Dygliuotas riešutėlis padės atgauti jėgas

Dygliuotas riešutėlis padės atgauti jėgas

Šiandien mes jau pamiršome tuos laikus, kai pačiu didžiausiu vaisiniu delikatesu ant stalo buvo bananai, mandarinai ir, jeigu leido kišenė, ananasas.

Rambutanas turbūt vienas egzotiškiausių vaisių, kuriuos galime atrasti parduotuvių lentynose. Malaizijoje, Tailande, Filipinuose, Vietname, Indonezijoje ir kitose šio regiono šalyse rambutanas yra gana plačiai paplitęs vaisius. Jo populiarumą netgi galėtume sulyginti su obuolių iš mūsų sodų. Tad kas gi yra tas rambutano vaisius?

Rambutano vaisius yra golfo kamuoliuko dydžio, odelė raudona, padengta žaviais dygliukais. Degustuodami iš karto pajusite malonų saldumą ir gaivumą.

Rambutano medis žaliuoja ištisus metus ir laikomas populiariausiu vaismedžiu visoje pietų Azijoje.

Rambutano vaisiuose yra angliavandenių, baltymų, baltymų, kalcio, fosforo, geležies ir vitaminų C, B1 ir B2. Šių vaisių vartojimas maiste teigiamai veikia odą, pagerina virškinimą. Manoma, kad vaisiai yra labai naudingi silpnos sveikatos ir sergantiems žmonėms, nes turi unikalių organizmą atstatančių savybių.

Rambutano šaknys, žievė ir lapai yra plačiai naudojami liaudies medicinoje Malajų salyne. Ten rambutano džiovintos žievelės tiesiog parduodamos vaistinėse kaip vaistas.

Nors rambutanas turi daugybę naudingų savybių, mūsų šalyje jis laikomas egzotiniu vaisiu, prie kurio mūsų organizmas nėra pratęs. Todėl, pirmą kartą rambutaną turėtumėte ragauti minimaliais kiekiais.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų