M. Garucko nuotr.

FIBA Čempionų lygos starte – apmaudus pralaimėjimas

FIBA Čempionų lygoje debiutuojantys Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai šįvakar namuose žaidė pirmąsias šio turnyro rungtynes su Antverpeno „Giants“ komanda iš Begijos. Panevėžiečiai po pratęsimo pralaimėjo susitikimą rezultatu 87:91 (17:27, 23:14, 24:13, 16:26, 7:11).

Abi komandos taikliais tritaškiais pradėjo šį mačą. Svečiai žaidė labai greitai, o jų atakos trukdavo vos keletą sekundžių. Panevėžiečiai stengėsi stabdyti svečių greitus išpuolius, o patys ilgiau kontroliuoti kamuolį puolime. „Lietkabelio“ žaidėjams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Sužaidus kiek daugiau nei pusę laiko pirmajame rungtynių ketvirtyje, „Giants“ komanda pirmavo 7 taškų persvara – 12:5. „Lietkabelio“ komandos vyriausiasis treneris Gintaras Kadžiulis paprašė minutės pertraukėlės. 8-ąją mačo minutę Belgijos klubo krepšininkai jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 20:10. Po pirmojo kėlinio Antverpeno „Giants“ pirmavo 10 taškų persvara – 27:17.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai dar labiau nutolo ir pirmavo 15 taškų skirtumu – 35:20. Šeimininkai nepalūžo, laimėjo atkarpą 5:0 ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų – 25:35. Nepaisant visų šeimininkų pastangų, „Giants“ krepšininkai išlaikė persvarą, kuri nustojo augti svečių naudai. Aktyviau pradėję gintis ir agresyviau pulti, panevėžiečiai kėlinio pabaigoje visiškai priartėjo prie svečių. Poilsio komandos išėjo Belgijos klubui pirmaujant vos vienu tašku – 41:40. Pirmoje rungtynių pusėje „Giants“ krepšininkai pataikė net 7 tritaškius metimus iš 12 mestų.

Antrąją rungtynių pusę vėl sėkmingiau pradėjo svečiai po pertraukos sužaidus tris minutes, Belgijos ekipa pirmavo 49:41. Daugiausiai P. Valinsko pastangomis „Lietkabelis“ nepaleido per toli į priekį svečių. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui panevėžiečiai pagaliau persvėrė rezultatą savo naudai – 50:49.  Netrukus P. Valinskas dar kartą pataikė iš toli ir „Lietkabelis“ įgijo rekordinę 4 taškų persvarą – 53:49.  Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo jau dviženkle persvara – 64:54.

Perėmę iniciatyvą į savo rankas šeimininkai ilgai ją išlaikė, bet svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Čia geriau sekėsi svečiams, kurie laimėjo susitikimą rezultatu 91:87.

„Lietkabelio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė P. Valinskas, pelnęs 21 tašką.

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Lietkabelis‘ žais spalio 16 dieną išvykoje su Jeruzalės „Hapoel“.

Artimiausias rungtynes mūsų miesto reprezentacinė komanda žais šį sekmadienį, spalio 14 dieną. „Lietkabelis“ „Betsafe–LKL“ pirmenybėse namuose susitiks su „Šiaulių“ ekipa. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.