Dviratininkas I. Konovalovas: „Toks jausmas, kad aš laimėjau „Tour de France“ etapą“

Dviratininkas I. Konovalovas: „Toks jausmas, kad aš laimėjau „Tour de France“ etapą“

104-ųjų garsiausių pasaulyje dviračių lenktynių „Tour de France“ (UCI „World Tour“ kategorija) ketvirtą etapą antradienį po finišo sprinto laimėjo Prancūzijos čempionas Arnaudas Demare (FDJ).

Vienas jo pergalės kalvių – panevėžietis Ignatas Konovalovas. Lietuvos čempionas buvo vienas paskutiniųjų FDJ komandos dviratininkų, „vežusių“ A.Demarą į finišą.

Trečią kartą „Tour de France“ lenktynėse dalyvaujantis 25-erių metų A. Demare’as šiose varžybose šventė pirmą pergalę. Jis 207,5 km nuvažiavo per 4 val. 53 min. 54 sek. (vid. greitis – 42,361 km/h).

Antras finišavo pasaulio ir Europos čempionas slovakas Peteris Saganas („Bora Hansgrohe“), tačiau vėliau už dviratininkų griūties sukėlimą netoli finišo jis buvo pašalintas iš varžybų. Antras klasifikuotas norvegas Alexanderis Kristoffas („Katiuša – Alpecin“), o trečias – vokietis Andre Greipelis („Lotto Soudal“).

I. Konovalovui, kuris savo darbą baigė iki finišo likus apie 1,5 km, atiteko 135-oji vieta.

„Nerealu. Nuotaika – pati geriausia. Sulaukiau labai daug sveikinimo žinučių. Toks jausmas, kad aš laimėjau etapą, o ne A.Demaras. Smagu, kad prisidėjau prie pirmos jo pergalės „Tour de France“ lenktynėse. Ir dar jis taškų klasifikacijoje pakilo į pirmą vietą bei užsivilko žalius marškinėlius. Visa komanda darbą atliko puikiai, – sakė I.Konovalovas. – Pasigavau kažkokį virusą – išbėrė rankas ir kojas, kamuoja skausmas, bet, kai labiausiai reikėjo, susikaupiau ir padėjau, kiek galėjau. Pergalė – mūsų!“

Lyderiu išliko britas Geraintas Thomas („Sky“). Aukščiausią vietą iš FDJ komandos bendroje įskaitoje užima A. Demare’as (+33 sek.). Jis iš 17-os pozicijos pakilo į devintą. I. Konovalovas (+5.07) klasifikuotas 140-as

Iš 198-ių startavusių dviratininkų lenktynes tęsia 194.

Lenktynės, kurias sudaro 21-as etapas, baigsis liepos 23 dieną Paryžiuje.

31-erių metų I. Konovalovas „Tour de France“ lenktynėse dalyvauja antrą kartą. Pirmąsyk jis šiose varžybose jėgas išbandė 2010-ais metais.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų