Daugiabučio gyventojai neranda teisingumo

Daugiabučio gyventojai neranda teisingumo

Ateities gatvės 28-o namo gyventojai jau keletą metų negali surasti teisybės. Dar 2015 metais išsiaiškinus galimą nusikaltimą, jiems iki šiol nepavyksta prisibelsti į teismo duris.

Nemaloni istorija prasidėjo prieš porą metų, kai keičiant devynaukščio daugiabučio langus namo pirmininkas Kazimieras Grybė šalia lifto šachtos pastebėjo didžiulį elektrą naudojantį prietaisą.

„Iš pradžių paklausiau liftininkų, ar tai jų įranga. Gavęs neigiamą atsakymą, pasikviečiau šią sritį išmanantį draugą. Jis atpažino, kad toji dėžė skirta tam, jog suteiktų energijos ant stogo pritvirtintai palydovinei antenai, kuri interneto ryšį perduoda mažuose miesteliuose gyvenantiems žmonėms“, – „Sekundei“ pasakojo namo pirmininkas.

Išsiaiškinęs apgavystę, K. Grybė nukirpo visus laidus, tačiau po kelių dienų apsilankęs rakinamoje lifto šachtoje pamatė, kad šie vėl prijungti.

„Kai dar kartą nukirpau laidus, kitą dieną pamačiau į kiemą įsukantį automobilį, ant kurio puikavosi užrašas „Internetas“. Paaiškėjo, kad daugiabučio elektrą visą laiką naudojo Molėtuose įsikūrusi interneto paslaugas teikianti įmonė „NNT“. Dėl šio aparato per parą būdavo išnaudojama apie 3 kW, o per mėnesį apie 100 kW elektros energijos. Panašiai tiek, kiek suvartoja vienas butas. Kai paskambinau įmonės vadovui Ernestui Rebeckui, telefonu atsiliepė moteris, tikriausiai jo žmona. Tuomet, užuot atsiprašiusi, ji mane išvadino įvairiais necenzūriniais žodžiais ir neišmanėliu“, – piktinosi vyras.

„Ant stogo buvo rasta palydovinė antena su UAB „NNT“ lipduku, nors jokių sutarčių namas nebuvo sudaręs. Tad kaip gali trūkti įrodymų?“

K. Grybė

Penkerius metus namo pirmininko pareigas einantis K. Grybė pripažino, kad apskaičiuoti patirtus nuostolius nėra paprasta. Pasak jo, namo bendrija nėra sudariusi jokių sutarčių, todėl atsekti, kada įranga buvo sumontuota, beveik neįmanoma.

„Kai dar nebuvau namo pirmininkas, mačiau, kad darbininkai ant stogo vedžiojo kažkokius laidus, tačiau tuomet per daug nesigilinau. Manome, kad šis įrenginys elektrą naudojo bent 60 mėnesių ir dėl to patyrėme 800 eurų nuostolį. Be to, tie, kas pastatė anteną, nemokėjo ir stogo nuomos mokesčio, kuris siekia 10 eurų per mėnesį“, – teigė K. Grybė.

Nuo Ateities gatvės 28 devynaukščio stogo laidai buvo nutiesti ir į kitus daugiabučius. T. Šiaudinio nuotr.

Nuo Ateities gatvės 28 devynaukščio stogo laidai buvo nutiesti ir į kitus daugiabučius. T. Šiaudinio nuotr.

Nuvylė ne tik apgavikai

Išaiškinta galima vagystė buvo ne vienintelė nesmagi staigmena namo gyventojams. Po nemalonaus pokalbio su įmonės vadovo žmona K. Grybė kreipėsi į policiją, tačiau vos pradėtas tyrimas buvo nutrauktas.

Nusprendęs netylėti ir nenuleisti rankų vyras kreipėsi į prokuratūrą, tačiau ir tą kartą byla teismo nepasiekė. Galiausiai bandymai išsiaiškinti tiesą nebuvo sėkmingi ir trečiąjį kartą, nes tyrimą nutraukė ir vyresnysis prokuroras.

„Praradęs kantrybę kreipiausi į Panevėžio apygardos prokuratūros vadovę Nidą Grunskienę, peržvelgusi dokumentus ji pripažino, kad byla privalo būti išnagrinėta, o kaltininkai nubausti. Ji net gi surašė planą su datomis, skirtą tyrėjam, kad šį kartą darbai būtų išties atlikti, o ne vilkinami. Labai tikiuosi, kad po šio sprendimo ledai pajudės iš vietos. Viskas tęsiasi jau dvejus metus, tad bijome, jog dar po metų gali sueiti senaties terminas“, – kalbėjo namo pirmininkas.

Pasak K. Grybės, visus kartus tyrimas buvo nutrauktas remiantis tuo, kad nepavyko rasti pakankamai įrodymų ir tiksliai nustatyti kaltininkų. Tačiau namo pirmininkui šis paaiškinimas kelia tik juoką.

„Ant stogo buvo rasta palydovinė antena su UAB „NNT“ lipduku, nors jokių sutarčių namas nebuvo sudaręs. Tad kaip gali trūkti įrodymų?“ – stebėjosi vyras.

Teigia nieko nežinantis

„Sekundei“ susisiekus su interneto paslaugas teikiančios UAB „NNT“ vadovu E. Rebecku vyras buvo nekalbus ir teigė nežinantis, ką pasakyti.

„Šiuo atveju neturiu jokios nuomonės. Labai retai lankausi Panevėžyje, tad nelabai galiu ką pakomentuoti“, – teigė E. Rebeckas.

Paklaustas, ar įmonei mesti kaltinimai teisingi, vadovas nuo atsakymo išsisuko teigdamas, kad Ateities gatvėje 28-ojo daugiabučio gyventojams neteikia jaukių paslaugų.

Tačiau šią informaciją iš dalies paneigė namo pirmininkas. K. Grybė pripažino, kad kilus įtarimams dar 2015metais norėjo išsiaiškinti, ar minėtoji įmonė teikia interneto paslaugą jo name.

„Paprašiau, kad į UAB „NNT“ paskambintų mano žmona ir apsimestų, kad nori užsisakyti paslaugą. Tą kartą atsiliepusi moteris labai gražiai ir aiškiai išvardijo, kokie planai galioja mūsų rajone, atskleidė kainas ir informavo, kaip užsisakyti paslaugą“, – prisiminė K. Grybė.

Ne pabaiga

Generalinės prokuratūros komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė patvirtino, kad minėtas ikiteisminis tyrimas du kartus buvo nutrauktas dėl patikimų duomenų trūkumo.

Ekspertai negalėjo pateikti kategoriškos išvados, kiek tiksliai elektros energijos galėjo būti nelegaliai sunaudota bei kiek laiko minėta bendrovė galbūt nelegaliai naudojo namo bendrijai tiekiamą elektros energiją. Tokios informacijos negalėjo pateikti ir pareiškėjas, to negalima nustatyti ir iš dokumentų, kurie paimti iš namo bendrijos“, – „Sekundei“ teigė specialistė.

Nepaisant to, sausio 24 dieną Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiosios prokurorės Nidos Grunskienės sprendimu šis ikiteisminis tyrimas buvo atnaujintas dar kartą.

R. Stundžienė pažymėjo, kad dėl galibūt daugiabučio bendrijai padarytos materialinės žalos bendrijos atstovai galėjo bylinėtis ir civilinio proceso tvarka. Dėl neteisėtai naudojamos elektros energijos pagal LR Baudžiamąjį kodeksą numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

T. Šiaudinio nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų