L. Varanausko nuotr.

Bažnyčioje aidėjo šeimų juokas

Bažnyčioje aidėjo šeimų juokas

Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčios kiemas šiandien, kaip niekad, triukšmingas. Po visą Nepriklausomybės aikštę vaikštinėja seneliai, linksmai kalbasi tėvai, o jų vaikai smaginasi ant pripūsto milžiniško batuto.

Visi šie žmonės atėjo švęsti šeimos sekmadienio. O juos pakvietė netradiciškai Titulinius atlaidus surengusios bažnyčios rektorius kunigas Simas Maksvytis kartu su miesto verslininkais.

Visas šis šurmulys prasidėjo vidurdienį nuo pagrindinių Šv. Mišių. Iki jų, skambant maldai, susirinkę žmonės laisvai vaikščiojo po šventovę, apžiūrinėjo joje neseniai paruoštą neįkainojamą šventųjų relikvijų parodą. Tačiau suskambus pirmosioms į iškilmes kviesto anykštėnų bažnyčios choro giesmėms aikštėje įsivyravo rimtis.

Pasibaigus Mišioms tikintieji ėmė būriuotis bažnyčios šventoriuje, kur jų jau laukė žadėtos vaišės. Buvo galima paragauti čia vietoje virtos sriubos. Nuotaiką kėlė kaimo kapelos saviveiklininkai.

Šventėje sutiktos šeimos džiaugėsi jaukia sekmadienio diena. Panevėžietė Angelė į bažnyčią atvyko su vyru ir vaikais. Moteris pripažino, kad tokios pramogos gali pritraukti jaunus žmones į Dievo namus. Nors jos pačios anūkėlis pirmiausia skuodė ne į bažnyčią, o ant batuto.

Smagiu renginiu džiaugėsi ir vyresni miestelėnai. Pensininkė Regina teigė, kad tokiame gausiame jaunimo būryje iš tiesų jaučia šventinę nuotaiką ir linkėjo organizatoriams į panašias linksmybes dvasininkus įsijungti kuo dažniau.

Galerija

Komentarai

  • ar žurnalistė nematė minios žmonių, kurie buvo vaišinami žverienos sriuba – troškiniu su gardžia namine duona, šviežios bandelės, gira… žmonių buvo labai daug. cia atrodo penkios močiutės ar mamos su vaikais atėjo… čia iš serijos, kaip noriu, taip piešiu.

  • mes pagyveni žmonės džiaugiamės gražia švente ir vaišėm. Savivaldybė nieko panašaus nesuorganizuoja. Ačiū bažnyčiai . ir privalgėm ir muzikos pasiklausėm ir su draugais pabendravom.

  • įdomu, kada čia darytos nuotraukos? aikštė buvo sausakimša.
    žmonių minia. visi buvo pavaišinti sriuba, labai gardžia.
    bandelės, gira, muzika.

    • Atsakyti
  • Fotografuota tikriausiai tada, kai visi dalyvavo mišiose. Žurnalistė gražiai ir išsamiai aprašė šventę. Ačiū laikraščiui „Sekundei“. Dėkojame ir šauniam kunigui Simui už vaišes ir gerą nuotaiką!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų