Besitaškydamas šaltu lietumi ateina ruduo vėlyvasis

Besitaškydamas šaltu lietumi ateina ruduo vėlyvasis

Sunku būtų atsiminti visus epitetus, kurių nusipelnė šių metų vasara ir rudens pradžia: nepakartojami, rekordiškai šilti, auksiniai (čia Palangos verslininkų nuomonė).

Tačiau, nors banalu, viskas turi pradžią ir pabaigą. Sekmadienį šyptelėjusi nuostabia šilta šypsena ir krestelėjusi auksinę garbaną su mumis atsisveikino bobų vasara. O tas nedrąsus kostelėjimas už durų ir šaltos drėgmės pojūtis reiškia, kad kitą savaitę jas atidarę susitiksime akis į akį rudenį. Ne tą, kuris šiltas, auksinis ir spalvotas. Čia jo vyresnis brolis – šlapias, šaltas, su artėjančio sniego pažadu, draskantis paskutinius lapus.

Nuo pirmadienio sunkūs debesys plauks dangumi laistydami žemę ir mus šaltu lietumi. Trečiadienį pils kaip iš kibiro. Temperatūra, rodos sustings – dieną nuo nakties skirs keli laipsniai šilumos. Jeigu iki vidurdienio temperatūra kils tik iki 5 – 6 laipsnių su pliusu, tai naktimis nekris žemiau 3 – 4.

Pagal šios dienos prognozes penktadienį lietus liausis, bet tik tam, kad savaitgalį pradėtų su nauja jėga. Ką gi, už lango jau spalio pabaiga ir reikia su tuo susitaikyti.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų