A. Zuokas (Greta Skaraitienė/ Fotobankas nuotr.)

Į Europos Parlamentą jau taikantis A. Zuokas įvertino prezidentės žodžius: tai – bejėgiškumo įrodymas

Į Europos Parlamentą jau taikantis A. Zuokas įvertino prezidentės žodžius: tai – bejėgiškumo įrodymas

Remigijui Šimašiui sostinės mero rinkimuose nusileidęs Artūras Zuokas taiko aukščiau negu savivaldybės taryba – jis ves Lietuvos Laisvės sąjungos (liberalų) sąrašą rinkimuose į Europos Parlamentą.

Laidoje „Alfa taškas“ mintimis grįžęs į asmeniškai nepasisekusį sekmadienį, A. Zuokas teigia, kad jo partijai tai buvo neblogi rinkimai – ji vėl gaus dotaciją iš valstybės biudžeto.

A. Zuokienė lieka dirbti taryboje

„Partija priėmė sprendimą, teks dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą. Iš pradžių aš nenorėjau, galvojau, kad vis dėlto teks vadovauti miestui. Aš vesiu sąrašą“, – laidoje teigė A. Zuokas.

Jo žmona Agnė Zuokienė, kiek anksčiau turėjusi planų dėl EP, rinkimuose nusprendė nedalyvauti – ji dirbs taryboje. Savivaldos rinkimų sąraše Vilniuje jos pavardė buvo įrašyta paskutinėje, 102-oje, pozicijoje, tačiau reitingavimu ji buvo iškelta iki 4-osios vietos ir iškovojo mandatą.

Tai, beje, ne pirmas kartas, kai A. Zuokienė rinkimuose atlieka įspūdingą šuolį. 2008 m. Seimo rinkimuose Liberalų ir centro sąjungos sąraše ji įrašyta paskutinėje – 141-oje pozicijoje, bet rinkėjų valia iškelta iki 8-osios. Tiesa, to mandatui buvo per maža.

200 tūkst. eurų, kuriuos šiemet gaus partija, A. Zuoko teigimu, padės būti labiau matomiems ir aktyvesniems. „Mums tai yra tikrai didelė suma, taigi mes galime pagaliau aktyvinti politinį gyvenimą. Pagaliau šiandien yra galimybė pradėti kalbėtis su kitomis liberaliomis organizacijomis, to paties Liberalų sąjūdžio likučiais“, – teigė A. Zuokas. Jis neatskleidė politikų, su kuriais kalbėjo ar ketina kalbėti apie bendrą ateitį, pavardžių.

Prezidentės pasisakymas – bejėgiškumo įrodymas

Pralaimėjimu pasibaigusius rinkimus A. Zuokas žiniasklaidai apibendrino kaip „netikėtai žiaurius“. Politikas ne kartą teigė, jog yra šmeižiamas oponento stovyklos, o į tai atsakė ir kreipimusi į prokuratūrą praėjusią savaitę.

A. Zuokas įsitikinęs, kad jam nepalankią retoriką iš oponentų perėmė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, rinkimų dieną prie balsadėžės sakiusi, kad balsavo už „patį geriausią, geriausiai dirbantį, nevagiantį“.

Buvęs Vilniaus meras įsitikinęs, kad šiame pasisakyme prezidentė turėjo omenyje jį, tačiau, žinoma, ne kaip geriausiai dirbantį.

„Vertinu kaip labai žemos politinės kultūros ir netgi prezidentės dešimties metų kadencijos bejėgiškumo įrodymą. (…) Vienareikšmiai buvo suprasta, kad ji tai taiko man, juolab kad ji tai daro ne pirmą kartą“, – sakė A. Zuokas.

„Prezidentė Dalia Grybauskaitė įgarsino tai, kas ne kartą buvo naudojama Remigijaus Šimašiaus oponavime arba puolime prieš mane“, – pridūrė politikas.

Visas pokalbis su Artūru Zuoku – laidos „Alfa taškas“ vaizdo įraše.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų