„Sekundės“ archyvo nuotr.

Buvusią sutuoktinę automobiliu sunkiai sužalojęs vyras stos prieš teismą

Buvusią sutuoktinę automobiliu sunkiai sužalojęs vyras stos prieš teismą

Prieš teismą netrukus stos 59 metų Panevėžio rajono gyventojas K. Š. Panevėžio apygardos prokuratūra jam pateikė kaltinimus esant neblaiviam sukėlus avariją, per kurią sunkiai sužalota jo buvusi žmona. Moteris bandė neleisti vyrui išvažiuoti iš kiemo, bet atsidūrė po automobilio ratais. Kaltinamajam teks atsakyti ir dėl sužeistosios palikimo be pagalbos, kai grėsė pavojus jos gyvybei.

Didelį visuomenės atgarsį sukėlusi nelaimė Panevėžio rajone įvyko šiemet, rugpjūčio 7 dienos popietę. Apie 21 val. į kaimą vietos gyventojai iškvietė policiją. Žmonės pranešė, kad galbūt sužeistas žmogus – ant kelio guli šlepetės, matyti kraujo dėmės.

Atvykusiems policijos pareigūnams viena paauglė papasakojo, kad apie 15 val. mačiusi, kaip atbulomis iš K. Š. kiemo išvažiuojantis automobilis „Toyota“ parbloškė moterį ir net kurį laiką vilko po savimi. Išvažiavęs į gatvę, automobilis nė nesustojęs nuvažiavo, o jo tempta moteris po kelių minučių šiaip taip atsikėlusi nuėjo į namą.

Kaimo žmonių iškviestų policijos pareigūnų K. Š. į namus iš pradžių neįsileido. Netgi tuomet, kai apie 23 val. policininkai pateko į vidų, K. Š. nepakluso jų reikalavimams ir buvo sulaikytas. Jam nustatytas vidutinis 1,58 promilės girtumas. Viename kambarių pareigūnai rado stipriai sužalotą, kraujuojančią, lovoje gulinčią ir iš skausmo vaitojančią moterį.

Greitosios pagalbos automobiliu nuvežta į ligoninę sunkiai sužalota moteris skubiai operuota ir gydyta Intensyviosios terapijos skyriuje. Vėliau ekspertai konstatavo, kad jai sunkiai sutrikdyta sveikata – nustatyti kelių stuburo slankstelių lūžimai, daugybiniai šonkaulių bei veido kaulų lūžiai, plėštinės muštinės žaizdos ant viso kūno bei kitos traumos. Be medikų pagalbos sužeistoji nebūtų išgyvenusi.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimų skyriaus tyrėjai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ričardas Juozainis.

Pasak prokuroro R. Juozainio, kaltinamasis prisipažįsta sukėlęs avariją, tačiau tvirtina už automobilio stovėjusios moters nematęs ir esą net nesupratęs, kad ją partrenkė ir vilko.

„Įtariame, kad kaltinamasis tokiu būdu galbūt siekia išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – sakė prokuroras.

Baigiant ikiteisminį tyrimą, nukentėjusioji pateikė prašymą jį nutraukti, nes avarijos kaltininkui atleido ir pretenzijų dėl sužalojimo neturi. Tačiau šį prašymą prokuroras atmetė ir, surašęs kaltinamąjį aktą, perdavė bylą nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Už esant neblaiviam sukeltą avariją, kai buvo sunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 6 metų. Už palikimą be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei, įstatymai numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 2 metų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų