G.Vilys tikina savo apsisprendimu gelbėjantis Muzikos ir Dailės mokyklas nuo reorganizacijos. T.Šiaudinio nuotr.

Dėl mokyklos aukoja karjerą (atnaujinta)

Dėl mokyklos aukoja karjerą (atnaujinta)

Į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratį patekęs Panevėžio muzikos mokyklos direktorius Gvidas Vilys nusprendė trauktis iš pareigų, nė nesulaukęs tyrimo išvadų dėl jam pateiktų įtarimų. Vadovas tikina taip gelbėjantis Muzikos ir Dailės mokyklas nuo reorganizacijos.

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba turėjo svarstyti audringas diskusijas sukėlusį klausimą dėl Muzikos ir Dailės mokyklų sujungimo. Tačiau likus dienai iki posėdžio šis klausimas tyliai išspręstas mero kabinete.

Posėdžio išvakarėse su meru Ryčiu Račkausku susitikęs G.Vilys pažadėjo mokslo metų pabaigoje išeiti iš darbo.

„Nors viešai apie tai nebuvo kalbama, supratau, kad viena iš reorganizacijos priežasčių esu aš, kaip netinkamas Muzikos mokyklos direktorius. Todėl priimtas susitarimas, kad išeisiu iš darbo. Dar gruodį, kai kilo triukšmas dėl mano elgesio, sakiau, kad nesilaikau direktoriaus kėdės. Pasaulis nesibaigia palikus darbą“, – „Sekundei“ tvirtino G. Vilys.

Jis tikisi, kad Panevėžio vadovas laikysis susitarimo atsisakyti Dailės ir Muzikos mokyklų pertvarkos. Tačiau direktorius nėra tikras, kad tos įstaigos bus paliktos ramybėje.
„Šis klausimas itin politizuotas. Manau, kad tokiam projektui trūksta tvirtos vizijos ir strategijos“, – teigė Muzikos mokyklos vadovas.

Anot jo, visuose miesto Savivaldybės komitetuose buvo kalbėta apie ketinimą sujungti Muzikos ir Dailės mokyklas. Tačiau esą niekas negalvoja, kaip tokiu atveju reikėtų išspręsti patalpų trūkumo problemą.

Spaudimas direktoriui

Daugiau nuomonių dėl minėtos reorganizacijos tikino nusprendęs palaukti ir Panevėžio meras R. Račkauskas. Pasak jo, klausimas atidėtas, nes dar yra laiko išsamesniam Savivaldybės administracijos dialogui su visuomene.

„Norime rimčiau išklausyti visas puses, nieko nereikia forsuoti. Toks klausimas iškeltas norint racionaliai sureguliuoti Muzikos ir Dailės mokyklų veiklą. Bet gal pritrūko komunikacijos“, – teigė meras.

Jis pripažino, kad skubėti pertvarkyti švietimo įstaigas iš dalies vertė ir nepasitenkinimas G. Vilio darbu. Šis direktorius, pasak mero, netinkamai ėjo savo pareigas, suskaldė kolektyvą.

„Mes susitarėme, kad pasibaigus mokslo metams direktorius paliks darbą. Muzikos mokyklos problemų atsirado iš dalies dėl jo kaltės. Todėl ir buvo toks spaudimas dėl reorganizacijos. Bet dabar nebėra reikalo nieko spartinti“, – aiškino R. Račkauskas.

Tačiau meras neprižadėjo, kad susitarimas su G. Viliu užkirs kelią Muzikos ir Dailės mokyklų pertvarkai. Kai baigsis diskusijos ir svarstymai, politikai galbūt grįš prie to klausimo.

Neatmeta principų įtakos

Panevėžio dailės mokyklos direktorius Vytautas Tallat-Kelpša šiek tiek nurimo, kai išgirdo naujieną, kad klausimas dėl jo vadovaujamos įstaigos reorganizacijos atidėtas.
„Dabar rengiamės dailės olimpiadai ir tai mums svarbiau nei Tarybos atidėtas klausimas. Su manimi dėl to niekas nesitarė ir nieko apie pakeitimus nežinojau“, – kalbėjo Dailės mokyklos vadovas.

Nurimo, anot jo, ir mokyklos bendruomenė. Bet įstaigos direktorius savo nuomonės dėl sujungimo tikino nepakeitęs. Tai esą visiškai nepagrįstas ir neprasmingas sumanymas.

„Kažkas su kažkuo susitiko ir gimė neaiškūs sprendimai. Nėra jokios rimtos priežasties reorganizacijai. Priešingai – vietoj vienos meno mokyklos Panevėžiui reikia trijų. Turėtume įkurti dar ir choreografijos mokyklą“, – „Sekundei“ tvirtino V. Tallat-Kelpša.

Jo įsitikinimu, šis sujudimas – labiau politinis. Pašnekovas neatmeta, kad tam įtakos galėjo turėti tam tikri valdžios principai.

Vyksta tyrimas

VTEK gruodžio 22 d. pradėjo tyrimą dėl G. Vilio elgesio. Aiškinamasi, ar švietimo įstaigos vadovas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto. Tyrimą žadama baigti per tris mėnesius nuo pranešimo gavimo dienos.

G. Vilio žiniomis, dalis jam pareikštų įtarimų nustatyti kaip nepagrįsti. Dėl kitų įtarimų direktoriui teko pateikti tam tikrus dokumentus, filmuotą medžiagą ir paties pasiaiškinimą.

Komentarai

  • dar pacyps dailės mokyklos mokytojai gynę arogantišką ir autokratišką direktorių. taip jiems ir reikia,o valdžia aps…… ,nes yra minkštutė ir neprofesionali

    • Jukna tylek

  • Būrelis mokyklos intrigantų valdo miesto savivaldybę ir net merą! Bet lazda turi du galus.

  • Dėl intrigantų pritariu. Iš tikrųjų būrelis intrigantų neduoda ramiai dirbti kolektyvui…

    • kaip čia gaunas vis tą G.V. visi skundžia ir bendruomenes rūmų darbuotojai ir muzikos mokyklos o jis pasirodo čia yra auka….

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų