Darželyje – gerumo šventė

Darželyje – gerumo šventė

Lopšelio-darželio „Sigutė“ bendruomenė aktyviai įsitraukė į išsipildymo akciją, skatinančią prisidėti prie paramos sergantiems vaikams. Iniciatorės ir organizatorės – Jurgita Ramoškienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Alma Valiukienė, auklėtoja metodininkė, ir Danė Janikūnienė, vyresnioji auklėtoja.

sigute

Nuspręsta kepti pyragus, vaišinti visus norinčiuosius, o aukas skirti Diušeno raumenų atrofija sergančiam Justui iš Šiaulių. Berniukas susirgo šia klastinga liga 7-erių metų. Ligai progresuojant atrofuojasi raumenys, o mirtis ištinka, kai visiškai nusilpsta širdies ir plaučių veiklą palaikantys raumenys.
Mamos teigimu, Justas labai norėjo rasti raganosio ragą, nes žinojo, kad jis labai brangus, o jį pardavęs, galėtų pirkti vaistų, kurie sustabdytų ligą. Taip raganosis tapo Justo paramos fondo simboliu. Berniukui reikalingi vaistai kainuoja 200 000 eurų, tai neįkandama suma. O ir gauti jų galima tik JAV. Vaistai sujungia nutrūkusią DNR grandinę ir raumenys nebenyksta. Tačiau šiuo metu Justas jau neįgaliojo vežimėlyje ir iš jo vargu ar pakiltų, bet gyventų.
Lopšelio-darželio bendruomenės nariai nutarė kiek gali pagelbėti Justui ir lapkričio 8 d. ugdymo įstaiga pakvipo pyragais. Nuo 16 val. tėveliai, seneliai, kiti vaikų artimieji, vaikai, visi norintieji galėjo eiti į aktų salę, kurioje puikavosi gražiai įpakuoti, su meile išradingai iškepti pyragai.
Visi atvykusieji skambant muzikai galėjo skanauti pyragų vietoje, užgerdami kvapia arbata, arba neštis namo. Visi kepiniai neturėjo konkrečios kainos, jų buvo galima ragauti už priimtiną auką. Prie Justo ir jo mamos nuotraukos norintieji galėjo paskaityti apie Diušeno ligą, susipažinti su Justo istorija.
Lapkričio 10 d. surinktos aukos iškeliavo į banką ir buvo pervestos Justo paramos fondui. Tikimės, kad ši diena ilgai išliks visų širdyse kaip susimąstymo ir gerumo diena, nes visus mus ligos gali užklupti netikėtai, o rodyti gerumą progų ieškoti nereikia. Reikia tik labai norėti ir tikėti.

Berutė Laureckienė
Lopšelio-darželio „Sigutė“
direktorė

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų