Lietuvos dviračių treko čempionato „Cido“ arenoje akimirka. Mariaus Margaruckio nuotr.

Dvi dviratininkės susižėrė net po aštuonis šalies čempionato aukso medalius

Dvi dviratininkės susižėrė net po aštuonis šalies čempionato aukso medalius

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtame Lietuvos vyrų, jaunių ir jaunučių dviračių treko čempionate išdalinta 30-imt medalių komplektų – 23-ys asmeninėse ir 7-i komandų rungtyse.

Įspūdingai tarp jaunių merginų pasirodė Viktorija Šumskytė, o tarp jaunučių merginų – Auksė Pikūnaitė. Jos iškovojo net po aštuonis aukso medalius.

Trenerių Solveigos Baleišytės ir Eglės Zablockytės auklėtinė V. Šumskytė (Panevėžio KKSC/Raimundo Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport“) laimėjo 500 m pavienio starto ir 2 km asmenines persekiojimo lenktynes, keiriną, daugiakovę (omniumą), skrečą bei sprintą ir tapo komandų sprinto (su Židrūne Paltarokaite) bei 3 km komandų persekiojimo (su Kristina Kazlauskaite, A. Pikūnaite ir Ž. Paltarokaite) lenktynių nugalėtoja.

A. Pikūnaitė (Panevėžio KKSC/„El-Eko Sport“), kurią treniruoja E. Zablockytė, laimėjo 500 m pavienio starto ir 2 km asmenines persekiojimo lenktynes, keiriną, daugiakovę, skrečą bei sprintą ir komandų sprinto (su Toma Šideikyte) bei jaunių 3 km komandų persekiojimo lenktynes.

Po keturis aukso medalius pelnė Romas Zubrickas (jauniai, Klaipėdos „Viesulo“ SC/„Klaipėda“, treneris Artūras Šiugždinis) ir Gedvinas Serapinas (jaunučiai, Panevėžio KKSC/„El-Eko Sport“, treneris Anatolijus Novikovas).

Po aštuonis įvairių spalvų medalius jaunių varžybose iškovojo K. Kazlauskaitė (1 aukso-5 sidabro-2 bronzos; Panevėžio KKSC/Raimundo Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport“, trenerės S. Baleišytė ir E. Zablockytė), o po septynis apdovanojimus jaunučių varžybose pelnė Povilas Grabauskas (3-1-3) ir Gytis Matusevičius (1-4-2; abu – Vilkaviškio SM/„Aira“, treneris Artūras Žemaitaitis).

S. Baleišytės ir E. Zablockytės auklėtinės namo parsivežė 20-imt, A. Šiugždinio auklėtiniai – 12-a, o A. Žemaitaičio – 5-is aukso medalius.

Lietuvos čempionato nugalėtojai:

vyrai

4 km komandų persekiojimo lenktynės – Justas Beniušis, Rojus Adomaitis, Romas Zubrickas, Denas Masiulis (visi keturi – Klaipėdos „Viesulo“ SC/„Klaipėda“);

jaunės ir jauniai

500 m – Viktorija Šumskytė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport“);

keirinas – Viktorija Šumskytė ir Romas Zubrickas;

daugiakovė (omniumas) – Viktorija Šumskytė ir Zigmas Derkintis (Klaipėdos „Viesulo“ SC/„Klaipėda“);

2 km asmeninės persekiojimo lenktynės – Viktorija Šumskytė ir Aivaras Naujokaitis (R. Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport“);

skrečas – Viktorija Šumskytė ir Rokas Gelžinis (R. Sargūno sporto gimnazija/„Fortūna“);

sprintas – Viktorija Šumskytė ir Aivaras Naujokaitis;

komandų sprintas – Židrūnė Paltarokaitė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport“), Viktorija Šumskytė ir Romas Zubrickas, Denas Masiulis, Zigmas Derkintis;

3 km komandų persekiojimo lenktynės – Viktorija Šumskytė, Kristina Kazlauskaitė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport“), Auksė Pikūnaitė (Panevėžio KKSC/„El-Eko Sport“), Židrūnė Paltarokaitė ir Denas Masiulis, Romas Zubrickas, Zigmas Derkintis, Matas Antanavičius (Panevėžio KKSC/„Fortūna“);

jaunutės ir jaunučiai

500 m – Auksė Pikūnaitė ir Gedvinas Serapinas (Panevėžio KKSC/„El-Eko Sport“);

keirinas – Auksė Pikūnaitė ir Gedvinas Serapinas;

daugiakovė (omniumas) – Auksė Pikūnaitė ir Povilas Grabauskas (Vilkaviškio SM/„Aira“);

2 km asmeninės persekiojimo lenktynės – Auksė Pikūnaitė ir Povilas Grabauskas;

skrečas – Auksė Pikūnaitė ir Gedvinas Serapinas;

sprintas – Auksė Pikūnaitė ir Gedvinas Serapinas;

komandų sprintas – Toma Šideikytė (R. Sargūno sporto gimnazija/„El-Eko Sport“), Auksė Pikūnaitė ir Gytis Matusevičius, Povilas Grabauskas, Rimvydas Aleksa (visi trys – Vilkaviškio SM/„Aira“).

Galerija

Komentarai

  • Didelė pagarba sportininkams susižėrusiems medalius ir sportininkams negavusiems nė vieno medalio. Bet, kaip sakoma , medalis turi dvi puses. Manau, kad kaimo seniūnijų ar kaimo bendruomenių sporto organizatoriai tikrai geriau suplanuoja sporto varžybų laiką ir sugeba daugiau sukviesti žmonių dalyvauti varžybose nei Lietuvos dviračių sąjungos federacijos (LDSF) vadovybė: prezidentas R.Bakutis , generalinė direktorė R.Ališauskienė ir Trenerių tarybos pirmininkė V.Breivienė, kurie tiesiogiai yra atsakingi už Lietuvos treko čempionato organizavimą.
    Neseniai Rygoje įvyko LATVIJOS PLAUKIMO ČEMPIONATAS ir jame Kauno ir Panevėžio plaukikai pasirodė garbingai. Lietuvos atstovai iškovojo 14 įvairios prabos medalių, tarp kurių – du aukso. Be lietuvaičių iš viso pirmenybėse dalyvavo per 400 atletų iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos ir JAV.
    Gegužės 27 – 28 dienomis Panevėžyje įvyko LIETUVOS TREKO ČEMPIONATAS ir jame dalyvavo tik 55 dalyviai ( 8 jaunės, 12 jaunučių mergaičių, kiti likę dalyviai vaikinai) ir absoliučiai nei vieno svečio iš kitų šalių. Aišku ,kad tai yra dvi skirtingos sporto šakos ir be jokios abejonės jos turi skirtis savo dalyvių skaičiumi.
    Bet Panevėžys turi 250 metrų ilgio olimpinio standarto dviračių treko areną ir tai yra vienintelis toks Baltijos šalyse, o LDSF, kuri yra atsakinga už LIETUVOS TREKO ČEMPIONATO organizavimą ir vykdymą , tačiau nesugebėjo parinkti tinkamą laiką ir čempionatą organizuoti taip ,kad jame dalyvautų nors LDSF asociacijos nariai. Kaip matyti iš varžybų protokolų , nebuvo sportininkų nei iš Šiaulių , nei iš Marijampolės , nei iš Utenos ir labai maža dalis sportininkų (-ių) iš didžiųjų miestų Vilniaus ,Kauno, Klaipėdos. Jei net Lietuvos dviračių sporto treneriai su savo sportininkais nedalyvauja Lietuvos treko čempionate, tai galima manyti , kad LDSF darbas vyksta ne taip, kaip turėtų būti.
    Kadangi, LDSF nesugebėjo organizuoti LIETUVOS TREKO ČEMPIONATĄ taip ,kad būtų kuo daug dalyvių , tai tada, ir sportininkams nebūtina sakyti: ,,Nėra čia ko džiaugtis tais medaliais , nes konkurencijos tai visai nebuvo“. Manyčiau , kad ne dalyvavusieji sportininkai turi rūpintis konkurencija , o kostiumuoti ir šiltuose kabinetuose sėdintys asmenys.

  • Ponia Daiva, kiek suprantu iš visų straipsnių ir komentarų įvairioje spaudoje, tai visur rašo Daiva Šideikienė. Patiko Ugnės komentaras į Jūsų straipsnį panskliaute – „Negi Jūs rimtai galvojate, kad šitie Jūsų paranojiški kliedesiai kam nors yra įdomūs?“. Jeigu Jūs Daiva tokia protinga, tai kodėl ir už ką buvote išmesta iš Mažeikių tarybos narių? Iš visų Jūsų komentarų ir straipsnių susidaro nuomonė, kad Jūs negalite susitaikyti su tuo, kad Jūsų vaikai nepasiekia aukštų rezultatų dviračių sporte, todėl rašydama nesąmoningus straipsnius išliejate savo pykti ant kitų. Dar vienas pastebėjimas, jeigu ponia Daiva Jūs tokia protinga, tai kodėl nesate Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento generaline direktore, arba nesate seimo narė.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų