Dviratininkė S. Krupeckaitė užtikrintai žengė į pusfinalį

Dviratininkė S. Krupeckaitė užtikrintai žengė į pusfinalį

Honkonge vykstančiame 114-ame pasaulio dviračių treko čempionate ketvirtadienį startavo trys Lietuvos atstovai. Simona Krupeckaitė iškopė į moterų sprinto pusfinalį.

Ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių Simona Krupeckaitė kovojo su 17-mete prancūze Mathilde Gros, kuri atrankos varžybose buvo ketvirta ir viršijo pasaulio jaunių rekordą.

Pirmajame važiavime Simonai pergalę atnešė 0,001 sekundės dalis! Ji nuotolį įveikė per 11,787 sek. Varžovė pirma startavo ir siekė iniciatyvą atiduoti už nugaros startavusiai lietuvei. Tačiau ir S. Krupeckaitė nesiveržė į priekį.

Galiausiai prancūzė ėmėsi iniciatyvos ir spurtavo, o Simona neleido jai atitrūkti. Viską lėmė paskutinio rato antra pusė, kurioje Simona pavijo varžovę ir finišo spurte akimirką pralenkė jaunąją prancūzę.

Antroje kovoje prancūzė nelaukė ir nuo pirmųjų metrų šovė į priekį. Tačiau Simona vėl neleido atitrūkti varžovei ir gana lengvai ją pavijo, aplenkė ir aplenkusi varžovę 0,116 sek.  užtikrintai iškovojo antrąjį tašką bei ramiai pateko į pusfinalį.

Šios rungties dabartinė Europos čempionė ir triskart pasaulio vicečempionė S. Krupeckaitė pusfinalyje iki dviejų pergalių penktadienį lenktyniaus su geriausiai atrankoje pasirodžiusia australe Stephanie Morton. 26-erių metų Australijos dviratininkė ketvirtfinalyje 2-0 nugalėjo 2014 metų Europos čempionę rusę Anastasiją Voinovą (9-a atrankoje).

Kitame pusfinalyje susitiks 2013 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja 29-erių metų Honkongo atstovė Wai Sze Lee (2) ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, 2014 ir 2015 metų pasaulio bei 2013 metų Europos čempionė 26-erių metų vokietė Kristina Vogel (3).

Moterų sprinto pusfinalio pirmas važiavimas penktadienį prasidės 14.56 val. Lietuvos laiku. Penktadienį vyrų sprinto lenktynėse startuos Vasilijus Lendelis, o moterų daugiakovės varžybose (omniume) dalyvaus Olivija Baleišytė.

Ketvirtfinalio rezultatai:

Stephanie Morton (Australija, 1) – Anastasija Voinova (Rusija, 9) 2:0

Wai Sze Lee (Honkongas, 2) – Kaarle McCulloch (Australija, 7) 2:0

Kristina Vogel (Vokietija, 3) – Liubov Basova (Ukraina, 11) 2:0

Mathilde Gros (Prancūzija, 4) – Simona Krupeckaitė (Lietuva, 5) 0:2

***

Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis į vakarinę sprinto rungties varžybų dalį nepateko.

Moterų sprinto atrankoje (29 dalyvės) šios rungties dabartinė Europos čempionė ir triskart pasaulio vicečempionė S. Krupeckaitė užėmė penktą, o M. Marozaitė – 15-ą vietas. Jos 200 m distanciją iš eigos įveikė atitinkamai per 10,937 ir 11,147 sek. Geriausiai pasirodė australė Stephanie Morton – 10,724 sek. 1-4 vietas atrankoje užėmusios dviratininkės iškart pateko į aštuntfinalį.

34-erių metų S. Krupeckaitė šešioliktfinalyje nugalėjo 22-ejų metų Indijos atstovę Deborah Herold (28-a atrankoje). Per 2004 metų cunamį išgyvenusi indė siekia patekti į olimpines žaidynes. Iš Andamanų ir Nikobarų salų kilusi mergina 2013 metais išvyko treniruotis į Naująjį Delį ir nuo to laiko dar nė karto nebuvo grįžusi į gimtinę.

21-erių metų M. Marozaitė šešioliktfinalyje pralaimėjo 2015 metais iš greitojo čiuožimo į dviračių sportą perėjusiai 29-erių metų olandei Laurinei van Riessen (18). Pastaroji Vankuverio olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybų 1000 m distancijoje iškovojo bronzos medalį. L. van Riessen dalyvavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių treko varžybose.

Simona aštuntfinalyje 0,021 sek. pranoko 21-erių metų kolumbietę Marthą Bayoną (12) ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame 2:0 įveikė 17-metę prancūzę Mathilde Gros (4).

***

Vyrų keirino rungties (28 dalyviai) pirmo etapo antrame važiavime pasaulio pirmenybių debiutantas V. Lendelis liko paskutinis, septintas. Į antrą etapą iš antro važiavimo pateko 2015 ir praėjusių metų pasaulio vicečempionas Naujosios Zelandijos atstovas Edwardas Dawkinsas bei dabartinis Europos čempionas čekas Tomašas Babekas.

22-ejų metų Lietuvos dviratininkas ketvirtame paguodos važiavime finišavo ketvirtas ir baigė pasirodymą šioje rungtyje. Lietuvos dviratininkas aplenkė tik Japonijos atstovą, o į priekį praleido Vokietijos, Malaizijos ir Azerbaidžano sportininkus. Į antrą etapą – tarp 12-os geriausiųjų – iš ketvirto paguodos važiavimo pateko 2014 metų Europos bei praėjusių metų pasaulio čempionas vokietis Joachimas Eilersas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų