Bibliotekoje – apie sveikatą ir grožį

Bibliotekoje – apie sveikatą ir grožį

Rūpintis sveikata ir įgyti daugiau žinių, kaip sveikai gyventi, niekada ne vėlu. Sausakimša Parko biblioteka tą puikiai įrodė. Bibliotekos darbuotojos pakvietė senjorų klubo „Pabūkime kartu“ narius ir kitus vyresnio amžiaus panevėžiečius į susitikimą su žolininke, liaudies medicinos žinove, knygų „Mano mamos sveikatos knygelė“, „Lietuvos laukų ir pievų gėlių puokštės“ ir „Aliejai grožiui ir sveikatai“ autore Nijole Degutiene.

zolininke

Viešnia džiaugėsi apsilankymu Panevėžyje, kuriame, pasirodo, praleido 15 metų, jos tėvai iki šiol čia gyvena. „Mano mama visą gyvenimą gydė žolelėmis, prašė manęs užrašyti jos žinias, kad nepasimirštų“, – sakė N. Degutienė.

Vis tam neprisiruošusi, tėvų deimantinių vestuvių metinių proga moteris sugalvojo padaryti staigmeną – išleisti knygą apie mamos gydymo metodus. Leidinio būta itin populiaraus, jis perleistas net penkis kartus.

„Viena nepažįstama man gydytoja, perskaičiusi knygą, rekomendavo mane LRT radijui, tad jau ketverius metus vedu laidą apie sveikatą“, – džiaugėsi netikėta sėkme Nijolė.

„Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 50 proc. žmogaus sveikata priklauso nuo jo gyvensenos, po 20 proc. lemia genetika, paveldėjimas, aplinka ir tik 10 proc. – medicina. Sveika mityba, dienos režimas ir fizinis aktyvumas – pagrindiniai sveikos gyvensenos komponentai. Viskas priklauso nuo mūsų pačių“, – kalbėjo viešnia.

Kita autorės knyga skirta lauko gėlių puokštėms. „Jau nuo gimimo dievinu gėles, turiu tai liudijančių fotografijų – man treji metukai ir aš renku lauko gėles. Šiuo metu net vedu seminarus, kaip daryti puokštes, kad jos išsilaikytų labai ilgai. Namuose nuo kovo iki naujų metų išsilaiko skintos gėlės“, – džiaugėsi N. Degutienė.

Nuo pat seniausių laikų aliejai buvo naudojami kūno grožiui ir sveikatai. Kaip žinoti, kurį – eterinį ar augalinį – aliejų pasirinkti? Kaip nepasiklysti tarp jų gausos, aliejų vertingas savybes, poveikį odai, plaukams, sveikatai taip pat atskleidė N. Degutienė.

„Nuo 1998-ųjų domiuosi aliejais. Jau 13 metų nenaudoju jokių veido kremų, plaukų kaukių, vietoj jų namuose turiu net 95 rūšių aliejų. Esu išleidusi knygą apie eterinių ir augalinių aliejų naudojimą grožiui. Tai praktinis vadovas. Norėdamos atsirinkti jums tinkamą aliejų, išbandykite keletą. Ir greitai pajusite, kuris gerai įsigeria, kuris tinkamiausias“, – patarimus dalijo viešnia.

Kad N. Degutienės teorinės žinios veikia praktiškai, akivaizdu, kai palygini dabartinius jos plaukus su tais, kurie matomi 12 metų senumo nuotraukoje. „Ilgai negalėjau užsiauginti ilgesnių nei vos pečius siekiančių, o dabar džiaugiuosi puriais ir ilgais plaukais. Naudojant aliejų mišinį plaukai užaugo nuo 25 iki 51 centimetrų ir trigubai storesni, o galiukai nekerpami nesišakoja 8 mėnesius, nors per tą laiką nuolat juos dažau, suku karštais suktukais, džiovinu, purškiu laku“, – pasakojo N. Degutienė.

Pasilikę po renginio klubo „Pabūkime kartu“ nariai pabendravo su žolininke prie arbatos puodelio, uždavė jai dar daugiau klausimų. Tai buvo puiki galimybė ne tik susirinkus išklausyti įdomios paskaitos, bet ir pabendrauti su bendraminčiais, pabūti kartu.

Šis susitikimas – vienas bibliotekos vykdomo projekto „Sveikata – išmintingųjų honoraras“, finansuojamo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, renginių.

Indrė Lašinytė

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų