Dėl svetimo šuns į vandenį šoko kaip stovi

Dėl svetimo šuns į vandenį šoko kaip stovi

Savaitgalį plačiai nuskambėjusi upėje skendusio ketverių metų keturkojo Fredžio gelbėjimo istorija sujaudino ne vieną. Nuo šeimininkų draugo pabėgusio ir į ledinį vandenį Nevėžio upėje įkritusio šuns likimas galėjo baigtis tragiškai, jei ne Antanas Mateika ir Vilniuje gyvenantis Marius.

Ne kiekvienas išdrįstų šokti į ledinį vandenį dėl žmogaus, o jiedu, nepabūgę šalčio ir negailėdami brangių kišenėse turimų daiktų, tai padarė dėl šuns ir tapo ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos herojais.

Vienas iš gelbėtojų – Karaliaus Mindaugo husarų bataliono seržantas A. Mateika „Sekundei“ pasakojo, kad išvydus į bėdą patekusį keturkojį, jam nė akimirkos nekilo klausimas ką daryti.

„Tą dieną su žmona važiavome į šunų parodą ir pamatę žmonių minią prie upės nusprendėme sustoti. Priėję arčiau, pastebėjome Nevėžio viduryje plūduriuojantį šunį. Nedvejodamas nusiaviau batus, nusirengiau striukę ir pradėjau šliaužti link keturkojo ledu. Prisiartinus, iš vandens jau buvo matyti tik jo galva, kūnas visai nebejudėjo, tačiau man pavyko šunelį pagriebti už kupros“, – šeštadienio popietę prisiminė kariškis.

Lemtingos sekundės

Skęstančiam keturkojui neliko abejingas ir iš Vilniaus į šunų parodą atvykęs Marius. Vyras pasakojo, kad vaikščiojant palei upę, sūnus pamatė skęstantį šunį. Negaišdamas nė akimirkos, vyras iš automobilio pasičiupęs virvę bandė numesti vandenyje besikapstančiam šuniui. Deja, nesėkmingai. Apie 15 minučių išbuvęs vandenyje Fredis buvo visiškai nusilpęs ir nebegalėjo pasinaudoti pagalba. Sugaišus dar keletą minučių, jo išgelbėti jau nebūtų pavykę, tad teko griebtis kraštutinumų ir šokti į vandenį.

Vienas iš gelbėtojų – Karaliaus Mindaugo husarų bataliono seržantas A. Mateika

Vienas iš keturkojo gelbėtojų – Karaliaus Mindaugo husarų bataliono seržantas A. Mateika.

Dviese ištraukę keturkojį, vyrai nedelsiant pasidalino darbais: vienas jų nuskubėjo į netoliese vykusią šunų parodą bandydamas išsiaiškinti ar veislinis keturkojis nepabėgo iš jos, o kitas sušalusį gyvūną nuvežė pas veterinarą. Suteikus pirmąją pagalbą, paaiškėjo, kad Fredis buvo paženklintas mikroschema, tad surasti šeimininkus nebuvo sunku.

Abu drąsuoliai pripažino, kad net šaltą vasario popietę išsimaudžius lediniame vandenyje, jiems pavyko išvengti peršalimo.

Ilga diena paieškų

Kol drąsūs vyrai rizikavo ant netvirto ledo gelbėdami Fredį, jošeimininkė Roberta kraustėsi iš proto dėl pradingėlio.

Anot jos, ši išskirtinė istorija prasidėjo ankstyvą šeštadienio rytą. Iš Kauno į mamos gimtadienį atvykę sutuoktiniai augintinį paliko prižiūrėti draugui, tačiau ryte sulaukė nemalonaus skambučio.

„Apie 9 valandą ryto draugas pranešė, kad išvedus Fredį pasivaikščioti šis paprasčiausiai pabėgo. Į paiešką kvietėme visus draugus ir giminaičius, dalinomės pagalbos prašymu viename socialiniame tinklalapyje, tačiau iki 14 ar 15 valandos negavome jokios informacijos“, – nelaimės rytą prisiminė Roberta.

Po ilgos dienos nesėkmingų paieškų, mergina sulaukė veterinaro skambučio, kad augintinis pagaliau atsirado. Tačiau džiugesį dėl baigtų paieškų netrukus apkartino nemalonios žinios dėl keturkojo sveikatos.

„Ištraukus iš vandens, šuns kūno temperatūra buvo labai nukritusi, jis net negalėjo pastovėti ant kojų. Sulašinus lašinę, būklė pagerėjo, tačiau net ir praėjus kelioms dienoms po nelaimės, vis dar jaučiamos pasekmės. Fredis iš vandens ištrauktas pačiu laiku – dar kelių minučių jis galbūt nebūtų ištvėręs“, – džiaugėsi mergina.

Šiuo metu keturkojo būklė sparčiai gerėja, o jo savininkė neslėpė dėkingumo ir pagarbos šalčio nepabūgusiems vaikinams. Pasak merginos, ne kiekvienas išdrįstų šokti į ledinį vandenį dėl žmogaus, o Panevėžyje atsirado žmonių, kurie tai padarė dėl šuns.

„Esame labai dėkingi gelbėtojams. Mano žiniomis, vyrai dėl savo drąsos net patys patyrę nuostolių. Iš Vilniaus atvažiavęs vaikinas į vandenį šoko su telefonu kišenėje, išlipęs iš upės visas buvo permirkęs, o kitų drabužių neturėjo, tad teko pirkti naujus. Šis jų poelgis tikrai vertas didžiulės pagarbos ir suteikė mums labai daug džiaugsmo“, – pasakojo Roberta.

Komentarai

 • Predis isgelbetas ,turejo apsaugini angeliuka. Pasirodo ,kad tikrai Lietuvoje yra like zmoniu su DIDELEMIS SIRDIMIS!!! PAGARBA ir DIDELE PADEKA!!!!
  Pagarbiai
  -Ausra.

 • gerai kad yra tokiu drasuoliu kurie gali paaukoti savo sveikata ir gyvybe

 • Gražus, vyriškas poelgis.

 • Labai ačiū šiems drąsuoliams, didžiausios sėkmės, laimės jų gyvenimo kelyje.

 • Labai retai, kada rasau komentarus. Bet si karta negaliu susitureti. Nuostabus vyrai ir begalo kilnios sirdys. Kaip gera, kad dar yra tokio gerumo zmoniu.

 • Aciu Antanui ir Mariui Jus tikri Didvyriai????? zemai lenkiuos????

 • Šaunuoliai!!!!!!!!

 • Didele pagarba tokiems zmonems…

 • Didziausias aciu sitiesm geriems vyrams.Bukite LAIMINGI!!!

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų