(T. Šiaudinio nuotr.)

Dovana ateities kartoms

Dovana ateities kartoms

Didelis panevėžiečių būrys trečiadienį skubėjo į Žaliąją girią. Čia vyko miško sodinimo akcija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Smagiai nusiteikę žmonės sparčiai sodino jaunuolyną ir lenktyniavo tarpusavyje.

Panevėžio miškų urėdijos urėdo Valdo Kaubrės teigimu, gyventojai kasmet kviečiami prisidėti gražinant kraštą. „Miškas kiekvieno širdyje užima ypatingą vietą“, – sakė jis.

Šį kartą Gegužinės girininkijoje trejų metų eglutėmis ir berželiais planuojama užsodinti 2,5 hektaro. Medeliai augs ten, kur iškirstas brandus miškas. Jų ketinama pasodinta net 7 000.

Po metų kitų talkininkai, atvažiavę pažiūrėti, kaip atrodo jų sodinti medžiai, didžiąją dalį turėtų išvysti puikiai augančius. Pasak V. Kaubrės, urėdijos medelynas daug dėmesio skiria sodmenų kokybei, tad prigyja per 90 procentų medelių.

„Miško sodinimo darbai – indėlis ateities kartoms. Prabėgus keliasdešimčiai metų pamatysime aukštus medžius“, – džiaugėsi urėdas.

Jis teigė pastebintis, kad dalis žmonių talkininkauja ne vienerius metus ir jiems rūpi, kaip auga jaunuolynas.

„Ne vienas pasakoja atvažiuojantis į tą vietą, kur prieš keletą metų sodino medelius. Tai – tarsi įsiamžinimas“, – mano V. Kaubrė.

Šiemet urėdija planuoja atsodinti apie 450 hektarų miško.

Smagus darbas

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo viršininkas Tadas Černiauskas sakė labai mėgstantis pabūti miške, tad tokia talka – malonus užsiėmimas. Jis įsidėmėjęs vietą, kur su kolega sodino medelius, ir vėliau būtinai atvažiuosiantis pasižiūrėti, ar prigijo, kaip auga.

Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vedėjas Rimantas Trota miško sodinimo akcijose dalyvauja jau ne pirmą kartą.

„Kai tik galiu, visada prisidedu. Ypač šiandien – tokią gražią dieną – labai smagu su visais padirbėti už tėvynę žaliu rūbu. Tai pats didžiausias malonumas“, – „Sekundei“ teigė R.Trota.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos agentūros direktoriui Valdemarui Jakštui ir jo pavaduotojai Angelei Plančiūnaitei sodinimo darbai – įprasti, nes talkoje dalyvauja jau ne pirmus metus. Direktorius sakė prašysiantis urėdo, kad pamėgintų surasti vietą, kur prieš keliolika metų buvo apsodinti pirmieji plotai. Anot V. Jakšto, įdomu pasižiūrėti, nes veikiausiai išaugo jau nemažas miškas.

„Su malonumu dalyvauju. Gal kai kas pareikš, kad nenaudingai leidžiame laiką, bet kai pats prisidedi prie gamtos puoselėjimo, jautiesi visai kitaip“, – sakė A. Plančiūnaitė.

„Šitiek popieriaus sugadiname, tad reikia medžių pasodinti“, – juokavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Gražvydas Kazlauskas. Jis ir jo kolegos pirmą kartą dalyvauja miško sodinimo akcijoje. Prokuroras tikino net pasižymėjęs koordinates ir vietą, kur pasodinti medeliai.

„Urėdas liepė po šimto metų atvažiuoti – galėsime malkauti, bet sakėme, kad ir pats turėtų būti“, – kalbėjo smagiai nusiteikę prokuroras.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų