Bendruomenės pareigūnams įkliuvo rūkančios nepilnametės

Bendruomenės pareigūnams įkliuvo rūkančios nepilnametės

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vita Andžienė kartu su Biržų rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistu M. Nemaniu surengė specialų prevencinį reidą, kuriuo siekiama išaiškinti nepilnamečių rūkymo atvejus, užkirsti kelią šiam žalingam įpročiui ir jo paplitimui jaunimo gretose.

Reido metu apsilankyta Biržų miesto švietimo ugdymo įstaigose ir jų prieigose. Netoli Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos, Žalgirio gatvėje, negyvenamo, apleisto namo kieme, buvo pastebėtos 5 rūkančios nepilnametės. Pamačiusios ateinančius specialistus, greitai numetė cigaretes ir pabėgo. Tačiau pasibaigus pertraukai teko grįžti atgal į mokyklą, kur jas ir pasitiko pareigūnai. Nepilnametės 10 klasės moksleivės paaiškino, kad apie jų rūkymą tėvai nežino, dėl savo poelgio gailisi, pačios geranoriškai pareigūnams atidavė ir cigarečių pakelius.

Policijos pareigūnai nepilnametėms taikys administracines poveikio priemones, numatytas nustatytas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 492 str.

Policija primena, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius, elektronines cigaretes, elektroninių cigarečių pildykles ar jų turėti. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 492 straipsnis nustato, kad Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki penkiasdešimt eurų. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki devyniasdešimt eurų. Už šio straipsnio 1, 2 dalyse numatytus administracinius nusižengimus privaloma skirti tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų