėžio krašto pasididžiavimu tapusiai bibliotekai ji vadovauja daugiau nei 20 metų – nuo 1997-ųjų.

G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka R. Maselytei – pirmoji ir vienintelė darbovietė.

1977-aisiais baigusi Vilniaus universitetą ir gavusi paskyrimą į Panevėžį, R. Maselytė karjerą bibliotekoje pradėjo nuo pareigų Vaikų literatūros skyriuje, vėliau tapo vedėja, pavaduotoja, o nepriklausomybės pradžioje paskirta direktore.

Rengiasi atsisveikinti

Kitų metų sausį pasibaigus darbo sutarčiai, R. Maselytė pripažįsta toliau savęs dirbančios bibliotekoje nebematanti.

„Ateitį turėtų kurti tie, kurie toje ateityje ir gyvens. Jei manai, kad šį tą nuveikei, ir galbūt net kažką gero, toliau nereikia trukdyti kitiems. Verčiau laiku išeiti, kad niekas nejaustų nesmagumo. Toks mano sprendimas yra normalus ir laiku“, – sako R. Maselytė.

Ilgametė direktorė už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, apdovanota Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi už aktyvų Panevėžio krašto kultūros, rašytinio paveldo puoselėjimą.

Tačiau, anot direktorės, geriausia, kas nutikę per ilgus darbo bibliotekoje metus – kūrybinga entuziastų komanda.

„Būta įvairių personalo mažinimo vajų ir labai džiaugiuosi, kad pavyko komandą išlaikyti“, – teigia direktorė.

Vienam ryškiausių ir svarbiausių Panevėžio bei apskrities kultūros židinių – G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekai ieškoma naujo vadovo. Baigiantis ilgametės direktorės Rimos Maselytės kadencijai, Kultūros ministerija paskelbė konkursą į jos vietą.

Panevėžio krašto pasididžiavimu tapusiai bibliotekai daugiau nei 20 metų vadovaujanti R. Maselytė nuo sausio šias pareigas užleis Kultūros ministerijos paskelbto konkurso laimėtojui. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Įvertinta tarptautiniu mastu

Vienu didžiausių kolektyvo pasiekimų R. Maselytė įvardija 2006-aisiais įgyvendintą pastato rekonstrukciją. Šis architektūros projektas jo autoriui architektui Sauliui Juškiui atnešė 2006 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato laurus.

Bibliotekos darbuotojų profesionalumą įrodo ne tik jos žinomumas, bet ir tarptautinis įvertinimas už atliekamą mokslinę veiklą.

„Tik dėl puikaus kolektyvo sutarimo žmonės mumis pasitikėjo ir mums pavyko sukaupti didžiules kolekcijas knygų, dokumentų, rankraščių. Taip mumis pasitikėjo ir režisierius Juozas Miltinis, dovanojęs meno kūrinių kolekciją ir asmeninę biblioteką. Tuomečių miesto ir apskrities vadovų dėka sukurtas J. Miltinio palikimo studijų centras. Be entuziastų nebūtų ir dabar veikiančio Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro“, – teigė R. Maselytė.

Nors demografinės tendencijos Panevėžiui nėra palankios, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos patrauklumas ir lankomumas auga. Pasak direktorės, toks rezultatas – gebėjimo keistis, prisitaikant prie laikmečio, pasekmė.

„Šiuolaikinėse bibliotekose ne tik knygos skaitomos. Jose vyksta patys įvairiausi užsiėmimai, žmogaus tobulinimo seminarai. Galiu sakyti, jog jaučiame, kad G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka yra ryškus ir labai svarbus kultūros, švietimo centras“, – sako ilgametė direktorė.

Komentarai

 • Gerai būtų, kad išrinktų gerą vadovą.Per tuos 20 metų neatlaikę terororo, neteisybės buvo priversti išeiti ar patys išejo,darbuotojai kurie nepataikavo. PONIOS giminės(sesuo atrodo su šeimynyksčiu) šiltai dirbo, kurso ( pageriančios darbo metu) draugės,padlaižūnių keletas-
  šaunus kolektyvas…Gera dirbti tokioj vietoj buvo. O kiti net i kabinetą bijodavo užeit, dėl algos ar etato pakalbėt.Ne visada nuotaikoj budavo…

  • „…atrodo“, „…draugės, padlaižūnų keletas…“ Matosi, kad esate iš minimo „šaunaus kolektyvo“. Elgiatės kaip tas tigro Šerchano palydovas šakalas. Žemas lygis… Negali būti tokių dauguma.

   • dirbo giminės, tai gal nebeverta ginti? labai jau aišku…geri renginiai ne vieno vadovo dėka paprastai būna…įdomu, ar jūsų „lygis“ tikrai teisybė?

 • Giedre, dalyvauk konkurse !

 • Teko dirbti gerb. Direktorės žinioje nuo 2008 iki 2013 m. Tuo metu kaip tik buvo pirmieji naujo bibliotekos pastato metai. Daug idėjų, daug darbų, renginiu ir visokiausių projektu. Džiaugiuosi prisidėjęs nors dalele prie bibliotekos tapimo Panevėžio kultūros traukos centru. Iš asmeninės patirties- puikus kolektyvas, visada energijos pilna ir pačioms idomiausioms idėjoms palaikymo nestokojanti gerb. Direktorė pelnė mano pagarbą ir pasitikėjimą!
  Ačiū Jums už tuos puikius metus. Kad ir kur pasisuks Jūsų kelias, kad ką beveiksite- didžiausios sėkmės Jums p. Direktore.

  • Atsakyti
 • neramu, kas paims vairą, kartelė labai aukštai iškelta, ir ne kiekvienam taip jau paprastai įveikiama. miesto kultūros židinys dabar. o kas bus?.. ar pavyks išlaikyt tai, kas sukurta

  • Atsakyti
 • Į mūsų bibliotekos renginius susirenka ne tik iš Panevėžio, bet ir iš kitų miestų atvažiuoja, didžiuojamės ir pagarba vadovams !

 • Labai sunku bus rasti bent kiek verta Rimos kita vadova. Inteligencija, diplomatija, profesionalumas, zmogiskosios savybes ir ju gilumas – tai neatsiejama su Rima. Dideles sekmes Tau Rima. Paneveziui – netektis

  • į kabinetą darbuotojai nebijotų užeiti, jei bijojo, tai viskas ten ne taip gražu.

   • Atsakyti
 • Būtų gerai, kad kandidatuotų jaunimas. Reikia naujo požiūrio, drąsos, kurios dabartinei darbuotojų kartai trūksta, naujo įvaizdžio galų gale. Kai ką dabar dirbantys jauni žmonės jau pramušė, bet galėtų imtis esminių pokyčių, įskaitant nuotaikas kolektyve. Ir palinkėčiau skaidrumo, kurio iki šiol katastrofiškai trūko, atviros informacijos, o ne bauginimo neaiškiais pokyčiais! Pirmyn, jaunime!!!

 • Reiketu kad jau ir albinute eitu pailseti. Uzteks pletkus rinkti ir vyskupui nesioti.

  • Atsakyti
 • Aciu Albinutei, kuri sunesa visas zinias, visus pletkus. Nuostabi talkininke, puiki davatka. Mes jai atlyginima mokame.

 • Aciu Albinutei uz pletkus ir zinias. Puiki pagalbininke, nuostabi davatka. Mes jai atlyginima mokame.

 • Per ilgsi užsisėdejo Ponia. Ji ne direktore,o diktatorė daugeliui buvo. Be jos renginisi ttikrai ne prastesni,tik be pagiežos prieskonio.

 • Kaip galima melagingai parašyti kito vardu. Ir apie ALBINUTĘ nieko negalima blogo kalbėti, jau ji tai tylenė, o ne „pletkininkė“.

 • Oi, albinute didele pletkininke ir pataikune

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (16)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų