Brutalaus nužudymo atomazga: uždaužė dėl kelių eurų

Brutalaus nužudymo atomazga: uždaužė dėl kelių eurų

Panevėžio apygardos prokuratūra per mažiau nei pusę metų baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą dėl nužudyto jauno panevėžiečio. Kaltinimai dėl šio nusikaltimo pateikti dviem jaunuoliams. Jie bei dar vienas jų bičiulis bus teisiami ir už nužudytojo draugo sumušimą.

Kraupus nusikaltimas įvykdytas balandžio 23-iosios naktį. Panevėžio privačių namų Rožyno mikrorajone šalia pušyno buvo rastas be gyvybės ženklų gulintis 25 metų panevėžietis. Jauno vyro gyvybės iškviestiems greitosios pagalbos medikams išgelbėti nepavyko.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnams prireikė mažiau nei dviejų parų, kad nustatytų ir sulaikytų įtariamuosius, to paties mikrorajono gyventojus.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad netoli nusikaltimo vietos gyvenantį jauną vyrą, einantį miškeliu su dviem jaunesniais draugais, naktį užpuolė keli jaunuoliai. Vienas iš užpultųjų spėjo pabėgti. Likę du buvo mušami, spardomi, daužomi medine lazda. Vienas sužeistasis, pasiekęs namus, išvežtas į ligoninę. O griovyje netoli muštynių vietos surastam jo draugui medikai padėti nebegalėjo.

Kaltinimai dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų veikiant bendrininkų grupėje, nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei viešosios tvarkos pažeidimo pateikti 19-mečiui N. B. ir 18 metų panevėžiečiui. Pastarasis tuo metu, kai nužudytas jaunas vyras, dar nebuvo sulaukęs pilnametystės.

Kartu su jais į teisiamųjų suolą sės dar vienas 18-metis, kuriam pareikšti kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos sutrikdymo. Jis taip pat užpuolimo metu buvo nepilnametis.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Valdemaros Chodorcevičienės, manoma, kad jaunuoliai buvo užpulti dėl mažareikšmės priežasties – anksčiau vykusių tarpusavio nesutarimų, negrąžintos 10 eurų skolos.

Už nužudymą dėl chuliganiškų paskatų gresia nuo 8 iki 20 metų. Šį nusikaltimą padariusiam nepilnamečiui gali būti skiriamas laisvės atėmimas iki 10 metų

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų