V. Bulaičio nuotr.

Panevėžio Dailės galerijai atnaujinti – per milijoną eurų

Panevėžio Dailės galerijai atnaujinti – per milijoną eurų

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra – Dailės galerijai aktualizuoti skirta beveik 1 mln. Eur ES investicijų.

Projektui įgyvendinti miestas pridės per 175 tūkst. Eur.

„Tvarkysime dar vieną mūsų miestą garsinantį kultūros židinį, kurio galimybių iki šiol negalėjome išnaudoti. Tai puiki naujiena ne tik kultūros, bet ir visai miesto bendruomenei. Dabar Panevėžys galės didžiuotis ne tik atnaujintu Moigių kompleksu ir naujomis Kraštotyros muziejaus veiklomis, bet ir šviesia, patrauklia Dailės galerija“, – sako administracijos direktorius Rimantas Pauža.

„Tikimės, kad rangovams pavyks įgyvendinti projekto dvasią ir esmę atspindintį uždavinį – galerijos aktualizavimas ir modernizavimas. Pastatas pirmą kartą pradėtas eksploatuoti 1910 metais, jo istorija ilga ir įdomi, jau buvo perstatytas, įgijo priestatą. Tikimės, kad pasitinkant Dailės galerijos įkūrimo 30-metį panevėžiečiai ir miesto svečiai jau eis į modernią, šiuolaikinės visuomenės poreikiams pritaikytą įstaigą“, – sako Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Numatyta sutvarkyti Dailės galerijos pastatą: atidengti ir restauruoti autentišką išlikusią rytinę sieną, apšiltinti pastato sienas, stogą, pamatus, atnaujinti inžinerinius, elektros tinklus, įrengti įgarsinimo sistemą, suremontuoti I ir II aukštų patalpas – ekspozicijų erdves, rūbinę ir holą, įrengti edukacinę klasę, pritaikyti Dailės galeriją kultūrinei bei edukacinei veiklai. Bus įsigyta multimedijos, edukacinė įrangos, baldų.

Planuojama, kad Dailės galerijos pastato atnaujinimo darbai prasidės lapkričio mėnesį. Projektą numatyta įgyvendinti iki 2019 m. spalio.

Komentarai

  • Dailės galerija iš esmės yra ne lankytinoje vietoje. Reikėjo jau seniau ją vystyti vietoje sporto salės , Laisvės aikštėje. Būtu reikšmingas aikštės akcentas . Dabar kažkokiame užkampyje .. Nei patogu privažiuot . Nei fasadas matomas …

    • ???????????????????????? Mano nuomone Panevėžiui strategiškai naudinga persikelti arčiau Baltijos jūros arba Atlanto vandenyno ………………………………..

      • Matau , kad tu jau ir pradedi keltis ….

  • Labai geras ir protingas komentaras. Ir būtų Laisvės a. trauka didesnė.

  • tegu tasko toliau pinigus jug dailes galerija tokia panevezy svarbi kaip ten visi lankosi:D lietuvoje betvarke didziausia visoje europoje,o valdzia sudams pinigus milijonais skirsto,uzdarykit tuos klaunus kurie valdzioje pinigus svaisto,kiek taip imanoma kur nori kada nori kiek nori tiek ir svaisto,krapstykite tuos avinus lauk,bu vapse lietuva nuo zemelapio jauciu pati isitrins:)

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų