Baikeriai mariose budina cunamį

Baikeriai mariose budina cunamį

 

Karštis, muzika, odinės liemenės ir juodi motociklai – tokia nedalijama sąjunga šį savaitgalį kelia bangas Ekrano marių pakrantėje. Čia į tradicinį festivalį “Bike X Dream” susirinko šimtai baikerių. Ir nors jie skaičių nekenčia kaip ir nuobodulio, tai jau vienuoliktoji Panevėžio klubo “Iron X” šventė.

Panevėžyje baikerių suvažiavimas vyksta trečius metus, anksčiau šios šventės džiugindavo gretimų rajonų gyventojus. Šiems kasmet sutekiama proga pasidairyti į įspūdingiausius plieninius žirgus ir jų šeimininkus, kurie suvažiuoja pabendrauti ir pasilinksminti.

„Baikeriai labai nemėgsta klausimų kiek motociklas traukia, kiek kainuoja, kiek ryja, ir kiek jūsų čia susirinko“, – paskaičiuoti festivalio dalyvių ir skaičiaus nenorėjo klubo “Iron X” klubo prezidentas Laisvis.

Tačiau dar iki šventės buvo kalbėta, kad per tris dienas joje turėtų apsilankyti iki 1800 dalyvių. Kadaise ši šventė trūkdavo vieną dieną, bet vėliau taip išpopuliarėjo, kad baikeriai panoro susitikti ilgesniam laikui.

„Čia renkasi tie, kas myli, gerbia motociklus ir jiems prijaučia. Kartu atvyksta ir baikerių šeimos”, – sakė Laisvis.

Trys dienos linksmybių

Pirmieji festivalio svečiai prie marių būriavosi jau nuo penktadienio. Baikeriai buvo kviečiami susiremti paplūdimio tinklinio aikštelėje. Kas norėjo galėjo pasižvalgyti po Panevėžį. Pasak klubo vadovo, į festivalį atvyko nemažai motociklų iš Vokietijos, Suomijos, Norvegijos, Italijos, tad jų šeimininkams įdomu patyrinėti lietuvišką kraštą.

Saulei leidžiantis šventės epicentru tapo scena, kur siautė didžėjai, šokėjos. Plieninių žirgų broliai varžėsi alaus bokalo laikymo ir gazo rankenos sukimo varžybose.

Šeštadienį, kepinant tropiniam karščiui, motofiestą įgavo pagreitį. Nuo pačio ryto marių pakrantėje prasidėjo įvairios atrakcijos ir varžybos baikeriams. Jie galėjo išmėginti savo jėgas mėtydami padangas, kirvį, kortas. Pliaže vyko mini futbolas, moto slalomas, gumos tempimas ir kitos rungtys. Vakarop lenktynės tik garsėjo ir drąsėjo.

Yra kur tobulėti

Lygiai 16 val. šventės dalyviai rinkosi į paradą miesto gatvėmis. O jame motociklai riedėjo patys įvairiausi.

„Iki šiol atsiranda kas mane nustebina savo motociklu. Pati technika gali būti ir paprasta, bet jos šeimininko atsidavimas savo didžiausiam turtui stebina. Kai kas savo motociklą myli kaip šeimos narį. Tai vis dėl to ne tik pramoga, tai gyvenimo būdas ir filosofija”, – patikino klubo “IronX”, kurio nariai važinėja nuo senovinio motociklo iki amerikietiško “Harley Davidson”, vadovas.

Lietuvoje, pasak pašnekovo, nėra tinkamos dirvos motociklų rinkai plėtoti. Dideli suvaržymai, aprobojimai, anot jo, neleidžia savo plieninių žirgų sukonstruoti taip, kaip leistų išmonė. Tuo tarpu Švedija – perdirbtos technikos rojus.

Tačiau ir mūsų šalis, Laisvio teigimu, eina į priekį. Čia jau seniai baikeriai, kaip daugelis mano, nebedėvi odinių rūbų. Iš jų telikę vizitinės klubų kortelės – odinės liemenės. Visus kitus drabužius jau pakeitė orui pralaidūs gaminiai. Nenuostabu, jei kada nors baikeriai važiuos apžergę ir eletrinį motociklą – pasaulyje jie itin populiarėja. Tik be įprasto plerpimo tokios technikos senbuviai kol kas neįsivaizduoja.

„Mūsų klubas auga, bet bendra baikerių tenedencija tokia, kad kažkada bus finalas. Jaunoji karta jau nebenori tokių motociklų”, – teigė prezidentas.

Motociklais iš Norvegijos

Tačiau į festivalį iš Norvegijos, Porsgrunn miestelio, atriaumoję šios šalies roko grupės “Roadworn” nariai Rikas ir Fredrikas “Sekundei” sakė, kad juos nustebino toks gausus baikerių renginys. Jų gimtinėje tokie esą vyksta žymiai mažesniais mastais.

Jie lietuvių festivalyje lankėsi antrąjį kartą, buvo pakviesti čia pagroti savo didžiausio pomėgio broliams. Dešimt narių iš Norvegijoje susibūrusio baikerių klubo iki Panevėžio keliavo ilgas valandas.

“Visuomet malonu čia grįžti. Jūsų renginiai didesni nei mūsų”, – sakė kalbinti klubo nariai, vaikystės draugai Rikas ir Fredrikas, atvykę “Harley Davidson” motciklais.

Rimtas hobis

Svečių Panevėžyje buvo ir iš arčiau. Motokrosinių mociklų parodą apžiūrinėjęs Egis iš Ukmergės baikerių klubo “Blitzkrieg” teigė į “Bike X Dream” atvažiavęs ne pirmą kartą. Su savo bičiuliais atrieda čia, kai tik turi laisvo laiko.

„Geras renginys, atvažiuojam, pasižvalgom, pabendraujam”, – sakė baikeris Egis ir pasinėrė į diskusijas, kas iš tikrųjų yra tas tikras baikeris. Jis esą motociklą vairuoja nuo 16 metų ir tada buvo vadinamas chuliganu ar “pacanu” ant motociklo. O dabar jis turi “Honda” ir save laiko baikeriu.

“Tai yra rimtas hobis”, – apie savo meilę dviems ratams sakė ukmergiškis.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų