Parodos atidarymo metu humoro grupė „Ambrozija“ lankytojams dovanojo gerų emocijų pliūpsnį.

„EXPO“ parodoje – Panevėžio galimybės

„EXPO“ parodoje – Panevėžio galimybės

Penktadienį jau 22-ąjį kartą duris atvėrė tradicinė verslo ir pasiekimų paroda „EXPO Aukštaitija 2017“. Šįkart daugiausia dėmesio skiriama tam, ką Panevėžio regionas turi geriausio ir kas dar laukia miesto prie Nevėžio.

Didžiausio verslo renginio „EXPO Aukštaitija“ akcentu tapo žurnalo IQ ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuota konferencija „Panevėžys: galimybės laimėti šį kėlinį“. Kaip pastebėjo forumo moderatorius, žurnalo IQ redaktorius Ovidijus Lukošius, Panevėžys pasiruošęs dideliam startui, turi puikią geografinę padėtį, neprastą krepšinio komandą, ambicingą merą, stiprią žiniasklaidą bei verslą, trūksta tik jaunų žmonių, kurie išjudintų šį miestą. Tačiau tam, kad prasidėtų pokyčiai ir kelias į kitokią rytdieną nebūtų duobėtas, reikia, kad visi dirbtų kartu. Nes tikslas vienas – kad Panevėžys būtų patrauklus čia gyventi ir dirbti jauniems žmonėms, kurie ir kurs miesto ateitį.

Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko teigimu, Aukštaitijos sostinė istoriškai yra vienas didžiausių pramonės miestų. Tačiau ne vien pramonė ir sportas atspindi miesto veidą. Panevėžys visada garsėjo ir savo kultūriniu genu, pasauliui padovanojo daugybę gabių ir talentingų asmenybių.

„Galime pasigirti, kad Panevėžys turi pačias geriausias mokyklas, bet problema ta, kad šviesiausi protai išvažiuoja ir retai kada sugrįžta. Panevėžys yra didžiųjų miestų donoras. Tad visų mūsų darbas, kad Panevėžys taptų patrauklus jauniems žmonėms. Kad jie turėtų ne tik įdomų darbą ir gerą atlyginimą, bet ir puikias sąlygas auginti vaikus, kokybiškai leisti laisvalaikį“, – sakė miesto meras.

Ekonomistas Gitanas Nausėda pripažįsta, kad tokia situacija, kai vos už kiek daugiau nei šimto kilometrų esančios sostinės gyventojai uždirba du ar tris kartus daugiau nei gyvenantieji regionuose, nėra teisinga. Siekiant įpūsti gyvybės regionams, reikėtų identifikuoti ekonominio gyvenimo centrus ir ieškoti savo išskirtinumo, krypties, kuria linkme turėtų judėti miestas.

„Panevėžys yra maloni išimtis. Pastarųjų metų raida rodo, kad yra orientuojamasi į pramonę, formuojasi industrinio miesto įvaizdis, kuris gali tapti ir puikiu įrankiu pritraukti dar daugiau investuotojų“, – Panevėžio tendencijas įžvelgia G. Nausėda.

J. Miltinio dvasia

Lietuvos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius taip pat neabejoja, kad Panevėžio sėkmės raktas – stipri orientacija į gamybos sektorius. Kaip sugebės miestas pasinaudoti šiuo raktu, priklausys tik nuo jo paties. Per parodos atidarymą jis visiems palinkėjo komandinio darbo, nes tik dirbant išvien galima tikėtis geriausių rezultatų.

„Panevėžys turi visas komponentes – supratingą valdžią, darnų verslą, stiprias mokyklas, tad reikia susitelkimo ir komandinio darbo, nes dirbant tik po vieną gerų rezultatų nebus. Kad Panevėžys būtų traukos centru, jaunimas norėtų čia likti ir kurtis savo gyvenimą, reikia visiems susitelkti“, – sakė M. Sinkevičius.

Į savo gimtąjį Panevėžį atvykęs Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius pastebėjo, kad kasmet Aukštaitijos sostinė tampa vis labiau europietiška. Miestas visuomet garsėjo savo stipriu charakteriu, pramone ir kultūra. Ir dabar Panevėžys turi kuo didžiuotis, tereikia nebijoti to parodyti ir daugiau pasitikėjimo savimi, savo miestu ir valstybe.

„Tik neseniai Panevėžys atšventė ne tik savo gimtadienį, bet ir 110-ąsias Juozo Miltinio gimimo metines. Turbūt kiekviename iš mūsų gyvena mažas Miltinis – be galo užsispyręs, sudėtingas ir kūrybingas. Žmogus, kuris myli laisvę, savo žemę ir gyvenimą. Tad neužmirškime tos milžiniškos dvasios ir drąsiai kurkime, nebijokime rizikuoti, gaminti ir rodyti, nes Panevėžys iš tiesų turi ką parodyti“, – parodos atidarymo šventiniame renginyje sakė A. Pranckevičius.

Penas akims ir skrandžiui

Kad Panevėžys – drąsių, kūrybingų ir verslių žmonių miestas, galima buvo įsitikinti ir apsilankius parodos stenduose. Šių metų pagrindine ir svarbiausia ašimi tapo išskirtinio dizaino Panevėžio savivaldybės stendas, simbolizuojantis miesto atsinaujinimą.

„Paroda suteikia galimybę pajusti ne tik Panevėžio pulsą, bet ir visos Aukštaitijos kvėpavimą. O Savivaldybės stende – pamatyti, kuo gyvena miestas dabar ir kokie pokyčiai laukia artimiausiu metu“, – sakė miesto meras R. M. Račkauskas.

Parodoje, „Sekundės“ dienraščio stende laukiami ir visi tie, kurie dar nespėjo kitiems metams užsiprenumeruoti „Sekundės“ ir savaitraščio „Panevėžio balsas“. Prenumeratorių čia laukia ir malonios staigmenos.

Visas tris dienas, nuo penktadienio iki sekmadienio truksiančioje parodoje lankytojų laukia ne tik išskirtiniai produktai, gaminiai bei paslaugos, bet ir viktorinos, žaidimai, atrakcijos, dirbtuvės: profesinių mokyklų stende bus galima pasidaryti šukuoseną bei makiažą, Aukštaitijos bibliotekų stende lauks kūrybinės dirbtuvės, knygų naujovės, garuojanti arbata ir prizai.

Ne viename įmonių stende panevėžiečių lauks ir vertingi prizai bei malonios dovanos. Lankytojai kviečiami palepinti ne tik skrandžius, bet ir akis. Šokių kolektyvai, dainavimo studijos, orkestrai ir ansambliai visas šventės dienas linksmins ir stebins panevėžiečius ir miesto svečius. Veiklos netrūks ne tik suaugusiesiems, bet ir patiems mažiausiems.

Galerija

Komentarai

  • Miestas atsitiesia. Verslo indėlis aišku jau seniai, pagaliau turime ir miesto valdzia, kuri dirba kryptingai ir nuosekliai. Sėkmės!

  • Sėkmės, mere!

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų