(BNS nuotr.)

Baudų nesumokėję vairuotojai nebegaus teisių

Baudų nesumokėję vairuotojai nebegaus teisių

Seimas ketvirtadienį priėmė pataisas, kurios numato griežtesnes sankcijas baudų nesumokėjusiems Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjams.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos įtvirtina, kad asmeniui, laiku nesumokėjusiam visų jam paskirtų baudų už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, vairuotojo pažymėjimas neišduodamas ir nekeičiamas.

Už tokias pataisas ketvirtadienį balsavo 98 Seimo nariai ir trys susilaikė. Numatyta, kad tokia nuostata įsigaliotų nuo šių metų gruodžio 1 dienos.

Pataisas inicijavusi Vidaus reikalų ministerija (VRM) sako taip siekianti, kad valstybei skolingi asmenys sumokėtų jiems paskirtas baudas. Toks mechanizmas taip pat turėtų labiau motyvuoti asmenis nepadaryti kito pažeidimo, mano ministerija.

VRM duomenimis, 2012 metais Lietuvoje buvo paskirtos 105 tūkst. 633 administracinės baudos už KET pažeidimus, jos sudarė 31 mln. 672 tūkst. 660 litų (beveik 10 mln. eurų), tačiau pavyko išieškoti tik 8 proc. šios sumos. 2013–2014 metais išieškota atitinkamai 38 ir 22 proc. skirtų baudų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų