Egzotiškoji žvaigždelė

Egzotiškoji žvaigždelė

Karambola dar vadinama žvaigždės vaisiumi, dėl savo nuostabios formos, išryškėjančios vaisių supjausčius griežinėliais. Šis vaisius gali turėti nuo trijų iki septynių spindulių, bet dažniausiai pasitaiko penkiakampės karambolos.

Vaisius valgomas kartu su minkšta, tarsi vaškine, žievele. Minkštimas labai sultingas, skonis švelnus, primena vynuoges, spalva – tai dažniausiai visi geltonos spalvos atspalviai, nuo žalsvo iki rusvo.

Karamboloje daug vitamino C, provitamino A, mineralinių medžiagų ir antioksidantų. Vaisius turtingas kalcio, fosforo, geležies, natrio, magnio ir kalio. Jame randama tiamino, riboflavino, beta karoteno ir pantoteno rūgšties. Vaisiaus sudėtis kalba pati už save – tai puikus vitaminų ir mineralų šaltinis.

Tiaminas (vitaminas B1) palaiko normalų nervų sistemos funkcionavimą. Organizmas neturi šios medžiagos atsargų, taigi jums reikia nuolat jų gauti iš maisto. Tai ypač aktualu netinkamų maisto produktų (miltų, saldžių patiekalų) mėgėjams, vaikams augimo metu ir vyresnėms nei 50-ies metų moterims. Tiaminas žmogaus organizme užtikrina energiją, žmogus jaučiasi mažiau pavargęs, atsparesnis nervingumui ir dirglumui. Be to, vitaminas B1 padeda gerinti virškinimo sistemos veiklą ir apetitą.

Riboflavinas (vitaminas B2) dalyvauja formuojant eritrocitus ir antikūnus, padeda reguliuoti organizmo ir skydliaukės reprodukcines funkcijas. Ši medžiaga taip pat reikalinga sveikai odai, plaukams ir nagams išlaikyti.

Pantoteno rūgštis (vitaminas B5) reguliuoja riebalų, angliavandenių sintezę, cholesterolio, histamino, hemoglobino metabolizmą. Stimuliuoja antinksčių hormonų susidarymą. Normalaus lygio pantoteno rūgšties palaikymas organizme yra puikus būdas užkirsti kelią ligoms, tokioms kaip artritas, širdies ligos, kolitas ir alergijos.

Azijoje, iš kur ir kilęs šis vaisius, karambola naudojama imunitetui stiprinti, galvos skausmui, karščiavimui malšinti, puikiai veikia nuo vidurių užkietėjimo. Be to, šis vaisius turi antimikrobinių savybių – prisiminkite karambolą, kai sustreikuos žarnynas.

Karambola, kaip ir braškės, gali sukelti alergijas, nepatartina jos vartoti ir sergant inkstų ligomis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų