Lietuvos ledo ritulio čempionė – Elektrėnų „Energija“ (E. Kavaliauskaitės nuotr.)

„Energija“ apgynė titulą, „Juodupei“ – sidabro medaliai

„Energija“ apgynė titulą, „Juodupei“ – sidabro medaliai

Trečiadienį Elektrėnuose sužaistos trečiosios ir paskutinės Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo serijos rungtynės tarp Elektrėnų „Energijos“ ir Juodupės „Juodupės“ komandų.

Serijoje iki trijų pergalių „Energija“ pirmavo 2-0, o paskutinę pergalę iškovojo trečiadienį, kai emocingose rungtynėse 6:3 (2:0, 2:2, 2:1) įveikė „Juodupę“. Trečiosios finalo serijos rungtynės buvo žiūrimiausios šiame Lietuvos čempionato sezone. Jas stebėjo 875 žiūrovai.

Nuo pat rungtynių pradžios komandos žaidė atkakliai, o kėlinio pradžioje prasižengė Andrius Židkovas ir „Juodupė“ dvi minutes žaidė daugumoje. Nors svečiai dažnai buvo varžovų zonoje, tačiau patikimai stovėjęs Elvinas Karla atrėmė visus „Juodupės“ ledo ritulininkų smūgius.

Kėlinio viduryje fantastišku smūgiu nuo mėlynos linijos pirmąjį įvartį pelnė „Energijos“ veteranas Rolandas Aliukonis (12:06, rez. perd. Ilja Četvertakas ir Vytautas Jagelavičius).

Netrukus „Juodupės“ žaidėjas Marselis Baikejevas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o tuo pasinaudojo Deividas Kazlauskas (15:12, rez. perd. Aimas Fiščevas ir Karolis Kubilius), kurio tikslus metimas padidino šeimininkų pranašumą iki dviejų – 2:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo baudos minutėmis – net du „Juodupės“ žaidėjai per 41-ą sekundę sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, tačiau kiekybinės persvaros „Energijai“ išnaudoti nepavyko. Netrukus jau „Energijos“ ledo ritulininkai pažeidė taisykles, o dviejų žaidėjų persvarą įgijusi „Juodupė“ po sumaišties prie „Energijos“ vartų, po Aleksejaus Nikulino (28:47, rez. perd. Artūras Katulis) smūgio sugrąžino į rungtynes intrigą – 1:2.

Netrukus jau „Energijos“ sirgaliai šoko iš savo vietų – fantastišką reidę surengęs Povilas Verenis (31:51, rez. perd. Edgar Protčenko ir I.Četvertakas) įmušė trečią šeimininkų įvartį ir sugrąžino trijų įvarčių persvarą – 3:1.

Po penkių minučių Ilja Četvertakas perėmė ritulį bei apčiuožęs vartus sugebėjo pramušti „Juodupės“ vartų sargą ir komandas pirmą kartą skyrė trys įvarčiai – 4:1.

Visgi kėlinio pabaigoje „Energijai“ koją pakišo baudos minutės – Aurimas Gaidauskas, R.Aliukonis ir Justinas Vėželis pažeidė taisykles, o likus žaisti vos 21 sekundę A.Katulis (39:39, rez. perd. D.Beliakovas ir Konstantinas Isajevas) sumažino „Juodupės“ deficitą iki dviejų – 2:4.

Viltis palaidojo trečias kėlinys

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui smūgį svečių viltims sudavė A.Fiščevas (41:07). Jis po Edvino Boroškos perdavimo padidino šeimininkų pranašumą iki 5:2.

Kiek vėliau savo pražangų seriją pratęsė T.Vyšniauskas. Kiekviename kėlinyje bent po 2 baudos min. gavęs gynėjas suteikė „Juodupei“ kiekybinį pranašumą. Čia pat pražangas užsidirbo ir J.Vėželis bei A.Fiščevas, bet ilgai 5 prieš 4 žaidę svečiai niekaip nepajėgė nuginkluoti E.Karlos. Negana to, nuo varžovų pabėgęs I.Četvertakas (53:48) vienas prieš vieną nuginklavo M.Kolioglovą ir pavertė likusią rungtynių dalį formalumu.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis aistros virė vis karščiau. P.Verenis užsidirbo 12 baudos min., o vėliau vienas kitam į atlapus kibo A.Katulis ir D.Kazlauskas. Lietuvos rinktinės gynėjui buvo skirtos 2 baudos min., o D.Kazlauskas išvarytas iš aikštės iki rungtynių pabaigos.

Likus žaisti mažiau nei 2 min. pražangą gavo K.Isajevas, bet tai nesutrukdė „Juodupei“ įmušti įvarčio. Ant ledo sugrįžęs A.Katulis (58:31) pasižymėjo po M.Sakaičio ir A.Zubenkos perdavimų bei pasiuntė svečių sirgalius į euforiją. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė, tad elektrėniškiai apgynė čempionų titulą, o „Juodupė“ pirmą kartą istorijoje džiaugėsi sidabru.

„Juodupė“ šiose rungtynėse atliko daugiau smūgių į varžovų vartus (55 prieš 34) ir užsidirbo kur kas mažiau baudos minučių (14 prieš 63).

Pirmąsias finalo serijos rungtynes „Energija“ varžovus įveikė rezultatu 5:2, o antrose – 2:0.

Titulai ir statistika

Naudingiausiu atkrintamųjų rungtynių gynėju pripažintas A. Katulis, geriausio vartininko titulas atiteko E. Karlai, geriausiu puolėju paskelbtas P. Verenis. Naudingiausio atkrintamųjų varžybų žaidėjo prizą atsiėmė R. Aliukonis.

„Rungtynės buvo nelengvos, manau, kad visiems žiūrovams finalas buvo įdomus. Labai malonu žaisti, kada pilnos tribūnos žiūrovų, todėl labai jiems dėkui“, po finalo sakė V.Jagelavičius. „Kiekvienas iškovotas titulas yra labai svarbus, kai tu žinai, kad visą sezoną labai stengeisi dėl jo. Įdėta daug pastangų, tiek trenerių, tiek žaidėjų darbo. Daug laiko aukota, todėl kiekvienas titulas yra labai svarbus“.

Naudingiausiu atkrintamųjų varžybų vartininku pripažintas E. Karla džiaugėsi pirmuoju savo titulu klubiniame sezone.

„Apskirtai tai yra mano pirmas titulas klubiniame ledo ritulyje, todėl yra labai smagu. Galbūt gale rungtynių trūko šiek tiek intrigos, kad būtų tas džiaugsmas didesnis. Jau trečiame kėlinyje pajautėme, kad tapsime čempionais“, – kalbėjo E. Karla.

„Energijos“ kapitonas A.Bendžius, kuris dėl nuobaudų negalėjo rungtyniauti trečiose rungtynėse, teigė, kad sezonas buvo gana banguotas, tačiau pavyko įgyvendinti sezono tikslą.

„Sezonas buvo normalus. Buvo banguotas, momentų buvo ir geresnių ir prastesnių. Galbūt atkrintąmsias pradėjome šiek tiek sunkiau, tačiau vėliau įsivažiavome. Reikia džiaugtis, kad Lietuvoje nepralaimėjome nei vienerių rungtynių, įvykdėme tikslą ir apgynėme čempionų titulą“, – sakė A.Bendžius.

Intriguojančioms rungtynėms teisėjauti pakviesti arbitrai iš Baltarusijos. Pagrindiniais arbitrais buvo KHL (Kontinentinė ledo ritulio lyga) patirties turintis Vladimiras Nalivaiko ir Baltarusijos „Ekstralygoje“ dirbantis Miroslavas Jarecas.

Pirmose serijos rungtynėse „Energija“ atliko 37 smūgius į vartus (prieš 22), tuo tarpu antrose – 39 (prieš 23). Pagal baudos minutes taip pat „pirmauja“ „Energija“ – pirmame mače ji užsidirbo 20 baudos minučių (prieš 12), o antrame – net 96 (prieš 12).

Nuo 2010-2011 metų rengiamame atnaujintame Lietuvos čempionate „Energija“ dalyvavo ketvirtą kartą. 2011-2012 metais Elektrėnų „ESSM/Energija“ komanda finale 13:1 nugalėjo Elektrėnų ESC, 2012-2013 metais „Energija“ finale 3:1 įveikė Kaliningrado „Delovaja Rus“ ledo ritulininkus, tada du sezonus nerungtyniavo, o 2015-2016 metų sezono finale 4:3 palaužė Vilniaus „Hockey Punks“ komandą.

Paskutinį kartą „Energija“ Lietuvos čempionate pralaimėjo 2012-ų metų kovo mėnesį. Tada „ESSM/Energija“ vardu rungtyniavę elektrėniškiai reguliariojo sezono pabaigoje 5:6 ir 2:10 nusileido Kaliningrado „Delovaja Rus“ komandai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų