Buvęs Panevėžio muzikos mokyklos vadovas Gvidas Vilys darbą rado Pasvalio rajono savivaldybėje. Čia laimėjo konkursą į Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo vietą.“Sekundės“ archyvo nuotr.

Buvusį direktorių priglaudė Pasvalys

Buvusį direktorių priglaudė Pasvalys

Įsižeidęs ir supykęs ant viso miesto buvęs Panevėžio muzikos mokyklos vadovas Gvidas Vilys darbą rado Pasvalio rajono savivaldybėje. Čia laimėjo konkursą į Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo vietą.

Trečiadienis etnomuzikologui, humanitarinių mokslų daktarui G. Viliui buvo pirmoji naujo darbo diena. Dabar jis vadovaus viso Pasvalio rajono švietimo ir sporto įstaigoms.

Tačiau pirmaisiais savo naujo starto įspūdžiais su „Sekunde“ vedėjas dalytis nepanoro. G. Vilys tik patikino, kad naujo darbo nė nesiruošė ieškoti Panevėžyje. Čia jis, vadovaudamas Muzikos mokyklai, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus. Po tokio sprendimo direktorius pats paliko buvusias pareigas, kurias ėjo ketverius metus.

„Jaučiuosi persekiojamas dėl tokio dėmesio. Galiu pasakyti, kad ieškojau darbo, tik ne Panevėžyje, kur tokie valdžios ir politikų ryšiai. Todėl tegu miestas ir džiaugiasi tuo, ką turi“, – piktinosi G. Vilys.

Netekęs darbo jis rudenį bandė kandidatuoti į Panevėžio J. Miltinio dramos teatro direktoriaus pareigas. Tuo pačiu metu buvęs Muzikos mokyklos direktorius dokumentus pateikė ir konkursui dėl vienos Kupiškio rajono kaimo mokyklos vadovo vietos. Tačiau vienintelė panevėžiečio kandidatūra atmesta dėl patirties stokos.

Praeitimi nesidomėjo

Tačiau G. Vilio įgūdžiai ir sukauptas darbo stažas nesukliudė laimėti konkurso Pasvalio savivaldybėje. Čia lapkričio 17 dieną įvykusioje apklausoje žodžiu dalyvavo du pretendentai. Abu jie ne iš Pasvalio rajono.

„Mūsų savivaldybėje, kaip ir kitose panašiose, yra ir darbuotojų, ir specialistų iš kitų rajonų. Daugiausia jų iš Panevėžio. Ir naujasis vadovas, mano žiniomis, čia važinės“, – „Sekundei“ teigė Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Užuotas.

Abu konkurse dėl Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo vietos dalyvavę pretendentai, anot jo, pasirodė apylygiai. Jiems sudaryta komisija tokius pačius klausimus parengė iš anksto.

Paklaustas, ar vertintojai ir darbdaviai žinojo apie G. Vilio kandidatūrą atmetusį Kupiškio rajono savivaldybė sprendimą, administracijos direktorius teigė apie tai negirdėjęs.

Anot jo, mokyklos ir Savivaldybės skyriaus vadovo atrankos skiriasi. Be to, pasvaliečiai esą nelinkę susidaryti išankstinės nuomonės apie savo naują darbuotoją.

„Gal konkursą dėl Kupiškio mokyklos laimėjo stipresnis kandidatas. Bet jei buvo tik vienintelis pretendentas, tai labai įdomiai priimtas sprendimas. Nors čia ir sunku ką nors komentuoti“, – šiek tiek nustebo R. Užuotas.

Tuo metu Panevėžio muzikos mokykla vis dar dirba be vadovo. Jau kartą paskelbtas konkursas neįvyko, nes neatsirado pretendentų į šią vietą. Dabar vėl skelbiamas naujas konkursas. Pretendentų dokumentų miesto savivaldybėje laukiama iki gruodžio 21 dienos. Atranka organizuojama po Naujųjų metų, sausio 4-ąją.

Komentarai

 • O iš kur tokios žinios, kad iš Muzikos mokyklos išėjo savo noru? Ar nebuvo tarybai pateikęs prašymo panaikinti jo paties pirmąjį prašymą atleisti iš pareigų. Tai kaip čia išeina – savo ar ne savo noru?

  • Atsakyti
  • Oi Birūte smalsuolė..:)

 • Susidaro įspūdis, kad žmogus be vadovaujančios pareigybės jau nebegali. Kad ir į mėnulį. Svarbu vadovu…

 • Juk šis kultūros veikėjas dirbo ir ir kt. kultūros įstaigose Panevėžyje, bet visur kažkas nutinka ir turi išeiti…Tai kur priežastis – nėra patirties ar per daug „visur vadovauja“?

 • p.Rimantas Užuotas yra ilgą laiką dirbęs Panevėžio raj, kartu su R.Viliu, G.Vilio broliu, tai ir priglaudė pažįstamus veikėjus

  • O čia tai įdomu

 • Labai gaila, kad Panevėžio miestui nereikalingi jauni,energingi,puikūs vadybininkai. Pavydžiu Pasvaliui.

 • Užuojauta pasvaliečiams…

 • Šlykštus tas laikraštis „Sekundė“. Eilinis užsakomasis straipsnis.. Urbšio ir Ryčio šūdą šio laikraščio žurnalistės suvalgytų, jei tik jie paprašytų..
  Laukiame Arnoldo antikomentaro 🙂

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų