Garbingi apdovanojimai įteikti ir Panevėžio verslininkams

Garbingi apdovanojimai įteikti ir Panevėžio verslininkams

Jau ilgamete tradicija tapusiuose, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamuose „Lietuvos eksporto apdovanojimuose“ apdovanotos sėkmingos, unikalia produkcija bei veržlumu užsienio rinkose 2017 metais pasižymėjusios Lietuvos įmonės bei jų vadovai. Tarp jų – ir Panevėžio verslininkai.

Apdovanojimus bei sveikinimus įmonėms išdalijo šalies premjeras Saulius Skvernelis. Jis pabrėžė, jog šie apdovanojimai atspindi šalies įmonių sėkmingą veiklą, eksporto plėtrą.

„Verslas yra valstybės vidaus produkto varomoji jėga, sukurianti naujas įmones ir darbo vietas, atverianti rinkas bei skatinanti įgyti naujų įgūdžių. Noriu jus patikinti, kad Vyriausybė yra pasiryžusi toliau ryžtingai gerinti verslo aplinką bei nestandartiškai spręsti su investicijų ir eksporto sąlygų gerinimu susijusius klausimus“, – sakė premjeras.

Vyriausybės rūmuose vykusiame renginyje apdovanojimai buvo įteikti ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams: LPPARA sidabrine „Darbo žvaigžde“ apdovanotas AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas. Už sėkmingus praėjusius metus Lietuvos eksporto prizas įteiktas augalinės žemės ūkio produkcijos tiekėjai AB „Linas Agro“. Apie 80 procentų pajamų gaunančios iš eksporto veiklos AB „Linas Agro“ eksporto mastai pernai išaugo net 62 procentais ir sudarė 385,5 mln. eurų. Pernai įmonė taip pat pradėjo eksportą į naujas rinkas – Farerų salas, Airiją, Libiją, Portugaliją, Uzbekistaną. Prizą atsiėmęs bendrovės generalinis direktorius Darius Zubas sakė, kad apdovanojimas svarbus.

„Mūsų įmonės pagrindinės pajamos gaunamos iš eksporto. Todėl labai smagu, kad veikla įvertinta prizu. Tai viso kolektyvo įvertinimas ir juo didžiuojamės, juolab kad pernai eksportas augo beveik 70 procentų“, – teigė D. Zubas.

Sidabrine „Darbo žvaigžde“ apdovanotas bendrovės „Lietkabelis“ generalinis direktorius S. Gailiūnas džiaugėsi, jog įvertinti ir regiono verslininkai.

„Džiugu, kad mes, dirbantys regione, turime svarų balsą bei prisidedame stiprinant šalies ūkį“, – pabrėžė jis.

„Lietuvos eksporto apdovanojimų 2017“ renginyje, organizuojamame jau septynioliktą kartą, taip pat dalyvavo garbės svečias – vienos svarbiausių ES socialinių partnerių „Eurochambres“ generalinis sekretorius Arnoldas Abruzinis, kurio vadovaujama asociacija šiais metais mini jau 60 metų veiklos sukaktį. Šiuo metu „Eurochambres“ veikia 44 šalyse, reprezentuoja daugiau kaip 20 milijonų įmonių.

Be panevėžiečių, garbingus apdovanojimus už sėkmingus praėjusius metus gavo ir kitos šalies įmonės: produkciją iš plastiko gaminanti UAB „Lisiplast“, nerūdijančiojo plieno įrangos profesionalioms virtuvėms, prekybos tinklams gamintoja UAB „Novameta“, pieno produktų gamintojai ir tiekėjai AB Vilkyškių pieninė įmonių grupė, augalinės žemės ūkio produkcijos tiekėjai AB „Linas Agro“ ir aukštos kokybės dviračių gamintojai UAB „Baltik vairas“.

Lietuvos metų verslininkės (vadovės) prizą šiais metais laimėjo UAB „Laurema“ direktorė ir bendraturtė Jūratė Kasperavičienė.

Nacionaliniu eksporto prizu už svarų indėlį sėkmingai kuriant dvišalius ekonominius santykius tarp Lietuvos ir JAV apdovanota Lietuvos ambasada JAV. Taip pat Prekybos, pramonės ir amatų rūmų sidabrinėmis „Darbo žvaigždėmis“ pagerbti nusipelnę šalies regionų verslininkai bei asmenys, kurie labiausiai prisidėjo prie verslo sąlygų gerinimo mūsų šalyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų