EDITA TAMOŠIŪNAITĖ

Edita Tamošiūnaitė: Ar įmanoma Lietuva be korupcijos?

Edita Tamošiūnaitė: Ar įmanoma Lietuva be korupcijos?

Lietuva jau beveik tris dešimtmečius eina nepriklausomybės ir laisvės keliu.

Matyt, ne tik man, bet ir daugeliui mūsų šalies gyventojų kyla klausimas, ar grįstas šis kelias teisingumu, sąžiningumu, gerumu ir pakantumu? Atsakyčiau, pakantumu – TAIP. Juk beveik kiekvieną dieną girdime apie seimūnų, politinių partijų ir aukštų valdininkų įvairias machinacijas, politinę korupciją, kyšininkavimo ar nesąžiningo praturtėjimo bylas. Esame pavargę nuo nesibaigiančių skandalų, bet giliai širdyje turime vilties, kad galbūt tai vieną dieną liausis, ir pakančiai laukiame, tikimės…. Ir mūsų šalyje nebus vietos korupcijai, metų metais besitęsiančios bylos bus išsprendžiamos greitai, skaidriai, nebus politikams galimybės dangstytis po „pilietiškų pamokų“ skydais ar  „nežinojau, neįvertinau“ argumentais. Kita blogybė, kurią vis kenčiame, yra smurtas. Smurtas prieš vaiką, moterį, senolį, prieš silpnesnį, mažiau pajėgų, mažesnį ar dar net ir negimusį.

Nenoriu būti pakanti blogiui, nenoriu būti pakanti korupcijai, nenoriu būti pakanti smurtui. Noriu, kad mūsų vertybės būtų sąžiningumas, teisingumas ir gerumas ir panaikintume politinę korupciją, neteisėtą praturtėjimą ir smurtą.  Ką siūlau daryti – reikia įvesti visuotinį turto ir pajamų deklaravimą. Skaidrų ir greitą nusikalstamos ar neteisėtos veikos padarytų bylų nagrinėjimą išspręstų prisiekusiųjų teismas. Tokias dvi priemones nesunku įgyvendinti, matyt, ir rezultato laukti ilgai nereikėtų. Šiandien reikia tik politinės valios ir noro kovoti su korupcija. Noriu priminti, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga, kuriai atstovauju, nėra įsivėlusi į jokį korupcijos skandalą, niekada nėra ėmusi iš verslo struktūrų paramos, todėl savo sprendimus priima laisvi ir nevaržomi, dirba ne verslo struktūroms, o paprastam žmogui, šeimai, gindami visuomenės interesą.

Norėdami iš savo gyvenimo pašalinti smurtą, kuriam nenoriu būti pakanti,  turėtume pradėti ginti teisę į gyvybę. Juk kai kurios šalys, tokios kaip Airija, Malta, Lenkija, turi įstatymus, saugančius gyvybę prenatalinėje stadijoje. Toks Įstatymas Lietuvoje būtų ryžtingas žingsnis, ginant mūsų šalies gyvybiškai svarbius interesus demografijos ir moralės srityse.

Esu įsitikinusi, kad reikia tiek nedaug, kad galėtume kurti teisingesnę, sąžiningesnę ir  geresnę Lietuvą, reikia noro ir ryžto.

UŽ SĄŽININGĄ POLITIKĄ IR KRIKŠČIONIŠKAS VERTYBES!  Jūsų kandidatė į LR Seimą, Edita Tamošiūnaitė

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos logo

 

 

Užsk. Nr. 20517

Komentarai

  • Lietuva be korupcijos-imanoma,be Editos-ne!

  • nebjauri merga, nėr ką lyginti su Kildišiene.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų