Didžioji pavasario mugė į Panevėžį atveža tradicijas ir linksmybes

Didžioji pavasario mugė į Panevėžį atveža tradicijas ir linksmybes

Pavasarį per Lietuvą vilnijanti mugių banga neapleis ir Panevėžio. Balandžio 2 dieną Laisvės aikštė atgis ne pirmus metus iš eilės organizuojamu ir visų laukiamu renginiu „Didžioji pavasario mugė“. Tai – tradicinė mugė, suburianti ūkininkus, liaudies meistrus, sodininkus, daržininkus, tautodailininkus ir tiesiog visus norinčiuosius nudžiuginti lankytoją jam parduodant savo išaugintą ar pagamintą produkciją.

Dėmesio centre tradicijos ir geras laikas

Nuo 10 iki 16 val. miesto centre Panevėžio gyventojus ir miesto svečius džiuginsiantis renginys yra išskirtinis, nes pagarba atiduodama viskam, kas pulsuoja tradicijomis. Čia prekiaujama ne tik kaimiškais maisto produktais, daržo ar sodo inventoriumi, sodinukais, daigais, dekoratyviais augalais, bet ir tautodailininkų dirbiniais ir kt., vengiama tik alkoholio. Renginio unikalumas, kad viskas pagaminta ne masinės gamybos amatininkų, o naudojantis rankų darbu arba kitomis senosiomis arba jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį. Kas gi gali dažnai pasidžiaugti ir palepinti save tautinio paveldo duona ar namine gira?
Visos dienos pramoga bus ne tik apsipirkimas ar susitikimas su draugais ir kaimynais. Organizatoriai žada pramogas, kurios pradžiugins ir didelį, ir mažą, o skambanti muzika sukurs tikrą pavasarinę aurą!

Nepamirštas pasiruošimas daržo ir ūkio sezonui

Pavasaris – tai metas, kai atradę laisvo laiko žmonės suskumba budinti gamtos ir savo daržuose, soduose, gėlynuose. Kaip ir kasmet, šia sritimi bus pasirūpinta mūsų krašto sodininkų, daržininkų ir medelynų atstovų. Kartu su prabudusia gamta saulės ir gryno oro išsiilgę žmonės galės rasti viską, kas pravers planuoti darbus soduose, daržuose ir gėlynuose: sodinukų, daigų, dekoratyvinių augalų, vaiskrūmių ir kt. Patys šias prekes užauginantys ūkininkai tikrai bus palankūs konsultacijų jūsų sodui ar daržui klausimais.

Daiktai ar produktai, kurie kasdienybėje lydėjo mūsų protėvius ar senelius, šiandien nėra prienami kiekvienam, todėl susitikime kartu pasidžiaugti, kad vis dar yra juos puoselėjančių gamintojų. Tradicijas kuriame ir išsaugome kartu, tad susitikime balandžio 2 dieną 10–16 valandomis Laisvės aikštėje, Panevėžyje.

Išsamesnę informaciją ir registraciją rasite apsilankę Festivus.lt.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų