Sports.ru nuotr.

Dėl trofėjaus kovos 32 šalių rinktinės

Dėl trofėjaus kovos 32 šalių rinktinės

Birželio 14-ąją dieną Rusijoje startuos 2018 metų pasaulio čempionatas, kuriame 32 stipriausios planetos komandos visą mėnesį kovos dėl svarbiausio futbolo trofėjaus.

Atidarymas Maskvoje

Čempionato atidarymo rungtynėse rytoj Maskvos Lužnikų stadione susitiks Rusijos ir Saudo Arabijos rinktinės. Atidarymo rungtynės bus žaidžiamos 81 tūkstančio vietų renovuotame stadione.  Čia įvyks ir svarbiausios turnyro rungtynės – kova dėl čempionų titulo.

Pats pigiausias bilietas į pasaulio futbolo čempionato atidarymo rungtynes kainuoja 198 eurus, o į finalo rungtynes Maskvoje – nuo 410 iki 992 eurų.

Pasaulio čempionatas turi gilią istoriją – prieš 88-erius metus pirmajame oficialiame FIFA čempionate, surengtame Urugvajuje, čempionais tapo šeimininkai, finale po rezultatyvios kovos 4:2 įveikę kitus Pietų Amerikos atstovus – Argentiną.

Rusijoje daugiau nei mėnesį 32 stipriausios planetos komandos kovos dėl pagrindinio turnyro trofėjaus – auksinės taurės.

Šiose pirmenybėse daugiausia atstovų turės europiečiai – 14 šalies rinktinių. Po penkias turi kiti trys žemynai – Afrika, Pietų Amerika ir Azija. Šiaurės ir Centrinė Amerika turi tris atstovus – Kostą Riką, Meksiką bei Panamą.

Iš viso 32 komandos yra suskirstytos į aštuonias grupes – pradedant nuo A iki H. Kaip visada, grupėje kiekviena komanda žais viena su kita, o vėliau prasidės atkrintamosios varžybos – nuo aštuntfinalio iki finalo.

Rungtynės 11-oje miestų

Pasaulio čempionatas bus išsibarstęs po visą Rusiją – rungtynės įvyks 11-oje skirtingų miestų. Pajėgiausios 32 valstybių rinktinės varžysis Maskvoje, Sankt Peterburge, Kazanėje, Jekaterinburge, Samaroje, Žemutiniame Naugarde, Saranske, Volograde, Rostove prie Dono, Sočyje ir Kaliningrade.
Daugiausia, net dvylika, mačų bus surengta atnaujintoje Maskvos Lužnikų arenoje, kurioje telpa 81 tūkstantis žiūrovų. Rusijos sostinėje liepos 15-ąją vyks ir pasaulio futbolo čempionato finalas.

Lietuvos kaimynystėje

Trejos čempionato grupių etapo rungtynės bus žaidžiamos visai greta Lietuvos – Kaliningrade. Ten ginklus surems Ispanijos ir Nigerijos, Serbijos ir Šveicarijos bei Anglijos ir Belgijos komandos.

Klaipėdą nuo Kaliningrado skiria vos 140 kilometrų, todėl  Lietuvos futbolo aistruoliams, norintiems savo akimis išvysti čempionato kovas, nereikės labai toli keliauti. Kaliningrade šešių futbolo rinktinių komandos rungtyniaus  naujoje arenoje „Kaliningrad Stadium“.

Prieš trejus metus Oktiabrsko saloje pradėtą statyti naują 35 tūkstančių žiūrovų talpinantį futbolo stadioną buvo planuota baigti praėjusiųjų metų pabaigoje, tačiau pabaigtuvės buvo nukeltos į 2018-ųjų pradžią.

Dar viename netoli Lietuvos esančiame Sankt Peterburgo mieste vyks ne tik ketverios grupių etapų rungtynės, bet ir trys atkrintamųjų grupių mačai. Visi susitikimai mieste prie Nevos vyks naujai pastatytame 68 tūkstančių žiūrovų vietų stadione, kuriame namų rungtynes žaidžia Rusijos „Premier“ lygoje rungtyniaujanti Sankt Peterburgo „Zenito“ ekipa. Šis stadionas unikalus tuo, kad turi slankiąją stogo konstrukciją ir prireikus arenos viršus gali būti visai uždengtas.

Visi Rusijos stadionai visiškai pasiruošę pasaulio čempionato batalijoms. Tai konstatavo ir FIFA delegatai, ne kartą aplankę Rusijos arenas, kuriose rungtyniaus futbolininkai.

Intrigos grupėse

Daugiausia pasaulio čempionato trofėjų savo lentyną papildė brazilai – jie yra penkiskart planetos čempionai. Dabartiniai turnyro nugalėtojai, vokiečiai, yra laimėję vienu trofėjumi mažiau, tačiau drausme pasižyminti Vokietijos komanda į Rusiją išvyksta siekti tik pačių aukščiausių tikslų.

Bene labiausiai intriguojančios rungtynės grupių etape vyks tarp 2016 ir 2012 metų Europos čempionų portugalų ir ispanų, kovosiančių B grupėje.

B grupėje favoritams ispanams ir portugalams konkurenciją sudarys Iranas ir Marokas, o C grupėje Prancūzija sieks pranokti Peru, Daniją ir Australiją.
Dabartiniai pasaulio čempionai vokiečiai F grupėje išmėgins jėgas su Meksikos, Švedijos ir Pietų Korėjos futbolininkais, o vicečempionai argentiniečiai D grupėje kovos su Kroatija, Nigerija ir debiutante Islandija.

Anglai ir belgai G grupėje turės perlipti Tuniso ir Panamos barjerą, o Lietuvos kaimynai lenkai H grupėje žais su Senegalu, Kolumbija ir Japonija.

A grupė: Rusija, Urugvajus, Egiptas, Saudo Arabija.

B grupė: Portugalija, Ispanija, Iranas, Marokas.

C grupė: Prancūzija, Peru, Danija, Australija.

D grupė: Argentina, Kroatija, Islandija, Nigerija.

E grupė: Brazilija, Šveicarija, Kosta Rika, Serbija.

F grupė: Vokietija, Meksika, Švedija, Pietų Korėja.

G grupė: Belgija, Anglija, Tunisas, Panama.

H grupė: Lenkija, Kolumbija, Senegalas, Japonija.

Svečio kortelė

FIFA pastangomis pavyko pasiekti, kad užsienio šalių piliečiai į pasaulio čempionatą galėtų atvykti be Rusijos vizų. Juos atstos įsigyti bilietai ir sirgaliaus statusą patvirtinanti specialioji svečio kortelė „FAN ID“. Norėdami be vizų patekti į Rusiją svečiai privalo užpildyti „FAN ID“ kortelės blanką.

Ir Rusijos piliečiai, ir užsieniečiai, atvykę į čempionatą organizuojančius miestus, laminuotas sirgalių kortelės gali įsigyti specialiuose svečių aptarnavimo centruose. Pateikę tokias svečio korteles ir savo asmens dokumentus žiūrovai galės traukiniais nemokamai keliauti į visus Rusijos miestus, kuriuose vyks rungtynės. Už lėktuvų skrydžius sirgaliams teks mokėti. Lengvatiniai bilietai numatyti tik bilietus įsigijusiems Rusijos piliečiams.

Ekspertų mintys

Čempionato išvakarėse „Sekundė“ kalbėjosi su žinomais mūsų šalyje futbolo specialistais ir pateikė jiems tuos pačius klausimus. „Sekundė“ bendravo su buvusiu legendinio Vilniaus „Žalgirio“ žaidėju, dabar Vilniaus universiteto treneriu Rimantu Turskiu, buvusiu Lietuvos čempionu ir taurės laimėtoju, dabar Panevėžio apskrities futbolo federacijos prezidentu Dariumi Butkumi, buvusiu ilgamečiu „Ekrano“, „Panevėžio“ ir kitų klubų treneriu, dabar treniruojančiu jaunimą R. Sargūno gimnazijoje ir Futbolo akademijoje Virginijumi Liubšiu.

Kurią komandą palaikysite ir kodėl?

R. Turskis: Labai patinka Belgijos rinktinė. Šioje komandoje žaidžia futbolininkai, atstovaujantys stipriems klubams. Belgija nėra didelė šalis, todėl čempionato metu palaikysiu ją.

D. Butkus: Kadangi šį kartą į pasaulio čempionato finalinį etapą nepateko mano mėgstama Italija, palaikysiu Vokietiją. Šios rinktinės žaidėjai aikštėje puikiai mąsto ir žaidžia akiai patrauklų futbolą.

V. Liubšys: Palaikysiu Argentinos rinktinę, nes joje rungtyniauja labai ryški žvaigždė Lionelis Mesis. Šis futbolininkas per savo karjerą jau laimėjo visus titulus, išskyrus pasaulio čempionato aukso medalį.

Kuri komanda iš nefavoričių gali iššauti?

R. Turskis: Jau mano minėtoji Belgija. Nors pastaraisiais metais ji medalių neiškovojo, bet ši komanda sukomplektuota iš individualiai labai stiprių žaidėjų. Siurprizų galima laukti ir iš Kroatijos.

D. Butkus: Islandija. Žavi šios mažos valstybės futbolininkų kovingumas ir pasiaukojimas aikštėje. Galbūt varžovai islandų kiek neįvertins, o tada jie gali pateikti staigmeną.

V. Liubšys: Atėjo laikas belgams pasiekti gerą rezultatą. Šioje rinktinėje susirinko daug žvaigždžių ir jeigu nebus vidinių nesutarimų, belgai gali nustebinti. Paskutinės kontrolinės rungtynės su Kosta Rika parodė, kad Belgija gerai pasiruošusi planetos pirmenybėms.

Kas susitiks čempionato finale?

R. Turskis: Argentina ir Prancūzija.

D. Butkus: Argentina ir Vokietija.

V. Liubšys: Argentina ir Vokietija.

Kada čempionato finaliniame etape rungtyniaus Lietuvos rinktinė?

R. Turskis: Šiame amžiuje taip nenutiks, galbūt kitame.

D. Butkus: Sunkus klausimas, bet, manyčiau, po aštuonerių metų.

V. Liubšys: Manyčiau, kad apie 2040-uosius metus. Nebent FIFA padidintų komandų skaičių, tuomet gal ir greičiau.

Pasaulio futbolo čempionato startas –  jau šį ketvirtadienį. Rytoj 18 valandą prasidės pasaulio čempionato atidarymo rungtynės tarp Rusijos ir Saudo Arabijos rinktinių. Penktadienį įvyks trys mačai, kuriuose susitiks Urugvajus ir Egiptas, Marokas ir Iranas, Ispanija ir Portugalija.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų