Apie pavojingai kelyje manevruojantį automobilį buvo pranešta bendrajam pagalbos centrui, tačiau jau po kelių minučių didžiuliu greičiu lekianti mašina vertėsi. Ją vairavęs panevėžietis iškrito pro langą ir buvo mirtinai traumuotas. T.Markelevičiaus nuotr..

Chuliganiškas vairavimas prišaukė mirtį

Chuliganiškas vairavimas prišaukė mirtį

Savaitgalį Panevėžio apskrities keliuose neišvengta skaudžių eismo įvykių. Vienas jų paženklintas mirtimi.

Kupiškio rajone, ties Noriūnų kaimu, 46-erių panevėžietis nesuvaldė automobilio, kelis kartus vertėsi ir iškritęs iš automobilio žuvo vietoje. Nors apie chuliganišką manevravimą kelyje buvo informuoti policijos pareigūnai, nelaimei užbėgti už akių nepavyko.

Apie tai, kad automobiliu „Opel Vectra“ galbūt važiuoja neblaivus vyras, bendruoju pagalbos telefonu pranešė iš paskos važiuojančių vaikinų kompanija. Jie informavo, kad „Opel Vectra“ vairuotojas pavojingai manevruoja, ne kartą buvo išvažiavęs į priešpriešinę eismo juostą, taip sukeldamas avarinę situaciją.

Jaunuoliams dar bendraujant su Bendrojo pagalbos centro operatore kelio Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys 69,027 kilometre, ties posūkiu į Noriūnus, pavojų aplinkiniams kėlęs automobilis, užvažiavęs ant žvyruotos kelkraščio dalies, pradėjo slysti, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą. Automobilis tapo nevaldomas ir kelis kartus vertėsi, kol atsidūrė pievoje.

Pirminiais duomenimis, vairuotojas nesegėjo saugos diržo, tad iškrito pro pravirą automobilio langą ir buvo mirtinai traumuotas. Atvykusiems medikams teko konstatuoti vyriškio mirtį.

Ekspertai dar turės patvirtinti, ar žuvusysis buvo neblaivus. Tačiau jau dabar aišku, kad vyras neturėjo teisės sėstis prie automobilio vairo, be to, transporto priemonė buvo techniškai netvarkinga ir jau kurį laiką išregistruota. Po avarijos spidometro rodyklė buvo užstrigusi ties 110 km žyma. Laimė, vyras automobiliu važiavo vienas. Nedaug trūko, kad žuvusiųjų būtų daugiau, mat kelios sekundės prieš pradedant slysti automobiliui jis prasilenkė su priešpriešiais atvažiuojančiu motociklu.

Po eismo įvykio pasipylė kritika policijos pareigūnams, kad laiku nebuvo reaguota į pranešimą, tačiau Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Rasa Meištė teigė, kad budintis policijos ekipažas atvyko nedelsdamas, tačiau įvykiai klostėsi žaibo greičiu.

„Policijos ekipažas įvykio vietoje buvo po penkių minučių nuo iškvietimo. Reaguota buvo nedelsiant. Ar žuvusysis policijai buvo žinomas, tokių duomenų neturime“, – „Sekundei“ sakė R. Meištė.

Nukentėjo nėščia moteris

Tragedija vos nesibaigė ir avarija sekmadienio naktį Panevėžio rajone, kelio Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys 105 km. Į 61-erių vyro vairuojamą automobilį „Toyota RAV4“ atsitrenkė iš paskos važiuojantis automobilis BMW 525, vairuojamas 21-erių vyro. Per eismo įvykį nukentėjo „Toytos“ 32-erių keleivė. Kūdikio besilaukianti moteris dėl gresiančio persileidimo nuvežta į ligoninę. Po apžiūros Panevėžio rajono gyventoja išleista gydytis į namus.

Rokiškyje į eismo įvykį pateko į iškvietimą skubantys policijos pareigūnai. Sekmadienio vakarą gavęs pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, policijos pareigūnų ekipažas skubėjo su įjungtais mėlynos ir raudonos spalvos švyturėliais bei specialiais garso signalais. Tačiau Respublikos ir Nepriklausomybės gatvių sankryžoje išvažiuodama iš šalutinio kelio nelygiareikšmių kelių sankryžoje jų nepraleido pagrindiniu keliu prieš transporto priemonių judėjimo kryptį automobiliu „Mazda 6“ važiuojanti 33-ejų moteris. Per eismo įvykį nukentėjo abu policijos automobiliu „Škoda Yeti“ važiavę pareigūnai: 45-erių pareigūnui nustatytas galvos sutrenkimas, o 23-ejų jo kolegei – kairės kojos sumušimas. Abu pareigūnai išleisti gydytis ambulatoriškai.

Savaitgalį prie vairo sulaikyta ir daug neblaivių vairuotojų. Sekmadienį apie pirmą valandą nakties Nemuno gatvėje patikrinti sustabdytas automobilis „Citroen C5“, kurį vairavo 35-erių vyras. Alkoholio matuokliu jam nustatytas 1,77 promilės girtumas, vyras uždarytas į areštinę.

O šeštadienį prie vairo neblaivus įkliuvo traktoriaus vairuotojas. Paįstrio seniūnijoje esančiame Gegužinės kaime, Statybininkų g., traktoriumi „John Deere 6330“ važinėjosi neblaivus 47-erių vietos gyventojas. Jam nustatytas 1,72 promilės girtumas. Vyras sulaikytas. Abiem vairuotojams gresia baudžiamoji atsakomybė.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų