Daugiausiai peršalimo ligos kamuoja panevėžiečius

Daugiausiai peršalimo ligos kamuoja panevėžiečius

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Panevėžio departamentas informuoja, kad Panevėžio regione bendras sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2017 m. 47-ąją sav. (lapkričio 20-26 d.), palyginus su šių metų 46 sav. duomenimis, šiek tiek padidėjo ir siekė 57,65 atv./10 tūkst. gyv. (46-ąją sav. buvo 48,97 atv./10 tūkst .gyv.)

Praėjusią savaitę didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI buvo Panevėžyje (89,33 atv./10 tūkst. gyv.), mažiausias – Panevėžio r. (10,94 atv./10 tūkst. gyv.). Per savaitę labai padidėjo sergančiųjų Biržų r. – nuo 47,91 iki 83,45 atv./ 10 tūkst. gyv.

Sunaudota 66,4 proc. sezoninio gripo vakcinos dozių

Primename, kad 2017-2018 m. gripo sezonui Panevėžio apskričiai skirta 9 697 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozės, kurios naudojamos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Iki š. m. lapkričio 1 d. jau įskiepyta 6 443 sezoninio gripo vakcinos dozės

Kaip atpažinti: gripas ar peršalimas?

Pagrindinis skirtumas tarp gripo ir peršalimo – karščiavimas. Peršalus temperatūros nėra arba ji yra nežymi (apie 37 o C), o gripo atveju pakyla aukšta temperatūra (didesnė nei 38 oC).

Gripo simptomai prasideda staiga (per 12 val.): sausas kosulys, bendras silpnumas, nuovargis, galvos ir raumenų skausmai. Taip pat gali būti nosies užgulimas, gerklės skausmas, sloga. Liga trunka nuo 4 iki 7 dienų, temperatūra krinta staiga arba palaipsniui. Kiti simptomai nyksta palengva, kosulys ir silpnumas gali likti po gripo kelias savaites.

Peršalimo simptomai atsiranda pamažu, laipsniškai. Šios ligos būdingi simptomai yra: lengvas iki vidutinio gerklės skausmas, čiaudulys, sloga, švelnus kosulys. Skirtingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingas šaltkrėtis, galvos ir raumenų skausmas, krūtinės diskomfortas. Peršalimo trukmė – 3-4 d. Priešingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingos komplikacijos.

Komentarai

  • Peršalimas 🙁 Nėra tokios diagnozės. Virusinė infekcija, kuria užsikrečiama nuo kito sergančiojo. Jei nebūtų užkrato, galite ir į ledą sušalti, nesusirgsite. Ir trunka ne 3-4 dienas, o mažiausiai 2 savaites, kol pilnai atsistato kvėpavimo takų gleivinė. Neikite į darbus sirgdami, neplatinkite infekcijų!!! Vienam ta pati infekcija tik slogą sukelia, o kitam plaučių uždegimą. Nebent esate labai kerštingas, turite daug priešų ir norite, kad jie pasikankintų ir išleistų kelias dešimtis, o gal ir šimtus eurų gydymui. Tuomet jūsų valanda atėjo.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų