Dėl kelionių į Maskvą gresia kalėjimas

Dėl kelionių į Maskvą gresia kalėjimas

Už kyšininkavimą ir kitus nusikaltimus nuteista viešbučio „Romantic“ savininkė Dalia Kuklierienė realios laisvės atėmimo bausmės išvengė, tačiau už grotų gali atsidurti dėl savo paslaptingų, nuo teisėsaugos nuslėptų kelionių į Maskvą.

D. Kuklierienė nuo praėjusių metų gruodžio neturi teisės išvykti iš Lietuvos be Panevėžio apygardos probacijos tarnybos žinios. Tai buvo vienintelė sąlyga, kurią nuteistajai iškėlė Apeliacinis teismas, paskyręs ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, bet jos vykdymą atidėjęs trejiems metams.

Tačiau šioji sąlyga verslininkei pasirodė per sunki. Probacijos tarnyba išsiaiškino, kad panevėžietė ją vedžiojo už nosies – prašė leidimų išvykti į Europos Sąjungos šalis, nors tikrųjų keliavo ne į jas.

Įkliuvo prie vairo

D. Kuklierienė į Probacijos tarnybą pirmą kartą kreipėsi netrukus po Apeliacinio teismo verdikto. Verslininkė pateikė prašymą išvykti keturioms dienoms į Latviją.

Tarnyba jos leidimą patenkino. D. Kuklierienei atsivėrė kelias į šalį kaimynę, tačiau, Probacijos tarnybos duomenimis, verslininkė vyko ne į Latviją, o į Rusiją – Maskvą.

Po poros mėnesių, vasarį, tarnyba vėl sulaukė D. Kuklierienės prašymo išleisti į kelionę. Šįkart verslininkė motyvavo ketinanti aplankyti dvi šalis – keturioms dienoms vykti į Latviją ir dviem – į Turkiją, Stambulą.

Prašymas šį kartą buvo atmestas. Neigiamą sprendimą Probacijos tarnyba priėmė todėl, kad į D. Kuklierienės sausį buvo bausta už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Tačiau net ir negavusi leidimo išvykti iš Lietuvos nuteistoji nesustojo. Tarnybos žiniomis, vasarį moteris vėl apsilankė Maskvoje.

Be advokato nekalba

Du neteisėtus išvykimus užfiksavusi Probacijos tarnyba kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą dėl nepaklusniosios pasiuntimo į Pataisos namus.

Kokiais tikslais panevėžietė verslininkė, nuslėpdama nuo Probacijos tarnybos, važinėjo į Maskvą, nežinia.

Vakar tarnybos prašymą D. Kuklierienei skirti realią laisvės atėmimo bausmę turėjusiame nagrinėti Apylinkės teisme posėdis atidėtas verslininkės ir jos advokato prašymu. Kaip motyvavo D. Kuklierienės gynėjas, jis neturi galimybės dalyvauti posėdyje.

Paaiškinti laisvę galinčių kainuoti kelionių į Maskvą aplinkybių D. Kuklierienė „Sekundei“ atsisakė. Verslininkė teigia motyvus išsakysianti tik teisme.

„Gerbdama teismą nenoriu nieko komentuoti iš anksto. Suprantu, kad Probacijos tarnyba elgiasi pagal įstatymą, ir nieko nepadarysi“, – tvirtino D. Kuklierienė.

Kaip teigė Probacijos tarnybos Panevėžio skyriaus viršininkas Ričardas Dovidonis, davusi įskaitoje esančiam asmeniui leidimą išvykti iš gyvenamosios vietos tarnyba jo kelionės kryptis gali patikrinti įvairiais metodais. Kodėl buvo atkreiptas dėmesys į D. Kuklierienės išvykas, R. Dovidonis neatskleidė.

Sušvelnino bausmę

D. Kuklierienė nuteista net trijose bylose dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo ir kitų korupcinių nusikaltimų.

Panevėžio apygardos teismas, subendrinęs visus nuosprendžius už padarytas nusikalstamas veikas, D. Kuklierienę nuteisė kalėti penkerius metus.

Su tokia bausme nuteistoji nesutiko – jos advokatas Apygardos teismo sprendimą apskundė ir laimėjo. Apeliacinis teismas paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį – Panevėžio verslininkei skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau jos vykdymą atidedant trejiems metams. D. Kuklierienei taip pat priteista sumokėti 13 181 Eur baudą.

D. Kuklierienė nuteista teisėsaugos pareigūnams išsiaiškinus, kad viešbučio „Romantic“ valdančios bendrovės „Via Unica“ buhalteriams nurodė daugiau kaip 400 tūkst. eurų skolą be pateisinamų dokumentų įtraukti į įmonės buhalterijos apskaitą kaip grąžintą finansiniu turtu – akcijomis.

Buhalterinės machinacijos

Taip pat nustatyta, kad D. Kuklierienė siekė apgaule užvaldyti Lietuvos verslo paramos (LVPA) lėšas.

Bendrovės „Via Unica“, kuriai priklauso viešbutis „Romantic“, generalinio direktoriaus pareigas ėjusi D. Kuklierienė 2012 metų birželio pabaigoje susitarė su kitos bendrovės direktoriumi Arvydu Kiškiu, jog šis suras įmonę, kuri, neatlikusi viešbučio „Romantic“ remonto darbų, išrašys už juos sąskaitą. Buvo suklastota statybos subrangos sutartis, pažyma apie neva atliktus statybos ir remonto darbus, sąskaita faktūra. Kai tokie dokumentai buvo įtraukti į bendrovių apskaitą, viešbučio „Romantic“ savininkė pasisavino bendrovei priklausančius pinigus ir dalį jų pagal susitarimą sumokėjo jai talkinusiam A. Kiškiui.

Be to, siekdama apgaule užvaldyti LVPA lėšas, verslininkė pirko viešbučiui reikalingą įrangą. Iš pradžių ją įsigijo pigiau, vėliau perleido kitai bendrovei, o netrukus iš jos tas pačias prekes pirko jau gerokai brangiau.

Sąskaitas, kuriose kainos buvo padidintos, verslininkė pateikė LVPA, kad šioji sumokėtų. Buhalteriniuose dokumentuose padidindama prekių kainas viešbučio savininkė apgaule kėsinosi užvaldyti Europos regioninės plėtros fondo lėšas.

Panevėžietė buvo pripažinta kalta ir dėl kyšių reikalavimo bei paėmimo. Pareigūnai išsiaiškino, kad rengdama viešųjų pirkimų konkursus viešbučio paslaugų infrastruktūros įrengimo ir kitiems darbams atlikti už išskirtines sąlygas ir teisę laimėti iš kelių statybos bendrovių vadovų D. Kuklierienė reikalavo kyšių.

Komentarai

  • Ir vistiek nieko jai nebus..

  • Kodel ji gali tyciotis is istatymu,gal visi jau gali spjaut i istatymus?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų