Džiazo festivalis su sensacijomis

Džiazo festivalis su sensacijomis

Šešioliktame tarptautiniame vaikų ir jaunimo džiazo festivalyje-konkurse „Jazz fontanas“ netrūko ne tik geros muzikos, bet ir staigmenų, talentų pasirodymų. Sensacija tapo vienuolikmetė pianistė Marija Trofimovič. Pirmą kartą festivalio istorijoje „Grand Prix“ laimėjo tokio amžiaus vaikas.

Penktadienį ir šeštadienį Panevėžyje vykusioje džiazo šventėje dalyvavo Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos bei Lenkijos muzikantai. Scenoje išbandyti savo jėgas galėjo vokalistai, orkestrai, ansambliai.

Keturiose amžiaus grupėse varžėsi įvairūs atlikėjai. Susidomėjimas buvo toks didelis, kad visų norinčiųjų dalyvauti festivalyje fiziškai nebuvo įmanoma priimti – būtų prireikę ir trijų dienų.

Festivalis sulaukė daug gerų ne tik komisijos, bet ir džiazą išmanančių žmonių atsiliepimų ir įvertinimų dėl aukšto lygio.

Festivalio iniciatoriaus Rimantas Bagdonas džiaugėsi vienu rimčiausių komplimentų, išgirstu iš valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyriausiojo dirigento Ugniaus Vaiginio lūpų. Jis įvertino, kad festivalis labai spalvingas, labai aukšto lygio ir baigiamąjį koncertą turėtų filmuoti Lietuvos televizija.

Sensacija tapo vienuolikmetė baltarusių pianistė Marija Trofimovič. Pirmą kartą festivalio istorijoje „Grand Prix“ laimėjo tokio amžiaus vaikas. Pasak R. Bagdono, su tokiu repertuaru, kokį ji grojo, jau galėtų būti baigusi konservatoriją.

Panevėžiečiai taip pat sulaukė pripažinimo. Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai, vadovaujami Sigito Jakštonio, mažųjų – iki 13 metų – grupėje laimėjo antrąją vietą. Tos pačios gimnazijos Arūno Viduolio vadovaujamas instrumentinis ansamblis amžiaus grupėje iki 17 metų – trečiąją vietą.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų