Buvusi socialinė darbuotoja bus teisiama dėl žalos „Maisto bankui“

Buvusi socialinė darbuotoja bus teisiama dėl žalos „Maisto bankui“

Rokiškyje bus teisiama buvusi socialinė darbuotoja, kuri kaltinama neišdalinusi „Maisto bankui“ skirtos labdaros ir padariusi organizacijai tūkstantinę žalą.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, 47–erių metų D. K. pareikšti kaltinimai dėl turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo bei dokumentų suklastojimo. Skaičiuojama, kad „Maisto bankui“ ji galėjo padaryti beveik 7,5 tūkst. eurų siekiančią žalą.

Bylos duomenimis, 2016 metų sausio-liepos mėnesiais D. K. buvo atsakinga už rajono socialiai remtinų asmenų aprūpinimą maistu. Moteris turėjo „Maisto banko“ įgaliojimą penkis kartus per savaitę iš prekybos centrų paimti paskutinės dienos galiojimo maisto produktus vėliau jie pagal sąrašus būdavo išduodami paramos gavėjams.

Įtariama, kad savaitgaliais iš parduotuvių paimtų maisto produktų D. K. socialiai remtiniems žmonėms neišdalindavo, nors privalomuose pildyti dokumentuose pažymėdavo, kad tai padaryta. Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ pateikė dokumentus, kad dėl D. K. veiksmų patyrė 7 tūkst. 440 eurų žalą.

Kaip BNS sakė tyrimui vadovavęs Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Gediminas Stočkus, tyrimo metu nepavyko nustatyti, kur produktai galėjo nukeliauti.

Pasak jo, moteris savo kaltę neigia ir tikina, kad produktai pasiekė asmenis, kuriems buvo skirti.

Už turto iššvaistymą, piktnaudžiavimą bei dokumentų suklastojimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų