Dailės galerijoje – Advento koncertas „Laukimas“

Dailės galerijoje – Advento koncertas „Laukimas“

Gruodžio 3 d. 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks kamerinis koncertas „Laukimas“.

advento-koncertas-laukimas

Artėjant didžiajai metų šventei jaunų ir kūrybingų menininkų duetas – Mykolas Natalevičius ir Gabija Rimkutė – kviečia Panevėžio miesto gyventojus į koncertą, skirtą muzikiniams apmąstymams religinėmis-dvasinėmis temomis.

Adventas – tai susikaupimo, ramybės ir laukimo metas. Tokiomis nuotaikomis nuspalvinta ir atlikėjų pasirinkta programa – nuo šviesaus sutelktumo barokinėse J. S. Bacho ir G. F. Hӓndelio arijose, gelmės ir filosofiškumo Ch. Iveso modernistinėse dainose, iškilmingumo A. Adamo giesmėje „O, šventa naktie“ iki mistinių stebuklo nuojautos vaizdinių O.Messiaeno pjesėse „Pirmoji Mergelės Komunija“ bei džiaugsmingųjų „Kalėdų“.
Greta paminėtų kūrinių koncerte taip pat skambės ir šiuolaikinių autorių kompozicijos. Tai estų kompozitoriaus Arvo Pӓrto meditatyvaus turinio fortepijoniniai opusai bei paties M.Natalevičiaus sukurti kūriniai – šv. Kalėdoms skirtas „Puer natus“, meditatyvus kūrinys fortepijonui „Svajingai“ ir „Iš dulkių į dulkes“.
Sodraus balso kompozitorius ir dainininkas (bosas) M. Natalevičius muzikos mokytis pradėjo šešiolikos metų. Nuo 2008 metų jo kūryba susilaukė įvairių apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. M. Natalevičius dainavimo mokėsi Lietuvos ir Danijos muzikos akademijose. 2012-aisiais už kūrybinę veiklą jis buvo apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos Jaunojo menininko premija. Kompozitoriaus veikla neapsiriboja kūryba: jis dažnai koncertuoja kaip dainininkas ir pianistas.

Tarptautinių konkursų Anglijoje, Danijoje, Graikijoje ir Lietuvoje laureatę pianistę Gabiją Rimkutę studijos meno doktorantūroje pastūmėjo į sakralumo paieškas muzikoje. Atlikėjos repertuaro svarbią dalį užima filosofinio-dvasinio turinio muzika: O. Messiaeno, H. Otte, A.Pärto ir lietuvių kompozitorių kūriniai. Pastaraisiais metais šių autorių kūrybos pagrindu pianistė rengia originalius teminius rečitalius („Muzika ir meditacija“, „Velyknaktis su Olivier Messiaenu“).

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų