T. Šiaudinio nuotr.

Bažnyčios pašonėje nukirstos tujos užtraukė baudą

Bažnyčios pašonėje nukirstos tujos užtraukė baudą

Į Panevėžio aplinkosaugininkų akiratį neseniai pateko Nepriklausomybės aikštėje, šalia Švč. Trejybės bažnyčios, rektorato kieme vykdyti aplinkos gražinimo darbai.

Pareigūnų patikrinimo metu pastebėta, kad čia buvo nukirsta ir išrauta 32 metrus besidriekusi vakarinių tujų gyvatvorė. Tokiems veiksmams nebuvo išduotas specialus Savivaldybės leidimas.

„Nekilnojamojo turto registro centrinio banko duomenys rodo, kad minėtam sklypui, adresu Nepriklausomybės a.11, yra nustatytos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos“, – apie pažeidimą aiškino Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė.

Pagal galiojančius įstatymus tujų gyvatvorė prie bažnyčios buvo įtraukta į saugotinų želdinių sąrašą Nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje ar apsaugos zonoje.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad neteisėtas želdynų naikinimas arba neteisėtas ne miškų ūkio paskirties žemėje augančių saugotinų medžių ir krūmų žalojimas, naikinimas arba persodinimas užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 80 iki 300 eurų.

Kokia tiksliai paskirta bauda bei žala aplinkai už tokį nusižengimą, I. Jakupkaitė atsakyti negalėjo. Tyrimas esą dar nebaigtas.

Tujas neteisėtai išnaikino, pasak I. Jakupkaitės, privatus asmuo. Jo asmens duomenų viešinti nevalia.

Švč. Trejybės rektorato dekanas Simas Maksvytis tvirtino apie jokias nukirsta tujas negirdėjęs. Bažnyčios teritorijoje, anot jo, tokie darbai nebuvo vykdomi.

Bet nuvykus į vietą rektorato kieme buvo matyti nauja pasodinta mažų tujų tvora. Šiuo metu remontuojamas ir pats rektorato pastatas.

Galerija

Komentarai

 • Kunigas ir dar meluoja…

  • ar dar tikite tais juodašimčiais?

   • Ir kaip galima jais tiketi, jeigu nezino kas darosi jo kieme, o apie parapija nera ko ir sneketi. Esu senas Panevezietis, tuokiausi sioje baznycioje. Ne vienas kunigas buvo. bet PUKENIS iskirtinis, saziningas ir nesavanaudis.

    • Pirmiausia įsitikinkite, ar turi ši bažnyčia parapiją? Kodėl smerkiate kunigus , bet jų pagalbos tai tikitės ? Gyvenkite be jų pagalbos. Bus lengviau,nereikės jų kaltinti. Juk niekas jūsų nevertė tuoktis,

  • Kunigas juk gerbūvio netvarkė ir netvarko. Iš kur jam žinoti kas ką pašalino. Kam tuojau reikia pulti kunigą?

 • Kam jiems toks didžiulis pastatas? Gal davatkų viešnamį turi įsigengę?

 • Gaila tujų, nesvarbu, kas jas beiškirto.

 • Ar reikalingi tie apinkosaugininkai? Jeigu žmogus pasodino kokį medelį,gal pasirodė netinkamas-tai kodėl pats
  jo negali ir išrauti? Kam tie aplinkosaugininkai ar jiems kas kliūva? Tegul pasitikrina apie gyvenamus daugiabučius- kodėl nemato kad kokia bobutė , neturėdama ateities vizijos prie daugiabučio pasodina pūšį ir toji greitai pasiekia – 4tą aukštą
  kitiems būtams užstodama saulė ir šviesą- kenkia visiems. O APLINKOSAUGININKAI NELEIDŽIA NUPJAUTI. AR ČIA NORMALŲ.JUK JI SAVO ŠAKNIMIS GADINA NAMO PAMATUS IR ŽMONĖMS UŽTAMSINA BŪTUS. NAMUI atgrindą deda , bet pušis stovi vietoje, nes aplinkosaugininkai neleidžia…jos pašalinti.

 • Kunigas…..nepamirškite kad bažnyčia tai didelis UAB kuris veikia smegenų plovimo ir naudos siekimo principu.

  • Visiškai pritariu Evaldui, bet kodėl Valstybė remia tuos šarlatanus mūsų pinigais. Kur teisybė?

 • plesti sodyba ir tvarkytis joje!.Prie baznycios ispjove sveikiausias liepas,mat trukde pamatams.Tiek metu netrukde,o dabar trukdo.Dabar neber kur pavesi senam zmogui ir atsisesti.Po kastonais sedi jaunimas uzsilipes ant suolu atlosu su cigaretem dantyse.Ir dar nieko nezino.Tai kam toks gaspadorius,kurio kieme galima viska daryti?

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų