Džiaugsmo ir emocijų šventė

Džiaugsmo ir emocijų šventė

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) buvę ir esami mokytojai bei darbuotojai gruodžio pirmąją rinkosi į šventinį vakarą.

Taip jau sutapo, kad šį vakarą buvo įžiebta eglutė ne tik mieste, bet ir mokykloje. Renginio tema „Karnavalas“ skelbė žinią, kad vakaras nebus tradicinis, bet išsiskirs spalvingumu. Daugelio kolegų nebuvo galima pažinti – kaukės tarsi iš Venecijos karnavalo!

Šventės pradžioje dvasiškai pastiprino buvęs tikybos mokytojas, Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas Domingas Avelaneda. Jis ne tik palaimino stalą, bet ir visiems padovanojo Dievo duonos, kuria bendru valgymu šeimoje pradedama Kūčių vakarienė.

Tylos minute buvo pagerbti išėjusieji amžinybėn: buvęs mokyklos direktorius kunigas (MIC) Petras Kavaliauskas, mokytojai: Petras Dromantas, Albinas Červokas, Rita Palšienė, darbuotojai: Albinas Gėgžna, Katrytė Muižienė, Valė Zasimauskienė, Antanas Dirsė bei mokiniai: Kasparas Karvelis, Audrius Gaižutis, Remigijus Latvėnas, Naglis Stočkūnas…

Visą vakarą buvo demonstruojamos skaidrės iš įvairių renginių bei naujausias filmas apie svajonės išsipildymą. Armonika grojo politikas ir buvęs miesto meras Vitalijus Satkevičius. Specialiai šiam vakarui modernų šokį sukūrė mokyklos sekretorė Indrė Čiūraitė. Visi svečiai gavo dovanėlių – po šventinį medelį, kurio kiekviena uoga turėjo savo kodą, pvz., sveikata, meilė, sėkmė, laimė, ir simbolizavo ateinančius puikius metus. Dovanotuose medeliuose buvo paslėptas „šifras“ – skirtingų spalvų ir raštų juostelė. Pagal juostelių ornamentus buvo sudaryti penki chorai, kurie atliko dainas ne tik lietuvių, bet ir lietuvių gestų kalba.

Poeziją lietuvių gestų kalba skaitė surdopedagogė Genutė Sutkuvienė. Nuoširdžius linkėjimus išsakė buvę kolegos: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Veronika Vinkšnelienė, chemijos mokytoja Albina Kriščiūnienė, fizikos mokytojas Juozas Petras Vaidilas, informacinių technologijų būrelio vadovas, mokyklos tarybos pirmininkas, tėvų su neįgaliais girdėti vaikais ir jų draugų bendrijos „Adapta“ vadovas Rimantas Bakas, nepedagoginio personalo darbuotojas Bronislovas Dulia ir kt.

Vakaro dalyviai šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, ragavo savo ir kolegų gamintą maistą, siuntė pačius gražiausius linkėjimus. Vieningai buvo nutarta, kad tokie renginiai, sukviečiantys buvusius ir esamus darbuotojus į šiltą susitikimą, sklidiną džiaugsmo ir emocijų, yra be galo reikalingi, įkvepiantys ir praturtinantys.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų