M. BLINSTRUBYTĖS nuotr.

Bėgantieji už laisvę stovėjo ir eilėje

Bėgantieji už laisvę stovėjo ir eilėje

Penktadienio rytą devintą valandą Laisvės aikštėje prasidėjęs „Bėgimas už laisvę“ baigtas. Kol kas nėra aišku, kiek tiksliai ratų įveikta, tačiau neabejojama: vienoks ar kitoks Lietuvos estafetinio bėgimo rekordas pasiektas.

Likus maždaug pusvalandžiui iki bėgimo pabaigos, Laisvės aikštę jau buvo apibėgę apie 820 žmonių. Kiek jie „Bėgime už laisvę“ įveikė kilometrų, dar teks suskaičiuoti.

„Bet kuriuo atveju rekordą mes pagerinome, nes gerinome bėgimo valandų skaičių. Šiemet bėgome valanda ilgiau – dvidešimt septynias“, – džiaugėsi Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas.

Būtent kariai jau trečius metus iš eilės kviečia visuomenę į „Bėgimą už laisvę“. Ir šiemet dalyvių minia, organizatorių pastebėjimu, buvo daug didesnė nei pernai. Pasak R. Putniko, norinčiųjų bėgti buvo daugiau nei fiziškai tai buvo įmanoma padaryti per nustatytą laiką.

„Dalies žmonių teko atsiprašyti ir pasakyti, kad, deja, bet jau nebespėsite prabėgti likusį laiką ir pakviesti kitais metais“, – apgailestavo bataliono vadas.

Teko palaukti eilėje

Bėgikų buvo tiek daug, kad kai kuriems teko palūkėti eilėje valandą ar dar ilgiau – net ir naktį. R. Putnikas pasakojo pats atvykęs į aikštę apie vidurnaktį ir išvydęs nusidriekusią eilę.

Už laisvę bėgo paties įvairiausio amžiaus žmonės – nuo mažųjų iki jau garbaus amžiaus panevėžiečių. Paskutinieji aikštę apibėgo bataliono kariai, nešini Trispalvės spalvų juostomis.

„Labai daug jaunimo, labai daug vaikų atėjo – iš mokyklų, darželių. Galbūt jų rato apibėgimo laikas yra šiek tiek ilgesnis, bet džiugu, kad jie ateina, nori dalyvauti, yra tokie pilietiškai atsakingi ir socialiai aktyvūs“, – kalbėjo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas, įsitikinęs, jog tokie renginiai kaip tik ir šauniausi tuo, kad juose gali ir dalyvauja labai daug žmonių.

„Galbūt mažiau sportininkų, mažiau tų, kurie greitai gali „prisukti“ daug tų ratų, bet ne tai svarbiausia, – tęsė R. Putnikas. – Aš sutikčiau, kad ratų būtų dvigubai mažiau, bet daugiau vaikų, jaunimo, kurie dalyvauja renginyje. Aš tikiu, kad jų atmintyje tai liks ilgam. Aš tikiu, kad jie tikrai Nepriklausomybę vertins ir bėgimas prisidės prie jų Nepriklausomybės ir mūsų laisvės vertinimo.“

Įspūdingu šiųmečio bėgimo akcentu ir malonia staigmena tapo saldumynų lietus iš virš Laisvės aikštės pralėkusio kariškių lėktuvo. Juolab kad saldainių būta ne paprastų. Visi bėgimo dalyviai – tarp jų ir patys mažiausieji, – buvo kviečiami užrašyti savo šventinius sveikinimus, juos kariškiai segė prie saldainių ir paskui iš dangaus pažėrė panevėžiečiams.

Pirmasis „Bėgimas už laisvę“ buvo surengtas prieš penkerius metus, tačiau dvejus iš eilės vyko batalione, o visuomenė bėgti buvo pakviesta tik trečiąjį kartą.

Pačiame pirmame bėgime dalyvavo 135 kariai, prabėgę apie 84 kilometrus. Pernai jau nubėgta 360,77 kilometrų ir užfiksuoti 839 estafetinio bėgimo etapai. Vyriausiam dalyviui buvo 3-eji metukai, vyriausiam – 78-eri. 2015 metais 662 dalyviai nubėgo 824 ratus.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų