Dailės galerijoje – fotomenininko Stasio Povilaičio portretų paroda

Dailės galerijoje – fotomenininko Stasio Povilaičio portretų paroda

Lapkričio 23 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Portretai pagal M.M. eiles“. Parodą sudaro dvi dalys: S. Povilaičio fotografijos ir žinomų poetų ranka rašyti tekstai apie fotografiją. Portretų jungiamąja ašimi tapo lietuvių literatūros klasiko Marcelijaus Martinaičio eilės. 

S.Povilaitis svarsto, kad kategoriškumas, tiesos sakymas į akis ir maksimalizmas veda į priekį, leidžia pasiekti užsibrėžtų tikslų. U.Mikaliūno nuotr.
„Jungti vaizdą ir tekstą esu bandęs jau anksčiau. Taip sutapo, kad prieš porą metų literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu atsirado ideali galimybė fotografuoti šio renginio dalyvius – Lietuvos literatūros pasaulio žmones. Suprojektavęs eilėraštį ant ekrano, kviečiau juos atsistoti prie jo ir ramiai žiūrėti į mane. Ant fotografuojamų veidų natūraliai atsirado įdomios Marcelijaus Martinaičio „Kukučio baladžių“ žodžių kombinacijos. Žmonių veidai pasikeitė, įgavo kitokią prasmę ir spindesį“, – pasakoja S. Povilaitis.
Pasak fotomenininko, M. Martinaičio eiles jis pasirinkęs neatsitiktinai.
„Tai pagarba prieš trejus metus į amžinybę iškeliavusiam klasikui. Kartu tai neįžeidžia poetų, kuriuos fotografavau. „Kukučio baladės“ jau tapo lietuvių literatūros aukso fondu. Jose puikiai atskleidžiamas svarbus M. Martinaičio poezijos motyvas – senosios, archaiškosios, kaimo pasaulėjautos susidūrimas su moderniu pasauliu“, – sako S. Povilaitis.
Parodos lankytojai išvys plejadą literatūros pasaulio asmenybių: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus Donaldą Kajoką, Aidą Marčėną, Kęstutį Navaką, Kornelijų Platelį, taip pat panevėžietes poetes Elvyrą Pažemeckaitę, Editą Misevičiūtę, Solveigą Ska, Joaną Vigą Čiplytę ir kitus. Šalia – žinomi meno ir kultūros žmonės: literatūrologas, vertėjas, eseistas Laimantas Jonušys, poetė, menotyrininkė, parodų kuratorė Laima Kreivytė, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, vertėjas Steponas Kubeckas.
Vaizdo ir literatūros sąšauką parodoje pratęsia „Panevėžio literatūrinės žiemos“ poetų tekstai apie fotografiją, jų pačių surašyti S. Povilaičio bloknoto lapeliuose.
„Fotografija yra tai, kas, nuspaudus mygtuką, man neišeina“, – viename iš jų prisipažįsta Kornelijus Platelis.
S. Povilaičio parodos „Portretai pagal M.M. eiles“ kodas: Eilėraštis, Nevėluok.
Paroda Dailės galerijoje veiks iki gruodžio 11 dienos.

„Sekundės“ inf. 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų