Dėl „Garso“ toliau kryžiuojamos ietys – ekspertai, remiami visuomenininkų, dar kartą svarstys, ar sovietmečiu statytas kino centras turėtų būti pripažintas saugoma vertybe. M. Garucko nuotr.

Kovoje dėl „Garso“ – žodis ekspertams

Kovoje dėl „Garso“ – žodis ekspertams

Kino centro „Garsas“ rekonstrukcijai į būsimą modernų menų centrą 3 mln. Eur finansinę injekciją gavusi ir dar 5 mln. Eur šią vasarą laukianti iš valstybės, Panevėžio savivaldybė turės ir dar vieną, šįkart ne piniginį, rūpestį.

Panevėžio nekilnojamojo paveldo vertinimo taryba, gavusi grandioziniam projektui prieštaraujančių visuomenininkų peticiją, sutiko, kad verta kreiptis į nepriklausomus ekspertus dėl pagalbos nustatyti diskusijų katile verdančio „Garso“ vertę. Nuo jų verdikto priklausys, ar kino centrui, statytam sovietmečio epochos vidury – 1968 m., galėtų būti suteiktas kultūros paminklo statusas, kaip reikalauja jo ginti stojantys visuomenininkai.

Savivaldybės architektės Daivos Gasiūnienės teigimu, Savivaldybė turės skelbti viešųjų pirkimų konkursą ir samdyti „Garso“ reikšmingumą dar kartą vertinsiančius ekspertus.

Negausios gretos

Visuomenininkų inicijuota peticija „Garsui“ išsaugoti surinko 3621 parašą.

Panevėžyje pilnamečių gyventojų yra daugiau nei 78 tūkst. Iniciatyvinės pilietinės grupės „Išsaugoti Garsą“ narės, panevėžietės Lauros Mikšionienės teigimu, peticiją kino centrui apginti rašėsi ne tik panevėžiečiai, bet ir gyventojai iš įvairių Lietuvos kampelių, užsienio, net už Atlanto. Tarp pasirašiusiųjų yra ir Holivudo aktorė Ruta Li.

„Jos parašas tikras. Pati su ja bendravau“, – patvirtino L. Mikšionienė.

Ar menų centro projektui prieštaraujanti aktorė yra apsilankiusi „Garse“, iniciatyvinės grupės atstovė teigė nepasiteiravusi.

Pasirašiusieji peticiją reikalauja skirti lėšų kapitaliniam „Garso“ remontui, išlaikant pagrindinę jo kaip kino centro paskirtį, bei suteikti kultūros paminklo statusą.

Kino centro gynėjai motyvuoja, jog pastatas svarbus „kaip reikšmingas bendruomenės narių istorinei sąmonei ir tapatumui“, taip pat „kaip vienintelis išlikęs ir veikiantis kultūrinis objektas, aplink save suformavęs specifinę urbanistinę struktūrą – aikštę, apribotą perimetriniu užstatymu“.

Visuomenininkai siekia įrodyti, jog pastatas yra autentiškas, autentiškoje aplinkoje, naudojamas pagal pirminę funkciją.

„Statinys susijęs su laikmečio kultūriniu tapatumu ir atitinka architektūrinio, urbanistinio, inžinerinio, kultūrinės raiškos vertingųjų savybių pobūdžio objektams ir vietovėms taikytinus kriterijus“, – vardijo L. Mikšionienė.

Panevėžio nekilnojamojo paveldo vertinimo taryba kino centro klausimą svarstė dar pernai lapkritį. Tuomet nebuvo įžvelgta svarių priežasčių, kodėl jis turėtų atsidurti saugomų kultūros vertybių objektų sąraše. L. Mikšionienės teigimu, tąkart nebuvo atliktas vertinimas pagal visus vertinimo kriterijus.

„Todėl gavusi pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą“ narių prašymą su svariais argumentais apie „Garso“ reikšmingumą pakartotinai svarstyti kino teatro išsaugojimo klausimą, Taryba nusprendė prie šio klausimo sugrįžti“, – sako visuomenininkė.

Planuojamas statyti menų centras – neabejotinai pretenzingiausias projektas Panevėžyje per pastaruosius keletą dešimtmečių.

Unikalumo neranda

„Garso“ rekonstrukcijai į įvairių menų centrą prieštaraujančios grupės esminio argumento, jog pavyko surinkti per 3600 parašų, svoriu stipriai abejoja D. Gasiūnienė.

„Ši peticija buvo skirta visai Lietuvai, todėl surinktus 3600 parašų reikėtų vertinti ne vien pagal Panevėžio, o pagal visos Lietuvos gyventojų skaičių“, – įvertino miesto vyriausioji architektė.

Visgi ji sutinka, kad esant tokiai visuomenės reakcijai demokratinėje valstybėje natūralu ir suprantama sugrįžti prie to paties klausimo ir dar kartą ekspertams įvertinti, ar būtų pagrįsta kino centrą „Garsas“ pripažinti saugomu objektu.

D. Gasiūnienė įsitikinusi, jog pats kino centro pastatas neturėtų tapti saugoma vertybe.

„Tai ne individualus architektūrinis darbas. Tai ne Vilniaus sporto rūmų atvejis, kur konstruktyvas unikalus. Tai tipinis kino teatro projektas, kokių sovietmečiu pristatyta ne tik Lietuvoje. Maža to, tas sovietinis „Garso“ pastatas, statytas prieš 50 metų, per tą laiką dar buvo ir rekonstruotas“, – pabrėžė architektė.

Jos nuomone, užuot atidavus duoklę tipiniam anų laikų architektūros statiniui, Panevėžiui turėtų būti žymiai svarbiau atstatyti per karą ir sovietmečiu sunaikintą urbanistinį tinklą.

„Miesto istorinė dalis susiformavo iki Antrojo pasaulinio karo ir vėliau buvo sudarkyta. Šitoje vietoje sužeista Topolių gatvės linija, padarytos skylės Respublikos gatvėje, kuri yra viena svarbiausių mieste. Todėl yra labai svarbu architektūriškai sutvarkyti šitą vietą“, – pabrėžė D. Gasiūnienė.

Lenkia Anykščiai

Architektė teigė nė nebandanti kvestionuoti „Garso“ gynėjų argumentų dėl šios vietos istorinės ir kultūrinės reikšmės miestui. Anot D. Gasiūnienės, būsimo menų centro projektas kaip tik dar labiau tą akcentuotų ir sustiprintų.

„Savivaldybė neketina pastato paversti maisto prekių parduotuve ar privatizuoti, o tik sustiprina tą istoriškai susiformavusią erdvę kitu kultūriniu objektu. Būtent šios vietos istorinę reikšmę ir akcentuojame visi, kurie nuo 2016 metų dirba prie šio projekto. Ne tik išlaikomas šios vietos kultūrinis indentitetas, bet jis dar labiau sustiprinamas su dar didesniu garsu apie ją, pakeliant ją į kitą lygmenį“, – pabrėžė D. Gasiūnienė.

Ji sutinka, kad kino centras „Garsas“ iš tiesų kai kuriais aspektais yra unikalus: turi didžiausią kino salę Lietuvoje, šioje miesto vietoje kinas rodomas nuo 1928 metų.

Tačiau D. Gasūnienė pritaria kito Lietuvos architekto Audriaus Karaliaus minčiai, jog jau daugiau nei dešimtmetį panevėžiečiai savo pinigais balsuoja prieš „Garsą“ – ne todėl, kad jo nemyli, o dėl to, kad tokio dydžio salių tiesiog nebereikia .

„Kalbant apie „Garsą“ dažniausiai akcentuojamas nekomercinio kino rodymas. Atsiprašau, bet aš labai mažai ten matau ne komercijos. Esu didelė kino gerbėja, be to, kartu su režisieriumi Arūnu Mateliu buvau iniciatorė dėl Europos dokumentinių filmų festivalio perkėlimo į Anykščius. Pernai dalyvavau festivalio dešimtmetyje ir šį gražų dalyką bandžiau atvežti ir į Panevėžį. Šiek tiek tas ir pavyko, bet yra didelė problema, kad labai skiriasi žiūrovų skaičius Anykščiuose ir Panevėžyje. Ir ne Panevėžio naudai“, – teigė D. Gasiūnienė.

Jos nuomone, kino populiarumą miestuose lemia ne tik filmai, bet ir infrastruktūra.

„Šiuo metu Anykščių patalpos kur kas aukštesnės kokybės“, – tvirtina architektė.

Vardą išsaugojo per teismą

Pasak G. Pučinskienės, „Garsą“ išsaugoti siekiantiems visuomenininkams svarbiausia ne pastato architektūrinė vertė, o brangi kino rodymo vieta. „Sekundės“ archyvo nuotr.

 

Per praėjusius metus kino centras „Garsas“ į įvairius jame vykusius renginius iš viso pardavė 53 200 bilietų. Kiek iš jų būta unikalių lankytojų, statistikos nėra.

Šiuo metu kino centre filmai rodomi dviejose salėje. Didžiojoje telpa 660, mažojoje – 80 žiūrovų.

Naujajame menų centre numatyta 79 vietų salė, pritaikyta rodyti kinui. Projekto autoriai teigia, kad šiai funkcijai būtų tinkamos ir kitos būsimo modernaus pastato erdvės.

Kino centro direktorė Genė Pučinskienė sutinka, kad „Garso“ pastatas nėra nei unikalus, nei praktiškas šilumos atžvilgiu, tik buvęs prašmatnus sovietmečiu. Vadovės teigimu, jį išsaugoti siekiantiems visuomenininkams svarbiausia ne jo architektūrinė vertė, o brangi kino rodymo vieta. Šioje vietoje 1928 m. pradėtas rodyti kinas privačiame, raudonų plytų pastate. Jis netgi buvo dekoruotas panevėžiečio skulptoriaus Juozo Zikaro sukurtomis skulptūromis. Šis pastatas buvo nugriautas 1968 m. ir jo vietoje iškilo dabartinis „Garsas“.

Jo istorija susijusi ir su dar viena įdomybe. Nepriklausomybės priešaušryje, maždaug 1989-aisiais, Panevėžiui net per teismą teko įrodinėti, kad kino centras „Garso“ vardą turi ilgiausiai Lietuvoje – nuo 1939 m. Mat tuo metu Lietuvoje veikė per 30 įstaigų ir įmonių tokiu pavadinimu ir Patentų biuras pareiškė tik vienam iš jų leisiantis vadintis šiuo vardu.

Savivaldybė planuoja, kad rekonstravus esamą „Garso“ pastatą šioje vietoje iki 2022 m. iškils Stasio Eidrigevičiaus menų centras – neabejotinai pretenzingiausias pastarųjų kelių dešimtmečių projektas. Projekto autoriai teigia, kad naujasis pastatas būtų pritaikytas ne tik meno galerijai, edukacinėms bei kitoms veikloms, tačiau ir kinui rodyti.

 

Komentarai

 • O to naujo projekto balti kamuoliai prie pastato kam skirti – paukščiams tupėti? Ir iškart sutartis su valymo firma?

  • O tau galva kam? Kad lapu i pilva neprikristu?

 • ji pakeite anykscius, pakeis ir panevezi.

  • Atsakyti
  • pritariu,nesąmonė,koks ten paveldas,sovietinis blokinis ,,Garsas,,

  • Tokie kaip A.Gasiūnienės, Nebilevičiai, Matuliai, Griaužiniai Paužos visiškai sudarkė Panevėžį ir niekaip negali sustoti

 • Tai nėra tipinis iš maskvos primestas kino teatras.Architekto Vykio Juršio sukurtas kūrinys.

  • betonas ir stiklas

  • Tas ne tipinis projektas baigiasi Druskininkuose kur be jokio triukšmo virto „Maxima“ o dabar atrodo ir visai išniko. Vilniaus sporto rūmų unikalumas irgi tęsėsi Minske, taip kad jie vieninteliai ir nepakartojami tik tame pačiame mieste…..

 • na nebejuokinkit jus zmoniu su savo peticijomis, kas tie peticiju iniciatoriai pilkauskas-zmona dirba garse, zymus skulptorius dziundze- sugyventine dirba garse, amerikieti lee, tai poniai reiktu atvykti i garsa ir ziemos metu pasedeti tuscioje saleje, o kas sumokes uz nauja ekspertize ,jai ji patvirtins senos ekspertizes isvadas,kad pastatas nera jokia architekturine vertybe, gal miksioniene saskaita apmokes, tuo labaiau ,kad taip vadinami kovotojai savo facebokuose klaidina visuomene rasydami, kad naikinamas nekomercinis kinas, tai yra visiskas melas, ir aplamai kuo greiciau statykit nauja centra, nes liksit uz es projektiniu pinigu ,galesit tada dziugauti, kad panevezys turi vieninteli europoje tokio dydzio kino pastata su 3 ziurovais saleje

  • Atsakyti
  • Ir ka veiksi su tuo menu centru i paveiksla kabanti ziuresi kas savaitę su seima? Garso tik reikia atsinaujinti ir ziurovai suplauks po 3-4e ziuteti filmus kai forume 7e. Garsas savo virta turi tegul tas menu centras susiranda savo.

   • Atsakyti
   • RETO DEBILUMO ESI, RAUDONSKURI, BE SOVIETIZMO DUSTI??

  • Palikti Garsa vietoje!!!

   • Atsakyti
   • Tikrai taip, reikia palikti

  • “na nebejuokinkit jus zmoniu su savo peticijomis, kas tie peticiju iniciatoriai pilkauskas-zmona dirba garse, zymus skulptorius dziundze- sugyventine dirba garse, amerikieti lee, tai poniai reiktu atvykti i garsa ir ziemos metu pasedeti tuscioje saleje, o kas sumokes uz nauja ekspertize ,jai ji patvirtins senos ekspertizes isvadas,kad pastatas nera jokia architekturine vertybe, gal miksioniene saskaita apmokes, tuo labaiau ,kad taip vadinami kovotojai savo facebokuose klaidina visuomene rasydami, kad naikinamas nekomercinis kinas, tai yra visiskas melas, ir aplamai kuo greiciau statykit nauja centra, nes liksit uz es projektiniu pinigu ,galesit tada dziugauti, kad panevezys turi vieninteli europoje tokio dydzio kino pastata su 3 ziurovais saleje“. komentro autoriui pritariu 100 proc., o to apipelyjusio Garso labiausiai matyt reikia pucinskienei su jos sutve, matyt neblogai iseina bizniukas “Garsas-sodyba ant upes kranto prie Ekrano sodu“?

 • Vietoj 660 vietu sales nori skirti 79 vietu salyte ka ten rodys?! Namu kinas privaciuose namuose tokio pat lygio su 2x2m ekranu. Vietoj didziausio lietuvos ekranu i pati maziausia…

  • Atsakyti
 • Visu pirma reikia isiklausyti i zmones gyvenancius panevezyje , tai jie sprendzia kokios pramogos ar kulturos centro jiems reikia. Jei jau surinkta sitiek parasu – vadinasi panevezieciai linke ziureti kina o ne pastatyta skulptura ar paveiksla 10mln euru pastate. Ketvirti lesu skirtu, nuo sios sumos Garso remontui ir gyvuotu dar ilgus metus. Tas naujasis projektas tuscias burbulas nieko jie konreciai nesiulo paneveziui. Konferenciju saliu pastatas uz 10mln euru.

  • visiskai nieko, jei ne forum cinemo uzsidarymas garsas ir toliau stagnuotu. o dabar tuoj naujas atsidarys, garsas vel ims stagnuoti. kam mums to garso reikia?

   • Atsakyti
   • Tas naujas apollo ims8-10e uz bilieta seimai filma pasiziureti kainuos 25-30e neskaiciuojant popkornu.. Garse filmas tas pats vaikams 3e suagusiam 5 ar 4e. Sutvarkyti sildyma sioki toki kosmetini remonta ir visi butu patenkinti.

 • Savivaldybe vien is principo neturetu uzleisti kino rinkos svetimos salies privaciam kino teatrui.. Nugrovus garsa tas Apollo tures visiska monopija Panevėžyje. Toj savivaldybej gal visiski beprociai sedi nei vienas nebaiges rinkos ar ekonomikos mokslu kad tokias nesamones dirbtu.. Panevezio jaunimui yra visikai pochui tie paveikslai skulpturos. Jauni zmones eina i kina ir eis.

  • Atsakyti
  • savivaldybe is principo neturetuuzsiimti komercinio kino rodymu nekomerciniame kino teatre garsas, bet kadangi jum zodis P O C H U I , savaime yra vertybe , tai siulau dazniau lankytis panevezio turgyuje, ten jusu kulturos zona

   • Atsakyti
  • Tai tik dbr supratot,kas sėdi savivaldybėje ,būtent -sėdi,

 • geriau jau maksima atsidarytu nors dotaciju nereiketu

 • Panevėžį esu buvęs 2 kartus, tarp apsilankymų kokie 10 metu skirtumas. Ir per tą laiką padaugėjo tik kolonėlių kurios šiektiek pagražino niūrų miestą. Atsipeikėkite jus gyvenat vienam iš didžiausių Lietuvos miestų, o į Google įvedus Panevėžio lankytinos vietos pirmos pora nuorodų nukreipia aplankyti Anykščius. O kitos siūlo apsilankyti kažkur aplink. Kodėl, o todėl kad jūs kaimiečiai, turit prekybos centrą ten kažkokį ir džiaugiatės, tai kam jum daugiau kultūros ir grožio mieste.

  • Atsakyti
  • Garsas griaunamas o SEMC kuriamas tik tam kad būtų kur praplaut pinigėlių. Nesugebėjot net per tą laika S.Intrigevičiaus normalios padaryt nes papraščiausiai nėra ką rodyt.

   • Atsakyti
 • „3600 parašų reikėtų vertinti ne vien pagal Panevėžio, o pagal visos Lietuvos gyventojų skaičių“
  Teisingiausia vertinti netgi ne pagal Lietuvos, o pagal Europos ir Šiaurės Amerikos žemynų gyventojų skaičių.

 • geriau panevezio duobetas gatves istaisytu, del vaiduoklio viesbucio kurtu planus, autobusus smirdancius atnaujintu sociai yra vietu kur reiketu investuoti o cia zaisliuka pasistatyti nori uz 9 ar kiek ten mln euru.. Idomu kokia Panevezio savivaldybes skola siai dienai, kad gali svaistytis tokiom sumom.

  • jai jau komentuoji tai nerasinek nesamoniu, NEGALI savivaldybes projektiniu pinigu skirti gatviu asfaltavimui, negali nes es parama to neleidzia, o del miesto skolos, tai jai jau esate miestietis turetumet zinoti, kad butent sita miesto valdzia per praita kadencija miesto skola sumazino nuo 25 iki 9 milijonu, ir kaip nekeista net gatves asfaltavo ir toliau vykdo miesto tvarkymo darbus,

   • Atsakyti
   • Nes turėjo septyniadešimt milijonu euru daugiau nei ankstesnė kadencija. Kur kiti pinigai ? Kokie darbai padaryti virš to kas būtina ir ką visi darė ir daro ? Čia tik biudžeto pinigai. Europiniai plius. Gal geriau susirūpink kur pinigai švaistomi nedžiugaves ?

    • Atsakyti
   • Ne miesto valdžia skolą sumažino, o sėkmingi miesto verslininkai daugiau sumokėjo mokesčių…

  • asile, ne gramo supratimo… tikras paneveziscas

 • Parašą padėjo net garsi Holivudo aktorė- Lee. Tegul atvyksta žiemos metu į Panevėžio kino teatrą „Garsas“ ir pasėdi tik vieną kartą gyvenime, filmo metu salėje. Tada ir parašą atsiims, kai kojos nušals.

  • Atsakyti
 • Plaunasi pinigėlius ir tiek. Tiesiog tyčiojasi iš žmonių tokiais sprendimais, pagal juos tai prioritetinės vertės sprendimas, ar ne per didelė prabanga

 • ka jus cia komnetuojat,siandien buvau garse, salej sedejo 9 ar 10 zmoniu, kur jus NEKOMERCINIO, pabreziu, nekomercinio kino myletojai, nes toks kino teatras yra garsas, nekomercinio kino, kur jus intelektualai auuuuuu

  • o tu nueiti į dailės galeriją? ir eisi į naują? kiek ten žmonių apsilanko, pasidomėjai 😀

   • Atsakyti
 • TŪLAI ATĖJŪNEI Gasiunienei mat gi 3621 paraso per mazai? Atseit, „pakeite Anykscius, pakeis ir Panevezi“. O kas pasake, kad keisti yra gerai? Tik duok valia bukagalviams, tai „modernizuos“ ir Vilniaus senamiesti, ir Traku pili nugriaus. Gal reikia peticijos, kad bobas griovejas ispirdolint atgal i Anykscius, kokie 30 000 pasirasytu…Jei taip norisi griauti, tai nuverskit ta idiotiska boksta ant Laisves a. 1 stogo.

  • Atsakyti
  • na nezinau kas del bobu grioveju, bet psakutinius 20 metu miesto ivaizdziu ,,rupinosi,, toks miesto dizaineris romka luksas, tai to vyri idirbis matomas, tragiskos reklamos, baisios viesosios erdves, gal jau geriau boba kuri griauna nei senis kuris kabinete miega ir alga gauna

   • Atsakyti
  • Kad seniai to boksto nebera jau.

   • Atsakyti
 • Paveikslai dar tik žadami. Kol centrą pastatys, gali gerb. Menininkas ir persigalvoti, gali ir kiti paveldėti jo turtą, o gali tekti nusipirkti dar brangiau nei pastatas.

  • tikrai pritariu, kol kas vienintelis eksponatas itin nepigiame SEMC centre, tai kepurė…o jei ji ir liks viena….

 • Nesiseka miesteliui su merais ir architektais

  • vytalka su vadapolu va tai merai buvo , va tai vyrai, miesta i 25 milijonu minusa buvo nuvare, es lesu -nulis, fantazijos ir ambiciju -nulis, va ten tai merai, o cia nieksas kazko nori, kazka tvarko, kazka stato, grazinkit vytalika tai bus projektas atgal i praeiti kokiem 25 metam

 • Žmonės labiausiai piktinasi dėl 2 dalykų: betono monstras „plyta“ atrodo daug prasčiau už esamą Garsą, o ta persona, kurios vardu ruošiamasi pavadinti menų centrą ir kuri svaigsta būt „antruoju Miltiniu“ bei pakelti miesto kultūros lygį, Panevėžy itin negerbiama. Dviguba bjaurastis.

  • Atsakyti
 • Skaitau komentarus ir tiesiog šlykštu, kaip patys išrinktieji atrasineja į žmonių parasymus, o iš tikrųjų tai begalinis pinigų leidymas, įdomu ar gasiuniene skaičiuos paskui, kiek bilietų pardavė… Panevėžyje kokia valdžia toks ir miestas slungantis….

  • ir stebiuosi, is kur tas kaimo mentalitetas palikti viska kaip yra, netvarkykit nieko, nei senvages nei laisves a, nestatykit meno centro, parekit kad visi aplinkui vagys ir paziurekit ka miestas tada tures po kokiu 10 metu, visiskai nudrengta senvage, sudeveta laisves a, liks tik turgus ir ,,kulturos,, centras babilonas, a tiesa dar turesit garso kino teatra su 600vietu sale kurioje kina ziuri 10 ziurovu, sekmes , tokiu mastymu sekmingai pradesite vyzas deveti

   • Atsakyti
   • 600 vietu sale yra uzpildoma renginiu metu. 12toku simtadieniai, diplomu iteikimo sventes filmu festivaliu atidarymo vakarai ir pan.. sale nebutinai yra skirta tik filmams ji turi ir scena. Viskas ko reikia tai remonto garsui ir nekainuos 10 mln kaip dabar prasiskolines panevezys ruosiasi isleisti tokias sumas pinigu visiskam niekniekui. Neseniai atodare Mesmale visa para veikianti bara/restorana tai to menu centro pastoges puikiai tiks nusilengvinti ar parukyti jaunimui.

   • Tvarkyti – tai nereiskia statyti betono „plytas“ vietoj Garso, kur investuota i siuolaikine garso iranga, atnaujinta sale, vyksta veikla. Ar statyti juodus namus Laisves aikstej! Naujesnes trinkeles vietoj dar nesenu ir mauzoliejus vidutinybems pakeis mentaliteta?

    • Atsakyti
  • Parduos tuos bilietus visiems miesto moksleiviams – privalomu būdu.

   • Atsakyti
 • Numyres miestas, jokio traukos objekto, kas tas dailės paveikslai, kas eis žiūrėti, kad tvarko miestą gerai, bet kaina nereali, gal pažiūrėkite, kiek žmonių prašymu, pageidavimų turite, bet atsimuša kaip į sieną, pinigų nėra, nėra perspektyvos, o pinigus mėtyti neapgalvotai yra.

 • Būtinai reikia naujovių, jau ir taip miestas apgriuvęs su sovietine autobusų stotim ir buvusiu Konservų fabriku priešakyje. Toks pat ir „Garsas“, tuoj nugrius pats, jei nenugriaus. Kažin kiek iš tų 3600 yra buvę jame ir kaip dažnai, kad prieštarauja. Nors viena erdvė mieste būtų moderni ir šiuolaikiška, o tai liksim ir toliau su prasto kaimo vaizdu.

 • ko nusipelne pan edrigevic kad jo vardu pavadinti cenra juk jis pabego is Lietuvos o keli ,,menininkai ,,nori tai prastumti

  • Atsakyti
 • Nu paklausykite gi tikrų teisybį. Reikia palikti kino teatrą tokį koks yr, paskelbti saugomu būtinai. palikti reikia ir autobusų stotį kokia yr, paskelbti saugomu objektu būtinai. Nu galima būtų nebent aukštų tvorų pastatyti ir visų visų centrų su visu krantinį aptverti. Tadu paskelbti saugomu paminklu ir lankomu už bilietus. Tokios atrakcijos pažiūrėti važiuos ir iš Japonijos.

  • Atsakyti
 • Beda ta, kad „ne kaimieciai“ is Anyksciu, o ypac is Lepsiu, sugalvojo per prievarta kulturinti „kaimiecius paneveziecius“. Bet ne pravardes svarbu, o tai, kad pirmiausia reikia sugebet zmoniskai isiklausyti ir isgirsti miesto bendruomene. Ne vien eurus matyti savo vizijose, galimai – ir kisenese. Kai kas is savivaldybes jau suprato, kuo kvepia paraso dejimas po juodais siulais siutais pinigu isisavinimo“projektais“ ir laiku isnese kudasiu. Bet dar liko buku kamikadziu, kandidaciu i moteru pataisos namus 🙂

  • Atsakyti
 • Tai, kad jis ir dabar sugriuvęs.
  Geriau statykim.

  • Atsakyti
  • Su tokiu poziuriu visi senamiesciai turetu buti sugriauti ir vietoj ju maximos pastatytos.. Kam kazka griauti jei galimma uz 10x pigiau renovotuoti ir islaikyti kas visiem yra zinoma, ir brangu. Seneliai, tevai o dabar ir ju vaikai anukai vaiksto i si kino teatra. Istorijos negali istrint su buldozeriais ir kazkoki plastiko betono gabala pastatyti su tuscia neapibrezta veikla.

 • Ne taip senai, tai buvo naktinis klubas su alkocholiu ir rukimu viduje ( dabar dar smirda).banditėliai senius besmegenius lipdė. Visa tai yra mūsų miesto kultūra, kuria reiktų “ išsaugot.“

  • Visur taip buvo kai rukymas buvo leidziamas patalpose nereikia cia dramatizuoti. Pries 20-30m panevezys buvo banditu sostine. Issaugoti ir suremontuoti. Pigus bilietai nuostabiai patogi vieta jaunimui arti skaistakalnis, kavines barai, viesbuciai. tai puiki vieta islikti autentiskam Kino teatrui.

 • Tik griaukit greičiau ta sovietų šmėklą ,ten lankosi per seansą po kelis žiurovus .Ar verta šmėkla laikyti mieste

  • 90% lietuvos daugiabuciu pastatyti sovietu laikais gal ir griaunam visus vietoj renvovacijos? Is kur tokiu nemastanciu psichu atsiranda…

   • Pritariu 100%

  • O paveikslų eis žiūrėt tūkstančiai,gal geriau sutvarkyti šildymą ir tureti mieste viena rimta didele sale

 • Tašytojai ar jūs einat į ta šūdiną garsa

 • Apie ka jūs svaigstat apie ta šūdina pastatą ,kokia jo aplinka darko mūsų miestą O tie kurie ūžstoje ar buvo nors karta viduje? Ten baisu primena sovietmeti.Atsibuskit.

  • Nepatinka nesilankyk niekas gi nevercia, galesi eiti i apollo mokesi uz bilieta 11e.

   • Atsakyti
 • Greičiau verskit ta sovietinį šūdą .jei norit Garso tai atstatykit seną kur vaikystėje eidavom

 • Tas garsas kazkoks nesusipratimas ,daug triuksmo del sudo

 • MES , PANEVĖŽIEČIAI, PASISAKOME UŽ “ GARSO“ IŠSAUGOJIMĄ .!!!!! KODĖL NEPASKELBTAS VISUOTINIS PARAŠŲ RINKIMAS UŽ KINO TEATRO “ GARSO “ IŠSAUGOJIMĄ ? PASIRAŠYTUME 100 proc. – PRANEŠKITE, DĖKITE SKELBIMUS Į PAŠTO DĖŽUTES, KUR ATEITI PASIRAŠYTI ?
  Norima apiplėšti ir sužludyti Panevėžio m. ir krašto žmones, kad sėdėtų tamsybėse, kad nebūtų kur nors filmus pažiūrėti…NIEKAS NESITIKĖKITE KO NORS NAUJO-REIKALINGA IŠSAUGOTI TĄ KĄ TURITE. TIK BUDRUMO , PANEVĖŽIEČIAI , IR APGINKIME SAVO TURTĄ.!!!!

 • ŠALIN RANKAS NUO KINO TEATRO “ GARSAS “ !!!!!

  • Atsakyti
 • Greiciau griauti ta Garsa ir statyti menu centra. Kiek galima diskutuoti.

  • Kartu tu į ji nueisi,idomu,ar bent 1 karta esi buves Pnv paveikslų galerijoje??paziurekite lankytojų statistika ir atšoks fantazijos

 • Gyvenu Kėdainiuose ir kino teatras „Garsas“ yra vienintelis objektas dèl kurio atvykstu į Panevezį.Jeigu jo leliks tai katadtrofa Panevežiui. Tu meno centru pilna ir visai neidomus.

 • Garso laukia nacionalinio fudbolo stadiono likimas

 • Siūlau garsą atiduoti tiems ekspertams ,tegu ji ir turi, o paskirtus pinigus, menų centrui, grąžinti į biudžetą

 • Nugriaut ir išvežt ir kuo greičiau. Prie to pačio dar reikia nugriaut ir iškasus išvežt sportrūmį su visa sale baseinu ir stadionu. Pastatyti jo vietoje naują futbolo stadioną su baseinu, turinčiu 50m vonią.

 • Bet kokia statyba yra pigesnė nei seno rekonstrukcija. Griauti „Garsą“ ir tuo pačiu Sportrūmį su baseinu bei stadionu.

 • Gero gaspadorio mieste,kiek lankosi žmonių paveikslų galerijoje?dar muziejus atsiveža parodų,dar Bitė- nuo keliolikos iki keliasdešimt lankytojų,ir jų nepadaugės,tad sočiai pakanka dabarties objektu,tik aplankykite visas parodas,o pasinaudoti svetimais pinigais ,pastatyt nauja monstrą,o Po to išlaikyti savais pinigais -ir likti be jokios dideles sales,kažin ar tai racionalu,deja miestas tvarkomas,bet prastai,tikriausiai dar daug sovietinio palikimo “ specialistu”

 • Nugriauti, Vilniuje kino teatra irgi labai norejo ,islaikyti“.

 • Aš esu privatus skolintojas, siūlau 2% paskolą. Tai yra teisėta įmonė, turinti garbę ir skirtumą. Mes pasiruošę padėti jums iškilus bet kokioms finansinėms problemoms, mes siūlome visų tipų paskolas, taigi, jei jus domina šis paskolos pasiūlymas maloniai susisiekite su mumis el. paštu: (christywalton355@gmail.com)

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (77)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų