Dvi Panevėžio mokyklos pažers naujovių

Dvi Panevėžio mokyklos pažers naujovių

Nuo rugsėjo 1 d. „Minties“ gimnazija ir „Saulėtekio“ progimnazija moksleiviams pasiūlys naujovę – į ugdymo procesą įtrauks novatoriško verslumo (inovatyvių technologijų, robotikos, ekonomikos) sampratą. Tam pritarė Savivaldybės taryba.

,,Saulėtekio“ progimnazijoje 1–4 klasių mokiniai mokysis tyrinėti, pažinti, komentuoti, kurti žaidimus ir elementariąsias socialines technologines inovacijas, jas pristatyti bendraamžiams ir pritaikyti aplinkoje. Vaikai galės pasirinkti neformaliojo švietimo programas: pvz., 1–4 klasių – smagiąją robotiką ar žaidimų akademiją, šachmatus; 5–8 klasių – robotiką, kompiuterinę animaciją, improvizacijas ir pojūčių teatrą, debatus. 5–8 klasių mokiniai mokysis atlikti praktinius tiriamuosius darbus, kurti socialines ir technologines inovacijas, animaciją, kompiuterinius žaidimus, edukacinius filmus, mokysis valdyti robotus konstruktorius.

,,Minties“ gimnazistai galės rinktis bent vieną mokslus papildantį dalyką. Tarkim, I-II klasės – robotiką, socialiai atsakingą verslą, intelektinių produktų kūrimą, e-verslo sprendimus ar tikslinį programavimą; III-IV klasės – robotiką, inovacijų ir intelektinės nuosavybės valdymą, programavimą, verslo organizavimą. Neformaliojo švietimo programas: robotiką, medijas, 3D sprendimus, mobiliąsias aplikacijas, derybas, inovatyvias prekes ir paslaugas ar kūrybinio mąstymo lavinimą.

Tikimasi, kad novatoriško verslumo elementų įgyvendinimas moksleivius skatins domėtis gamtos ir technologiniais mokslais, inovatyviomis technologijomis, robotika, ekonomika, verslumo organizavimu.

Tai įtvirtina ir Panevėžio miesto interesus bei siekius tapti regiono išmaniųjų technologijų bei robotikos centru.

Komentarai

  • Senai taip reikėjo. Mintis – liuks

  • Valio ! Tikras švietimo sumoderninimas !

  • Palaikau robotiką ji ateitis !

  • Leisiu sūnų į robotiką, bent algą gerą gaus, darbo turės ir kaip baltas žmogus gyvens.
    Panevėžys priekyje kitų miestų!

  • „Saulėtekyje“ mokosi žemesniųjų klasių mokiniai, jie „žais“ robotiką, jiems bus įdomu. Bet „Minčiai“ pirmiausiai reikia susirinkti kontingentą šiems mokslams.

    • Pozityviai mąstant galima kalnus nuversti su bet kokiu kontingentu. Kiek žinau, jau visos miesto gimnazijos dejuoja, kad mokiniai keičiasi… Ir ne tik į gerą pusę.

  • Smagu, kai jauniems žmonėms atsiranda naujos galimybės, nauji mokomieji dalykai. Sėkmės Minčiai ir Saulėtekiui 🙂

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų