V. Bulaičio nuotr.

Broliai Ballai neišgelbėjo „Vytauto“ nuo pralaimėjimo

Šįvakar Panevėžio „Cido“ arenoje „Betsafe–LKL“ pirmenybių rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“  žaidė su Prienų–Birštono „Vytautu“. Susitikimą rezultatu 95:86 (36:26, 18:15, 22:20, 19:23) laimėjo panevėžiečiai.

„Vytautas“ pastaruoju metu sulaukia milžiniško žiniasklaidos dėmesio. Neseniai į  Prienų-Birštono komandą atvyko garsieji broliai Ballai – LiAngelo ir LaMelo. Prieš susitikimą garsiai buvo kalbama, kad iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykę broliai Ballai šiame susitikime debiutuos „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

Jau nuo pat mačo pradžios panevėžiečiai įgijo nežymią persvarą. Sužaidus dvi minutes „Lietkabelis“ pirmavo 8:3. Abi komandos žaidė greitą krepšinį ir nevengė mesti iš trijų taškų zonos. Rungtynių pradžia buvo labai rezultatyvi. Sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje, „Lietkabelis“ pirmavo 19:18, o svečiai visus savo taškus buvo pelnę 6 tolimais tritaškiais metimais. Per 5 minutes abi komandos pataikė net 12 tritaškių. Kai pirmajame kėlinyje liko žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, „Lietkabeliui“ pirmaujant 26:21, svečių komandoje į aikštelę išbėgo amerikietis LaMelo Bollas. Šešiolikmetis kartą metė iš toli, bet napataikė. Pirmąjį susitikimo ketvirtį „Lietkabelis“ laimėjo 10 taškų persvara – 36:26.

Antrojo kėlinio pradžioje dar du kartus prametus LaMelo Bollui, jis buvo pakeistas. Šeimininkai didino persvarą ir netrukus pirmavo 42:26. Antrojo lėlinio viduryje aikštės šeimininkai įgijo rekordinę 18 taškų persvarą – 49:31. Tuomet svečių strategas Virginijus Šeškus į aikštelę išleido 19-etį LiAngelo Ballą. Amerikietis kartą metė į „Lietkabelio“ krepšį, bet metimas nebuvo tikslus. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 54:41 – panevėžiečių naudai.

Po pertraukos šeimininkai visą laiką pirmavo dviženkle persvara, bet svečiai neleido šeimininkams per daug atsipalaiduoti. Trečiojo kėlinio pabaigoje aikštėje antrą kartą pasirodė LaMelo Bollas, kuris vėl prametė, bet perėmė vieną kamuolį bei atliko rezultatyvų perdavimą. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo 13 taškų skirtumu – 76:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai pirmavo 81:65. Tuomet dar kartą į aikštelę įbėgęs LiAngelo Ballas metė į „Lietkabelio“ krepšį, bet vėl nepataikė. Iki mačo pabaigos likus žaisti tris su puse minutes, „Vytautas“ pavojingai priartėjo. „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 8 taškų –  83:75. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas paprašė minutės pertraukėlės. Panevėžiečiams pavyko išsaugoti pranašumą ir iškovoti pelnytą pergalę rezultatu 95:86.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė  A. Juškevičius (18 taškų) ir Ž. Peineris (17 taškų).

Broliai Ballai „Vytautui“ taškų nepelnė.

Laimėje rungtynes prieš „Vytautą“, panevėžiečiai iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.