(T. Šiaudinio nuotr.)

Daviniai jau keliauja ant stalų

Daviniai jau keliauja ant stalų

Pirmasis šių metų maisto produktų dalijimas skurstantiesiems prasidėjo be šurmulio ir grūsties. Šį kartą paramos gavėjai į namus parsineš makaronų, grikių kruopų, kiaulienos konservų, konservuotų daržovių sriubos, konservuotų pupelių, avižinių sausainių ir greitai paruošiamos avižų košės.

Eilutė prie nemokamų produktų rikiavosi tik rytą. Vėliau Panevėžio regiono „Maisto banko“ sandėlio duris vėrė pavieniai labdaros gavėjai.

Po ilgesnės pertraukos dalijimo pradžia dažniausiai būna gana triukšminga – ilgai produktų laukę žmonės, sužinoję, kad jie jau skirstomi, lėkdavo pirmą dieną ir sudarydavo milžiniškas eiles. Jose tekdavo kamuotis po kelias valandas.

„Šį kartą tikriausiai sutrukdė oras. O gal rezultatų davė nuolatiniai priminimai, kad visi neskubėtų pirmą dieną – juk tai, kas priklauso, gaus ir vėliau“, – svarsto paramos ir labdaros fondo „Maisto bankas“ Panevėžio regiono vadovė Asta Čeponienė.

Dienų atsiimti jiems skirtus produktus panevėžiečiai dar turi nemažai. Vasario 23-iąją prasidėjęs dalijimas tęsis iki kovo 2-osios.

Per tą laiką maisto produktai bus išdalyti 1677 miesto ir 3282 rajono gyventojams.

Bus daugiau

Remdamasi patirtimi A. Čeponienė sako, kad per kitus dalijimus gavėjų turėtų būti gal net visu tūkstančiu daugiau. Kiekvienais metais paduoti prašymų, kad pirmi gautų produktų, suskumba ne visi turintieji teisę į labdarą. Vėliau prašymų daugėja.

Tie, kurie maisto produktus atsiima dabar, prašymus privalėjo pateikti iki

sausio 23 dienos. Kitąkart labdara bus dalijama nuo balandžio 24 dienos. Norintieji ją gauti tada prašymus turi pateikti iki kovo 15-osios.

Panevėžiečiai bei Velžio ir Panevėžio seniūnijų gyventojai maisto produktus pasiima sandėlyje Kranto gatvėje. Kitų seniūnijų gyventojams labdara skirstoma seniūnijose.

„Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovė atkreipia dėmesį, kad šiemet nepasiturintiems žmonėms numatyta skirti labai įvairių produktų – kiekvieną dalijimą jie bus kitokie.

Šį kartą paramos gavėjai į namus parsineš makaronų, grikių kruopų, kiaulienos konservų, konservuotų daržovių sriubos, konservuotų pupelių, avižinių sausainių ir greitai paruošiamos avižų košės.

Ne visiems tokios dovanos patiko. Žmonės skundėsi norėję, kad paketuose būtų miltų, aliejaus ir kitų vertingesnių produktų.

„Per porą prisėdimų tuos konservus suvalgysiu – o duoda dviem mėnesiams. Naudos mažai “, – svarstė nepatenkintas panevėžietis.

Įvairūs produktai

„Maisto banko“ vadovė sako, kad jau numatyta per kitus dalijimus skirti miltų, aliejaus, cukraus, vištienos konservų ir kt. Ketinama skirti ir dar niekada paketuose nebūdavusių produktų, pavyzdžiui, konservuotų žaliųjų žirnelių.

„Ką jiems duosi, tas negerai. Nors ši parama skiriama sunkiausiai besiverčiantiesiems, vienas šūkavo, kad tokius produktus į konteinerį išmetantis.“

Panevėžietis

„Bet nepatenkintų visada buvo ir bus. Kai būna miltų, piktinasi, kad nėra makaronų, konservų ar panašiai. Dalijame tai, ką gauname iš

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo“, –„Sekundei“ teigė vadovė.

Vis dėlto, pasak A. Čeponienės, dauguma labdaros gavėjų pretenzijų nereiškia, dėkoja už paramą.

„Sekundės“ kalbinta panevėžietė Aurima Urbonaitė tvirtina esanti patenkinta ir neskirsto dovanotų produktų į tinkamus ar netinkamus. Tris vaikus auginanti moteris sakė, kad tokiai šeimai prasimaitinti nelengva. Tad kiekvienas dovanotas produktas yra vertinamas.

Iš gaunamos socialinės pašalpos nedaug kas ir lieka, kai sumokami komunaliniai mokesčiai. Ją stebina viskuo nuolat nepatenkinti žmonės.

„Ką jiems duosi, tas negerai. Nors ši parama skiriama sunkiausiai besiverčiantiesiems, vienas šūkavo, kad tokius produktus į konteinerį išmetantis. Tai ir kyla klausimas, ar labdara tikrai visiems reikalinga? Kam imti ir mėtyti? – svarstė moterį atlydėjęs draugas.

Paramos maisto produktais gali prašyti žmonės, kurių šeimos pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį – 153 eurų. Išimties tvarka parama gali būti skiriama ne daugiau 204 eurus per mėnesį gaunantiems asmenims.

„Maisto banko“ vadovė A. Čeponienė sako, kad artimiausiu metu ta suma, kai įgyjama teisė gauti paramą, netrukus turėtų padidėti. Apie tokias permainas jau kalbama aukščiausiu lygiu.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų