Organizatorių nuotr.

G. Jančytė – Lietuvos tekvondo čempionė

G. Jančytė – Lietuvos tekvondo čempionė

 

Vilniuje vyko 19-asis atviras tekvondo čempionatas, kuriame dalyvavo 250 sportininkų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos.

Sportininkai varžėsi įvairiose amžiaus grupėse ir svorio kategorijose, pagal olimpinę visiško kontakto kovų sistemą.

Mūsų miestui šiose varžybose atstovavo viena sportininkė iš Panevėžio sporto klubo „Voras“.

Gabijai Jančytei tai buvo debiutas tokio lygio varžybose, ji kovojo merginų 15–17 metų amžiaus grupėje (svorio kategorijoje iki 59 kg).

Nors Gabija pirmą kartą dalyvaudama net nesitikėjo patekti į finalą, bet sėkmė šį kartą jos neaplenkė. Finalinėje kovoje jėgas teko išbandyti su gerokai daugiau varžybų patirties turinčia Kauno klubo „Tajanas“ sportininke.

Kova pirmame dviejų minučių kėlinyje vyko apylygiai. Tai vienai, tai kitai sportininkei pavykdavo persverti rezultatą vienu tašku savo naudai. Po minutės pertraukėlės Gabija, sukaupusi jėgas, antrame kėlinyje gerokai atsiplėšė nuo kaunietės ir pirmavo 6 taškais. Iki kovos pabaigos kaunietei nebepavyko persverti rezultato ir panevėžietė dviejų taškų persvara išplėšė pergalę ir užėmė pirmąją vietą.

„Per tekvondo varžybas sportininkai dėvi specialias elektronines liemenes, elektronines kojų apsaugas ir šalmus. Visa tai užtikrina objektyvų teisėjų darbą, esant reikiamam smūgio jėgos kontaktui, elektroninė įranga automatiškai fiksuoja taškus švieslentės ekrane, todėl nelieka galimybių teisėjams nesąžiningai skirti taškų savo sportininkams. Po šios puikios pergalės Gabija galės truputį atsikvėpti ir planuoti pasiruošimą ateities varžyboms bei sporto stovykloms ir kvalifikacijos sporto šakos egzaminams“, – „Sekundei“ sakė klubo „Voras“ vadovas Žydrūnas Budrys.

 

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų